10 فیلم ترسناک با وجود نقدهای منفی که ارزش دیدن دارند


چه چیزی یک فیلم ترسناک را خوب می کند؟ جلوه های بصری آن؟ پیامدها و پیام های اعمالی که روی صفحه اتفاق می افتد؟ بازی ها و شخصیت ها در وسط یک کابوس بیداری گرفتار شده اند؟ در مورد پرش ترس چطور؟ قتل و خونریزی؟ آیا این هیولاها یا منحصر به فرد بودن دیدگاه کارگردان است که یک فیلم ترسناک خوب می سازد؟ ژانر وحشت، بیش از هر ژانر دیگری، ژانری دشوار برای خلق یک فیلم دقیق، بی نقص و تاثیرگذار است و هنوز هم یکی از شخصی ترین و بحث برانگیزترین ژانرها از نگاه منتقدان است.

در طول این سال ها صدها فیلم ترسناک وجود داشته که هم از سوی تماشاگران و هم از سوی منتقدان با استقبال ضعیفی مواجه شده است. این فیلم ها به دلیل کلیشه ای بودن و تکراری بودن، بیش از حد آبکی و احمقانه بودن، ضعیف بودن یا زیاده روی یا دلایلی دیگر در دسته فیلم های ترسناک قرار می گیرند. همین امر در مورد فیلم های ترسناکی که در زیر ارائه می شود نیز صدق می کند. طی سال‌ها، این فیلم‌ها نقدهای ضعیفی از سوی تماشاگران و منتقدان دریافت کرده‌اند. با وجود این واقعیت که آنها در واقع بهتر از آن چیزی هستند که بررسی ها می گویند.

با در نظر گرفتن این موضوع، از وحشت‌های فیزیکی تکان‌دهنده تا بازسازی‌های ناموفق فیلم‌های کلاسیک محبوب، در اینجا 10 فیلم ترسناک ضعیفی را معرفی می‌کنیم که علیرغم ایرادات آشکار و شهرت آشفته‌شان، در واقع چنین هستند. انها شگفت انگیزند.

10- گاز گرفتن (2015)

Bite با روح بسیاری از داستان های قبلی در زیرژانر وحشت فیزیکی، داستان یک زن معمولی را روایت می کند که در تعطیلات توسط یک حشره ناشناخته گاز گرفته می شود و به آرامی به هیولایی وحشتناک تبدیل می شود بدون ذره ای از انسانیت.با اجرای ضعیف و متاسفانه سوال برانگیز. دیالوگ و شخصیت های تک بعدی، اولین اقدام فیلم گاز گرفتن چیزی برای جلب توجه مخاطب ندارد، اما در نهایت فیلم وحشیانه و مشمئز کننده و پر از فروپاشی فیزیکی، انتقام و وحشت است. سازنده نهایت استفاده را کرده است. ساخت یک فیلم ترسناک ترسناک

زمانی که کیسی (آلما بگوویچ) تسلیم شرایط جدید و ناخوشایند خود می شود – که هرگز به طور خاص توضیح داده نمی شود و راز آن را بیشتر تکان دهنده می کند – استفاده فیلم از خشونت، گریم های سنگین و موثر و ترس از فضاهای تنگ و تاریک به راحتی بر این فضا سایه افکنده است. پیچ و تاب های فیلم، گیم پلی خسته کننده و پایان کلیشه ای واضح است. ممکن است این یک اثر هنری قوی نباشد، اما تا آنجا که وحشت‌های فیزیکی آزاردهنده و تکان دهنده وجود دارد، Bite لحظات خوبی را برای رها کردن افکار و مشکلات روزمره شما فراهم می‌کند.

