7 نکته مهم در دکوراسیون آشپزخانه کوچک که باید بدانید!


فقط به این دلیل که آشپزخانه بزرگ و جادار ندارید به این معنی نیست که ایده های تزئینی محدود است. اگر آشپزخانه شما تقلبی است، اصلا نگران نباشید. با ایده های کاربردی به راحتی می توانید دکوراسیون قلب منزل خود را متحول کنید. برای این کار باید به دو نکته توجه کنید: سبک و استفاده از فضا در آشپزخانه. با در نظر گرفتن این دو نکته، وقتی آشپزخانه کوچکی را به جای فضای کوچک تزئین می کنید، خاص و شیک به نظر می رسد. با توجه به ابعاد محدود، انتخاب رنگ مناسب برای دیوار و کابینت، کفپوش، سبک دکوراسیون آشپزخانه، نورپردازی و قرارگیری کابینت نقش بسیار مهمی در احساس فضا و استفاده بهینه از آشپزخانه دارد. در این مقاله به بررسی هر یک از این عوامل موثر برای ایجاد محیطی دلپذیر و دلنشین در آشپزخانه شما پرداخته ایم.

1. رنگ دیوارها. یک عامل مهم در طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه کوچک

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها هنگام تزئین یک آشپزخانه کوچک باعث می شود فضا بزرگتر و بازتر به نظر برسد. به طور کلی رنگ های روشن مانند سفید، آبی آسمانی، قهوه ای روشن و خاکستری برای فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند. با این حال، گاهی افراد دوست دارند به جای آشپزخانه اپن، حس خاصی را در فضا ایجاد کنند. از تاثیر رنگ دیوارهای آشپزخانه برای ایجاد حسی خاص در خانه های نقلی کوچک غافل نشوید. در این موارد استفاده کنید کاغذ دیواری برای آشپزخانه و رنگ هایی مانند زرد، قرمز و سبز تیره محیط خاصی را ایجاد می کنند.

2. نوع پوشش کف برای یک آشپزخانه کوچک. یک فضای یکپارچه ایجاد کنید

پوشش کف باید با اجزای دیگر همخوانی داشته باشد تا فضایی یکپارچه و جذاب ایجاد کند. متریال هایی با رنگ های روشن و ترجیحاً الگوهای کمتر مانند کفپوش آشپزخانه، فضا را باز جلوه می دهند. اگر از کفپوش‌های تیره با طرح کوچک و شلوغ استفاده می‌کنید، بهتر است دیوارها و کابینت‌ها را به رنگ روشن و تکمیل‌کننده کف انتخاب کنید تا فضا خسته‌کننده به نظر نرسد. هنگام انتخاب پوشش کف، جنس، کیفیت، میزان لکه گیری و هزینه پوشش کف از مواردی است که باید به آن توجه کنید.

3. توجه به رنگ کابینت; رنگ های انعکاسی در یک آشپزخانه کوچک

انتخاب رنگ مناسب برای کابینت ها به خصوص اگر آشپزخانه اوپن باشد تاثیر زیادی در دکوراسیون خواهد داشت. استفاده از رنگ‌های روشن مانند سفید، بژ، خاکستری روشن و کرم در کابینت‌ها، آشپزخانه را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد. این رنگ ها به طور طبیعی نور را پراکنده می کنند و بازتاب نور را افزایش می دهند. اگر از رنگ تیره برای کف استفاده کرده اید، رنگ روشن برای کابینت ها انتخاب کنید تا تعادل در فضا ایجاد شود.

از طرفی می توانید از تضاد رنگی بین کابینت ها و دیوارها برای ایجاد تفاوت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر دیوارها را با کاغذ دیواری سفید پوشانده اید، از کابینت هایی با رنگ تیره تر مانند سبز تیره استفاده کنید. در این صورت تفاوت و جذابیت بیشتری ایجاد می شود.

