3 خطر بزرگ پوشیدن این لباس ها که نمی دانستید


13343335


01 اوت 1402 – 03:00 ساعت

پوشیدن برخی لباس ها می تواند برای سلامتی شما مضر باشد.

بهترین ها: پوشیدن لباس های کثیف و شسته نشده برای چند روز یا هفته می تواند برای سلامتی شما مضر باشد، به خصوص اگر آن لباس ها لباس هایی باشند که مستقیماً به بدن شما متصل هستند، مانند لباس زیر یا لباس های ورزشی.

1- ممکن است دچار عفونت ادراری شوید

همانطور که به لباس خود اهمیت می دهید، نباید از لباس زیر غافل شوید. فرقی نمی کند که زن باشید یا مرد، باید لباس زیر خود را بعد از شستن از پشت و جلو آویزان کنید تا میکروب ها از بین بروند، در غیر این صورت دچار عفونت ادراری خواهید شد.

اگرچه زنان بیشتر از مردان در معرض ابتلا به عفونت ادراری هستند، اما مردان نیز ممکن است دچار این مشکل شوند. تا زمانی که عفونت از بین برود، ممکن است قرمزی، خارش و درد را در ناحیه احساس کنید.

به طور کلی، بهداشت نامناسب می تواند منجر به عفونت ادراری شود، بنابراین مهم است که چند تغییر در سبک زندگی ایجاد کنید تا خطر ابتلا به این عفونت دردناک را کاهش دهید.

علاوه بر تعویض روزانه لباس‌های خود پس از تعریق در باشگاه و غیره، به یاد داشته باشید که بدن خود را قبل و بعد از ورزش آبرسانی کنید و همچنین پروتئین بدون چربی بیشتری را به جای کربوهیدرات مصرف کنید تا از بروز عفونت‌های باکتریایی بکاهید.

2- دچار جوش و آکنه می شوید

اگر به طور مرتب لباس های کثیف باشگاه می پوشید، ممکن است آکنه روی گردن، بازوها، کمر و کشاله ران خود ایجاد کنید. خانم‌ها با پوشیدن شلوارهای تنگ احساس راحتی می‌کنند، اما پوشیدن همان شلوار اگر روز به روز عرق می‌کنید باعث آکنه‌های پوستی ناخواسته می‌شود.

بسته به حساسیت پوست شما، جریان نداشتن هوا در لباس های تنگ، وجود میکروب ها و باکتری ها، تجمع عرق و روغن می تواند باعث ایجاد برآمدگی های کوچک، جوش و حتی آکنه کیستیک شود.

3- ممکن است به عفونت قارچی مبتلا شوید

پوشیدن مکرر لباس‌های ورزشی خیس و کثیف، زمینه‌ای برای رشد میکروب‌ها ایجاد می‌کند. از آنجایی که باکتری ها تا زمانی که لباس ها شسته شوند رشد می کنند، می توانند باعث عفونت قارچی در زنان شوند.

عفونت قارچی واژن که به عنوان کاندیدیازیس نیز شناخته می شود، زمانی رخ می دهد که تعادل باکتری ها و مخمرها به هم بخورد و به سلول های مخمر اجازه تکثیر داده شود که به نوبه خود باعث خارش شدید، تورم و تحریک پوست می شود. برای جلوگیری از ناراحتی ناشی از عفونت قارچی، حتماً از لباس های ورزشی نخی استفاده کنید زیرا باعث گردش بیشتر هوا می شود.

لباس‌های بدنسازی از مواد مصنوعی ساخته شده‌اند، بنابراین بدترین باکتری‌ها را به دام می‌اندازند و به آن‌ها اجازه تکثیر سریع می‌دهند. از سوی دیگر، لباس‌های نخی حاوی باکتری هستند اما پوشیدن آنها بی‌خطر است. با این حال، دلیلی وجود ندارد که لباس های نخی مشابه را بارها و بارها بپوشید.

به یاد داشته باشید که لباس های اضافی را با خود به باشگاه ببرید و در صورت امکان برای هر تمرین و دوش لباس جداگانه بپوشید زیرا این به کاهش خطر عفونت کمک می کند.

در حالی که مجبور نیستید زیاده روی کنید و لباس های خود را هر روز بشویید، بهتر است بعد از یک روز طولانی و عرق زیاد آنها را بشویید. کمی روغن و عرق به کسی صدمه نمی زند، اما مهمترین چیز این است که باکتری هایی را که ممکن است با پوست تماس پیدا کنند در سریع ترین زمان ممکن از بین ببرید.

مطالب مرتبط