9- بیگانه 3 (1992)

Alien 3 با تنها امتیاز 46 درصدی در Rotten Tomatoes، یکی از ضعیف ترین عناوین در مجموعه اکشن ترسناکی است که توسط ریدلی اسکات آغاز شده است. چیزی است که تا به حال در مورد او گفته شده است. این فیلم اولین کارگردانی دیوید فینچر است که ریپلی (سیگورنی ویور) را دنبال می‌کند که در سیاره‌ای که توسط جنایتکاران مرد خشن زندگی می‌کنند سقوط می‌کند و باید یک بار دیگر با زنومورف ترسناک روبرو شود قبل از اینکه زنومورف همه چیز را در مسیر خود نابود کند.

اگرچه فیلم هرگز بر داستان پیچیده و سکانس‌های اکشن تکراری خود غلبه نمی‌کند، اما بازی قوی Alien 3 توسط ویور (که نویسنده بازی معتقد است بازی او در این نقش است) به عنوان زنی که مایل به انجام هر کاری برای از بین بردن او است، بزرگترین دشمن است. چشم تیزبین خود و فینچر اوج می گیرد تا تصاویری نگران کننده و تکان دهنده خلق کند. شاید خود فینچر از این فیلم خوشش نیامده باشد، اما گذر زمان، Alien 3 را به یک جواهر کالتی واقعی با نکات مثبت بیش از آنچه که به نظر می رسد تبدیل کرده است.

8- نمایشنامه (1982)

مشکلات و کاستی های این اسلشر اسپانیایی-آمریکایی به خوبی مستند شده است. یک فیلم استثماری با ظرافت های اندک و برخی ته مایه های عجیب و غریب جنسیتی، درک کامل تاریکی و افراط کلی آن می تواند بسیار دشوار باشد. اما حقیقت این است که Pieces هنوز هم یک تمرین کوچک هیجان‌انگیز در ژانر اسلشر است و آنقدر خودباور است که نمی‌توانید از عجیب‌وغریب بودن آن مجذوب نشوید، به‌خصوص اگر به دنبال یک اسلشیر بی‌معنا هستید. به قسمت های مساوی خنده های سورئال و قتل های وحشتناک می پردازد.

مطمئناً، ببخشید رفتار بسیار وحشیانه فیلم با شخصیت های زنش سخت است – این بهترین زیرژانر شوک-ترسناک است (یا بدترین، بسته به نوع نگاه شما)، اما Pieces هنوز به اندازه کافی گنگ و عجیب است که بسازید. یک ساعت سرگرم کننده برای شما یکی از آن جواهرات فرقه‌ای که برای بد بودن خیلی خوب هستند، Pieces قطعاً فیلمی است که ارزش دیدن را دارد، اگر فقط از روی کنجکاوی بیمارگونه باشد.

7- برف مرده (2009)

Dead Snow نباید کار می‌کرد، و با این حال ترکیب درخشان کمدی جنون‌آمیز، خشونت شدید و پوچی لذت‌بخش آن را به یک کالت مورد علاقه تبدیل کرد، حتی اگر به گفته منتقدان، کل بازیگران آن نسبتاً ضعیف بودند. داستان گروهی از دانش‌آموزان که مجبور به مبارزه با تهاجم زامبی‌های نازی در کوه‌های نروژ می‌شوند، این کمدی ترسناک احمقانه، طنز زبانی خود را با برخی سکانس‌های اکشن فوق‌العاده خوب ترکیب می‌کند تا تماشایی فوق‌العاده خودآگاه را به نمایش بگذارد. از خونریزی و کشتار ایجاد کنید.

بزرگترین نقاط ضعف فیلم – شخصیت پردازی ضعیف و خشونت استثمارگرانه – باعث می شود Dead Snow به یک شاهکار واقعی ژانر زامبی تبدیل شود، اما مطمئناً به دیوانگی هیجان انگیز داستان فیلم می افزایند. تا آنجایی که کشتار زامبی ها پیش می رود، برف مرده یک فیلم ترسناک بسیار خنده دارتر است زیرا دقیقا می داند که چقدر بد است.

