6 راز شگفت انگیز درباره فیلم ها و سریال ها که نمی دانستید


یک فیلم خوب مانند بازی جومانجی است. به معنای واقعی کلمه مخاطب خود را به دنیای خودش می کشاند. با این حال، روند ساخت فیلم کمتر از نتیجه جذاب نیست و می تواند واقعاً هیجان انگیز باشد.

1- بازیگرانی که چهره مدرنی دارند در فیلم های تاریخی نامناسب به نظر می رسند اما کارگردان ها اغلب آن را نادیده می گیرند.

آیا تا به حال دقت کرده اید که برخی از بازیگران فیلم های تاریخی اصلا باورپذیر به نظر نمی رسند؟ آنها به این دوره تاریخی «تعلق» ندارند، زیرا چهره بسیار مدرنی دارند، که گاهی اوقات نتیجه عمل های زیبایی است (خواه سم یا عمل بینی، یا فقط دندان های بسیار سفید یا یک مدل ابروهای مدرن). به همین دلیل وقتی آنها را می بینیم بلافاصله متوجه می شویم که متعلق به قرن بیست و یکم هستند.

به عنوان مثال، بلیک لایولی که در «عصر آدالین» بازی کرد، چندان شبیه زنی که در دهه 1930 زندگی می کرد، نیست، اگرچه بسیاری معتقدند که او زیبایی ایده آل دوران طلایی هالیوود را دارد. در مقابل، کایرا نایتلی، سرژ رونان، ال فانینگ، فلورانس پوگ کاملاً در فیلم‌های تاریخی جای می‌گیرند.

آنیا تیلور جوی همچنین در چندین فیلم تاریخی مانند «جادوگر» یا «اما» ایفای نقش کرده است. با این حال، برخی معتقدند که او دیدگاه مدرنی ندارد.

بن افلک در فیلم «شکسپیر عاشق» شبیه فردی که در قرن شانزدهم می زیسته نیست. و تیموتی شالامه، بازیگر «شاه» (پادشاه) مطمئناً شبیه شاه هنری پنجم نیست. اما جیمز مک‌آوی در فیلم «جین شدن» تا قرن هجدهم پیش رفت.

2- بازیگران بوی بدی می دهند

برای جلوگیری از رنگ پریدگی لباس های بازیگران معمولاً در حین فیلمبرداری شسته نمی شوند. یک بازیگر ممکن است هر چند وقت یکبار یک لباس تکراری بپوشد. برای اینکه لباس‌ها بو نگیرند، آن‌ها را به سادگی با مخلوطی حاوی الکل اسپری می‌کنند. و در زمان ناهار برای بازیگران یک پوشش محافظ تهیه می شود تا لباس هایشان کثیف نشود.

لباس های قدیمی نیاز به توجه ویژه دارند. یکی از بازیگران زن دانتون ابی در مصاحبه‌ای فاش کرد که در طول فیلمبرداری، همه بازیگران بوی بدی می‌دادند، زیرا لباس‌هایشان شسته نمی‌شد و فقط به آنها پدهای ضد عرق می‌دادند تا عرق زیر بغل‌شان را جذب کنند.

3- بازیگران باید در هر آب و هوایی کار کنند

در فیلم تایتانیک هنگام فیلمبرداری صحنه ای که جک جلوی خودکشی رز را می گیرد، جیمز کامرون کارگردان فیلم متوجه شد که موهای بازوی کیت وینسلت به دلیل سردی هوا بلند شده و به دلیل روشن شدن صحنه، در تصویر مشخص است. به همین دلیل کامرون فیلمبرداری را متوقف کرد و از وینسلت خواست موهایش را نوازش کند.

4- تقریباً همه صداها بعداً به فیلم اضافه می شوند

تقریباً تمام صداهایی که در فیلم می شنویم بعداً در استودیو ضبط می شوند و به فیلم اضافه می شوند و این گاهی اوقات می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. به عنوان مثال، هنگام فیلمبرداری جدیدترین سریال The Princess Diaries، آهنگ مدونا Like A Prayer سر صحنه پخش شد تا به بازیگران کمک کند تا برای رقصیدن آماده شوند.

اما در نهایت مجبور شدند این سکانس را دوباره ضبط کنند و با دقت آن را ویرایش کنند. از آنجایی که آهنگ معجزه اتفاق می افتد توسط خواننده ای به نام میرا بعدا برای این سکانس انتخاب شد، بازیگران در ابتدا با آهنگ مدونا رقصیدند.

5- غذاها تقریباً هرگز واقعی نیستند

سعی کنید به صحنه هایی که شخصیت ها دور یک میز پر از غذا نشسته اند توجه کنید. اگر دقت کنید، می‌بینید که بازیگران واقعاً چیزی نمی‌خورند، زیرا بیشتر غذاها واقعی نیستند.

همچنین، هیچ کس به طور قطع نمی داند که ضبط سکانس ها چقدر طول می کشد و هر غذایی ظرف چند ساعت سرد یا حتی فاسد می شود و غیرقابل خوردن می شود. همچنین اگر غذاها واقعی باشند ماندگاری بالایی خواهند داشت. به همین دلیل اکثر فیلمسازان ترجیح می دهند در حین فیلمبرداری از مواد غذایی تقلبی استفاده کنند.

6- سربازان سیاه پوست واقعاً صحبت نمی کنند

بازیگران لشکر سیاهی که در پس زمینه فیلم ها و سریال ها می بینید اغلب کلمات معناداری به هم نمی گویند و فقط تک تک کلمات را یکی پس از دیگری بیان می کنند. و اگر باید صحبت کنند، فقط باید زمزمه کنند. بیشتر اوقات کارگردان از نیروهای سیاهپوست می خواهد که از زبان بدن نسبتاً اغراق آمیز استفاده کنند تا نشان دهند که در حال گفتگو هستند.

مطالب مرتبط