10 فیلم جنایی درام ویرانگر


تریلرهای جنایی و رازهای حل نشده شما را به دنیای خود می کشانند زیرا همیشه یا بلافاصله شما را با پاسخ راضی نمی کنند. این فیلم‌ها به شما و موضوعی که سعی در کشف آن دارند احترام می‌گذارند و به داستان سرعت روایی مناسبی که شایسته آن است می‌دهند. تماشاگران دوست دارند هیجان زده و غافلگیر شوند و این چیزی است که سینما نشان داده است که می تواند ارائه دهد. این ترفند می تواند شما را شوکه کند، فراتر از انتظارات شما باشد و شما را کاملا تحت تاثیر قرار دهد.

رازها و داستان های پلیسی در واقع به یک تجربه تماشای کامل و فراگیر تبدیل می شوند، زیرا برای یکی شدن با شخصیت ها و اتفاقات، باید خود را در عمق روایت غرق کنید که این فیلم ها را جذاب تر و فراموش نشدنی تر می کند. نشانه واقعی یک فیلم بی نقص این است که برای مدت طولانی با شما می ماند و با این داستان های جذاب، غریزه شما برای کشف اسرار آشکار و همچنین کشف واقعیت خشن از فاصله ای مناسب برآورده می شود. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با 10 فیلم جنایی و معمایی ویرانگر آشنا کنیم که معماهای آنها هرگز حل نخواهد شد.

10- جوهر (1982)

بر اساس رمان فرانک دیفلتا در سال 1974 که داستان عجیب دوریس بیتر را روایت می کند، موجودیت یک درام ترسناک تاریک است که داستان یک مادر مجرد به نام کارلا موران (باربارا هرشی) را روایت می کند، زنی که توسط یک نیروی ماوراء طبیعی مورد خیانت قرار گرفته و مورد آزار جنسی قرار می گیرد. . وقتی کارلا برای کشف حقیقت این داستان مرموز به روانپزشک مراجعه می کند، روانشناس او معتقد است که او به آسیب های گذشته خود به این شیوه خود ویرانگر واکنش نشان می دهد. با ادامه حملات و ایجاد ضایعات قابل رویت فزاینده در بدنش، او تبدیل به یک موش آزمایشگاهی می شود که توسط دانشمندان مورد مطالعه قرار می گیرد در حالی که کارلا به دنبال کمک برای شکست دادن موجودات شیطانی است.

فیلم The Entity داستانی را روایت می کند که قرار است بر اساس یک داستان واقعی ساخته شود که آن را تکان دهنده و جذاب تر می کند. اما نکته جالب اینجاست که هیچ توضیحی در مورد امکان چنین چیزی وجود ندارد که پایان این داستان را برای تفسیر باورمندان به ماوراء طبیعی و شکاکان باز می گذارد و آن را به یکی از جذاب ترین ها تبدیل می کند. تبدیل. شما باید این فیلم را فقط به خاطر بازی چشمگیر و خیره کننده باربارا هرشی ببینید.

9- ماجراجویی (1960)

در L’Avventura، آنا (لئا ماساری) در حالی که با دوست پسر و بهترین دوستش در سفر دریایی بود ناپدید می شود. در نتیجه معشوقش ساندرو (گابریل فرازتی) و دوست و معتمدش کلودیا (مونیکا ویتی) تصمیم می‌گیرند با هم به جستجوی او بروند. با این حال، با شروع و ادامه جستجو، انگیزه های هر دو کاملاً تغییر می کند. L’Avventura یکی از آن فیلم‌هایی است که هر چه بیشتر آن را تماشا کنید، خاطره‌انگیزتر می‌شود، زیرا همیشه چیزهای بیشتری برای توجه وجود دارد. پس از تماشای کامل فیلم برای اولین بار، تجربه تماشا روی شما تاثیر می گذارد و این چیزی است که این فیلم را بسیار هوشمندانه می کند.

اولین باری که این فیلم در جشنواره کن به نمایش درآمد، با استقبال بسیار ضعیفی روبرو شد و تماشاگران آنقدر بلند و طولانی شروع به هو کردن آن کردند که کارگردان میکل آنجلو آنتونیونی و مونیکا ویتی بازیگر زن مجبور به ترک سالن شدند. خوشبختانه پس از نمایش دوم این فیلم با استقبال خوبی مواجه شد و جایزه بزرگ هیئت داوران را دریافت کرد.

