800 هزار خانه ملی تا پایان سال ساخته می شود – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن گفت: طرح ملی جابجایی مسکن در مناطق شهری و روستایی را از حدود یک سال و نیم پیش آغاز کردیم و پروژه ها را به صورت جدی اجرا کردیم. الان هم مرتب کار را پیگیری می کنیم. همچنین به دنبال این هستیم که خانه ها قابل سکونت باشند.

وی افزود: تا امروز 455 هزار واحد نهضت ملی توسط بنیاد مسکن راه اندازی و 147 هزار واحد تحویل شده است. در حال حاضر 308 هزار واحد در حال بهره برداری داریم که از این تعداد 158 هزار واحد در روستاها و 150 هزار واحد در شهرها است. برنامه ما این است که تا پایان سال این 455 هزار واحد به 800 هزار واحد تبدیل شود.

نیکزاد با اشاره به افزایش سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن به 550 میلیون تومان در هر واحد، گفت: واحدهای شهری ما 350 میلیون تومان می گرفتند.

رئیس بنیاد مسکن تصریح کرد: انتظار داریم پروژه های اجرا شده توسط بنیاد مسکن در شهرستان ها از 550 میلیون تومان تسهیلات بهره مند شوند که خوشبختانه سیستم بانکی نیز در این راستا حمایت می کند. اما انتظارات ما این است که روند افزایش سرعت تسریع شود.

نهضت ملی مسکن 100 هزار میلیارد تومان وام پیش بینی می کند

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن پیش از این اعلام کرده بود: 100 هزار میلیارد تومان اعتبار در صندوق ملی مسکن واریز می شود که اجرای طرح ملی مسکن را تسریع می کند.

آنطور که تسنیم نوشت، محمدرضا مهدیار اسماعیلی گفت: این اعتبار از مجاری پیش بینی شده در قانون جهش تولید مسکن برای واریز در این صندوق به عنوان تامین کننده انحصاری حوزه مسکن تامین می شود.

اسماعیلی ادامه داد: این میزان وام از محل استرداد وام های رهنی، سپرده سازمان ملی زمین و مسکن و تملک زمین اخذ شده است.

رئیس شورای اجرایی صندوق ملی مسکن همچنین تصریح کرد: سازمان ملی زمین و مسکن تاکنون 433 میلیارد تومان به حساب صندوق ملی مسکن واریز کرده است و با تسریع در روند واریز وجوه مورد انتظار این سازمان، این امکان فراهم می شود که این صندوق بیشتر از طرح های نیمه تمام نیمه تمام طرح های ملی مسکن مهر و آماده سازی طرح های ملی مسکن مهر را حمایت کند.

مطالب مرتبط