4. سبک دکوراسیون; اهمیت چیدمان آشپزخانه کوچک و مدرن

در طراحی آشپزخانه های کوچک سبک های ساده با جزئیات کم مانند سبک های مدرن و مینیمال بسیار مناسب هستند. برخلاف تصور خیلی ها، سبک ساده و مینیمال به معنای خالی بودن فضا نیست. بلکه این سبک از طرح های لوکس و شلوغ با کنتراست بالا و خطوط سینوسی اجتناب می کند. استفاده از کابینت هایی با خطوط تمیز، وسایل کوچک آشپزخانه و مبلمان کم حجم، امکان استفاده بهینه از فضا را فراهم می کند و ظاهری مدرن و شیک در آشپزخانه کوچک ایجاد خواهد کرد.

5. روشنایی صحیح آشپزخانه کوچک؛ بهترین راه برای بزرگتر نشان دادن فضا

نور مناسب می تواند یک آشپزخانه کوچک را به طرز جادویی بزرگتر نشان دهد. نور طبیعی، پنجره های بزرگ و نورپردازی زیر کابینت ها حس مثبتی را در آشپزخانه ایجاد می کند. علاوه بر این، استفاده از نورهای مصنوعی خورشیدی یا طبیعی نیز تاثیر مثبتی بر روحیه آشپزخانه خواهد داشت. برای این منظور می توانید از تکنیک نصب دیمر، نورپردازی مستقیم نقاط کار و نورپردازی اطراف کابینت ها استفاده کنید.

6. چیدمان کابینت ها (u L); آشپزخانه در یک آپارتمان کوچک

چیدمان صحیح کابینت ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک اهمیت ویژه ای برای استفاده بهینه از فضا دارد. دو مدل رایج برای آشپزخانه های کوچک، مدل U و مدل L هستند. در مدل U، کابینت ها در اطراف سطح کار به شکل U چیده شده اند و فضای بیشتری را برای استفاده کاربر فراهم می کنند. در پلان L آشپزخانه دو دیوار برای نصب کابینت انتخاب شده است.

در این طرح کابینتی که در انتهای پلان L قرار می گیرد معمولا سوپرمارکت یا ایستاده خواهد بود. هر دو مدل برای آشپزخانه های کوچک مناسب هستند و می توانید بسته به شرایط مکانی و نیاز یکی از آنها را انتخاب کنید.

7. کابینت های ایستاده; امکان استفاده از فضای بیشتر

کابینت هایی که تا سقف طراحی می شوند امکان استفاده از فضای خالی بالای کابینت ها را فراهم می کنند. کشوها و قفسه ها در طراحی آشپزخانه وسایل بزرگ و کوچکی را که به ندرت استفاده می شوند را سازماندهی می کند. در نتیجه آشپزخانه کوچک شما تمیز و مرتب می شود.

فضاهای کوچک به طور کلی درهم و برهم به نظر می رسند و کمی شلوغ می شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، تعداد کابینت ها را در طراحی یک آشپزخانه کوچک افزایش دهید و عناصر غیر ضروری را حذف کنید.

استفاده از کاغذ دیواری فروشگاه Linum Flex برای ایجاد فضایی خاص در یک آشپزخانه کوچک

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک معمولاً فقط می توان کابینت ها را بر اساس یک پلان چید و فضای کافی برای تغییر چیدمان کابینت ها وجود ندارد. بنابراین، ما قادر به انتخاب طرح نخواهیم بود. برای کاربردی و خاص بودن طراحی آشپزخانه کوچک، بیش از هر قسمت دیگری می توان به کفپوش و رنگ دیوارها تکیه کرد. انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه گزینه ای شیک و خاص است که اخیرا طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

برای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه نکاتی مانند قابلیت شستشو و ضد لکه بسیار مهم است. برای خرید بهترین کاغذ دیواری، Linum Flex را به عنوان فروشگاهی مطمئن و حرفه ای پیشنهاد می کنیم. Linum Flex با بیش از نیم قرن تجربه در صنعت دکوراسیون، بهترین محصولات را برای رفع نیازهای عموم در اختیار شما قرار می دهد. محصولات Linum Flex را می توانید در وب سایت این مجموعه مشاهده و خریداری کنید. در صورت نیاز به مشاوره برای خرید مواد، کارشناسان Linum Flex از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت (linumflex.com) به شما پاسخ خواهند داد.

امتیاز شما برای این پست

مطالب مرتبط