8- خاطرات یک قتل (2003)

فیلم خاطرات قتل یا خاطرات قتل این یک فیلم عالی و تاثیرگذار از بونگ جون هو است. داستان این فیلم در سال 1986 در شهر هواسونگ روایت می شود و به بررسی تجاوز و قتل چند زن می پردازد تا بفهمد این متجاوز و قاتل زنجیره ای کیست. به عنوان یکی از بهترین فیلم های جنایی که تا کنون ساخته شده است، خاطرات قتل برای شما چاره ای جز پرسه زدن در گوشه و کنار ذهنتان باقی نمی گذارد و همانطور که حال و هوای داستانش را می سازد و آرام آرام روایت تکان دهنده اش را می سازد، توجه کامل مخاطب را می طلبد. فیلمبرداری کاملاً فضا را به سطح جدیدی از تنش و رمز و راز و البته ترس می رساند، در حالی که شخصیت ها به گونه ای نوشته و توسعه یافته اند که به سرعت با آنها ارتباط برقرار می کنید.

به موازات آن، این فیلم شکاف های تحقیقات جنایی در کره جنوبی را نشان می دهد. کمبود پرسنل پلیس یا بازجویی های نادرست پلیس را برجسته می کند. این فیلم همچنین تأثیر عاطفی مخربی را که تحقیقات جنایی می تواند بر کارآگاهان و پلیس داشته باشد، توصیف می کند، تأثیر وحشتناکی که می تواند آنها را همراه با قربانیان این پرونده ها از بین ببرد.

7- روبان سفید (2009)

روبان سفید فیلمی سیاه و سفید است که درست قبل از جنگ جهانی اول در شهر آیشوالد آلمان اتفاق می‌افتد، جایی که بدبختی‌های غیرقابل توضیحی برای ساکنان آن رخ می‌دهد. این فیلم نشان می‌دهد که هر رویداد چگونه یکدیگر را شکل می‌دهد و چگونه تعاملات ما با یکدیگر تا حد زیادی باعث می‌شود که در آینده چه کسی باشیم. خشم می تواند خشم را ایجاد کند و مهربانی می تواند مهربانی را ایجاد کند. استفاده فیلم از کودکان برای به تصویر کشیدن رفتار بی رحمانه انسانی نشان می دهد که چگونه آنها بخشی از یک واکنش زنجیره ای بسیار بزرگتر هستند. این فیلم نشان می‌دهد که چگونه رنج بشر همیشه توسط ایدئولوژی‌های فاسد و به دست خود ما ایجاد می‌شود.

رمز و راز در طول فیلم وجود دارد و ادامه دارد و این باعث می شود که داستان فیلم جذاب و جذاب باشد زیرا بیننده سعی می کند ارتباط بین رویدادها را درک کند. روبان سفید کار خیره کننده ای را برای به تصویر کشیدن یک دوره قدیمی از طریق فیلمبرداری و طراحی صحنه انجام می دهد که به فیلم حس بسیار متمایزی می دهد.

6- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri یک فیلم برنده دو جایزه اسکار با بازی فرانسیس مک دورمند است که تجاوز جنسی و قتل یک دختر جوان را به شیوه ای جذاب و گیرا بررسی می کند. میلدرد هیز به تازگی دخترش را در جنایتی مرگبار از دست داده است که پلیس حتی پس از گذشت هفت ماه نتوانسته آن را شناسایی کند. در نتیجه آتش عجز در درون این مادر ایجاد شده و هر چه می گذرد عصبانیت و اندوه او شدت می گیرد. او در نهایت با پلیس رقابت می کند تا آنها را به چالش بکشد تا نگاهی عمیق تر به پرونده دخترش بیندازند.

با این حال، همه چیز از کنترل خارج می شود. این فیلم با بررسی مضامین خشونت، غم، انتقام و اشتیاق، تعادل کاملی بین کمدی و درام برقرار می کند. علاوه بر این، Three Billboards Outside Ebbing, Missouri دارای شخصیت‌های چند بعدی است که بسته به شرایطی که فرد با آن مواجه است، ناحیه خاکستری وضعیت انسان را به خوبی نشان می‌دهد.

5- گزارش اقلیت (2002)

گزارش اقلیت این یک فیلم علمی تخیلی با بازی تام کروز است. داستان این فیلم جذاب در سال 2054 در واشنگتن روایت می شود و بر اساس این ایده است که سه نفر با توانایی های ویژه (به نام Pre-Cog) می توانند جنایات آینده را پیش بینی کنند و بنابراین قبل از وقوع از آنها جلوگیری کنند. گروه ضربت توسط اندرتون هدز رهبری می شود و به شدت وقف جلوگیری از جرم و جنایت است، اما زمانی که پیش بینی می شود او در آینده ای نزدیک مرتکب جنایت خواهد شد، اندرتون تمام تلاش خود را برای اثبات بی گناهی خود انجام می دهد.

با این حال، با نرخ پیش‌بینی کامل در شش سال گذشته و نرخ کشتار که به صفر رسیده است، آیا او می‌تواند از سرنوشت خود فرار کند؟ Minority Report سرگرمی خالصی است که شما را درگیر خود می کند. این فیلم از لحاظ بصری به گونه ای ساخته شده است که شما را به دنیای منحصر به فرد خود و مفاهیم جالبی که ترکیبی عالی از پیچیدگی، ماجراجویی و غیرقابل پیش بینی است می کشاند.

4- از جهنم (2001)

از جهنم یکی دیگر از داستان های معمایی قتل کارگر جنسی با بازی جانی دپ است. داستان Woman در لندن در دوران ملکه ویکتوریا روایت می‌شود، جایی که گروهی از زنان فقیر در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌کنند، زنانی که در محله‌های فقیر نشین زندگی می‌کنند، تحت تعقیب باندها و زندگی فلاکت‌بار است. آنها یک بار دارند و البته توسط یک قاتل زنجیره ای به نام جک چاک دهنده یکی یکی شکار می شوند.

این فیلم تا حدی بر اساس داستان واقعی یک جنایتکار ناشناخته است که حداقل 5 زن را در نزدیکی منطقه Whitechapel انگلستان کشت و یکی از معروف ترین معماهای حل نشده در دنیای جنایات بریتانیا تا به امروز است. در این فیلم پراگ تبدیل به لندن می شود که صحنه این فیلم را واقعا خیره کننده و باورپذیر می کند. از جهنم با روایتی استادانه، خشونت و وحشت را به خوبی به تصویر می‌کشد و با عناصر سینمایی ظریف و بی‌نقص خود شما را به خود جذب می‌کند.

3- The Pledge (2001)

در یک شهر کوچک نوادا، یک کارآگاه بازنشسته به نام جک (جک نیکلسون) حل معمای قتل یک دختر جوان را ماموریت نهایی خود به عنوان یک کارآگاه کارآزموده می کند، در حالی که او متقاعد نشده است که همکارانش داستان را به درستی درک کرده اند. او از روش‌های غیر متعارف برای حل این معما استفاده می‌کند، اما آیا در تمام مدت حق با او بود؟ The Pledge در ساختن یک مطالعه روانشناختی عالی از یک شخصیت، که با مضامین اگزیستانسیالیسم و ​​معمای اخلاقی در قلب داستان انجام شده است، کار بزرگی انجام می دهد.

این فیلم با مسیری که می گیرد مخاطب را غافلگیر می کند و پایانی دارد که شاید برای خیلی ها عجیب باشد اما همین پایان همان چیزی است که این فیلم را عمیقا بدیع و غیرتجاری می کند. The Pledge با موسیقی دلهره آور، بازیگران مکمل عالی و روایتی غیرمتعارف، فیلمی به یاد ماندنی است.

2- Blow Up (1966)

Blow Up فیلمی از میکل آنجلو آنتونیونی است و ماجراجویی عکاسی به نام توماس (دیوید همینگز) را روایت می کند که وقت خود را صرف ثبت تصاویر به خصوص از مدل های مد می کند. در یک روز خاص، وقتی توماس در پارک عکس می‌گیرد و به خانه می‌آید تا آن عکس‌ها را دقیق‌تر بررسی کند، معتقد است که چیزی بسیار قوی‌تر و ظریف‌تر را در عکسی که گرفته است می‌یابد. یک قتل اما آیا آنچه او فکر می کند حقیقت دارد یا نه؟

این فیلم راه‌های اسرارآمیزی را بررسی می‌کند که ما می‌توانیم چیزها را ببینیم و نادیده بگیریم، در حالی که سعی می‌کنیم قطعات پازل را کنار هم قرار دهیم تا آنها را درک کنیم. حقیقت چیست و آیا هنر می تواند به ما در شناسایی آن کمک کند؟ دوربین فریب می دهد یا فرد فریب می دهد؟ Blow Up با ابهام و رمز و راز خود بازی می کند و آن را به یکی از جذاب ترین فیلم ها در مورد ادراک از طریق عکاسی تبدیل می کند.

1- حافظه (2000)

Memento داستانی جذاب از کریستوفر نولان است که به عمق ذهن و شخصیت مردی می پردازد که ناامید است تا بفهمد چه کسی همسرش را کشته است. بازرس سابق بیمه از اختلال حافظه کوتاه مدت رنج می برد که مانع از پیشرفت او در تحقیقاتش می شود، زیرا او همیشه چیزها را فراموش می کند و نمی تواند خاطرات جدیدی را شکل دهد. با این حساب آیا او می تواند با کمک دیگران حقیقت را کشف کند؟

فیلم یک خاطره در فضایی پرتنش گفته می شود، همه چیز را از طریق دو خط زمانی همگرا، یکی عقب و دیگری رو به جلو نشان می دهد که توجه کامل شما را می طلبد. غم و اندوه، حافظه و ادراک به ظرافت و هوشمندی در هم تنیده شده اند تا توانایی های شگفت انگیز مغز را کشف کنند. در Memento، زمانی که سعی می کنید تمام جزئیات مبهم این داستان را تجزیه و تحلیل کنید، مانند یک شرکت کننده فعال در داستان احساس خواهید کرد.

مطالب مرتبط