6- اشکال (2006)

فیلم کم دیده شده Bug به کارگردانی ویلیام فریدکین بزرگ و نویسندگی تریسی لتس، مایکل شانون را در نقش یک سرباز مشکل بازی می کند که معتقد است تحت نظارت دولت است و توسط خزنده های ترسناکی که هرگز ندیده ایم او را تسخیر کرده اند. داستان عجیبی از پارانویا و جنون نمی بینیم، ابهام و حس کلی وحشت در باگ به دلیل ملودرام روایت و درماندگی بی پایان به شدت مانع می شود، اما این نقص ها برای از بین بردن کامل پتانسیل فیلم کافی نیست. یا عواطف روانی داستان به طور کامل او را ناکام می کند.

این فیلم ترسناک که با بازی متعهدانه و ترسناک شانون و اشلی جاد ممکن شده است، احمقانه و کمی عجیب به نظر می رسد، اما با چنان انرژی و تصاویر تکان دهنده ای روایت می شود که علیرغم ضعف های آشکارش خوب کار می کند. با این حال، فیلم به طرز جالبی عجیب است، اما هرگز جذابیت همکاری بعدی فریدکین و لتس، پنج سال بعد در Killer Joe را ندارد.

5-Jason X (2001)

فرنچایز جمعه سیزدهم هرگز قصد نداشت برای چند ساعت چیزی بیش از یک فوق ترسناک باشد تا دنیای پر سر و صدا، به خصوص دو قسمت اول درخشان آن را فراموش کند، و Jason X گواه زنده بودن این فرانچایز است. محدودیت می تواند خنده دار و سرگرم کننده باشد. چیز دیگری که از خیلی بد به دیوانه‌وار خوب می‌شود، این دنباله علمی تخیلی جیسون وورهیز را به‌طور سردی منجمد می‌کند و سپس او را به دنیای آینده می‌اندازد… جایی که او نیز تبدیل به یک سایبورگ می‌شود، چرا؟ که نیست

با توجه به تمایل فزاینده فرنچایز به عجیب و غریب بودن و غیرقابل پیش بینی بودن در چند سال گذشته، جاه طلبی های سینمایی درجه دوم جیسون ایکس و عملکرد شگفت انگیز خودآگاه باعث کشتارهای خارق العاده و روایتی هیجان انگیز می شود که هر دو منجر به تعداد بالای مرگ و میر و تعاملات احمقانه شخصیت ها می شود. . انفجار قاتلانه و تشنه به خون جیسون وورهیس در فضا اجتناب ناپذیر بود، و در حالی که فیلم تقریباً از هر نظر فاجعه است، خودآگاهی آن را به یک مشت کوچک زیبا تبدیل می کند.

4- شیطان (2010)

داستان فیلم ساده است: گروهی غریبه وارد آسانسور می شوند و پس از خراب شدن آن، خود را در دام افتاده و یکی یکی توسط شیطان کشته می شوند. پر از فضای باریک و تاریک و البته فوق العاده سیاه، این فیلم ترسناک به نویسندگی و کارگردانی ام نایت شیامالان، مانند دیگر فیلم های موفق این کارگردان سرشناس، شما را بارها خالی کرده و شگفت زده می کند. Devil با تکیه بر تعلیق و زمان اجرای 80 دقیقه ای خود، پیچ و خم های داستان و تعداد بالای کشتار خود را به هم می پیوندد تا یک معمای کوچک موثر ایجاد کند.

این قطعاً از ابتدا تا انتها یک فیلم درجه دو است، و در حالی که شخصیت‌های عمدتاً تک بعدی و پایان مسطح آن را کمی ناامید می‌کنند، چیزی واقعاً خوب و لذت‌بخش در مورد ترسناک درجه پایین وجود دارد که سعی نمی‌کند عمیق‌تر باشد. از آنچه واقعا هست شیطان احمقانه است و کاملاً اصیل نیست، اما ترس هایی که ایجاد می کند و پیش فرض ناراحت کننده اش پر از انرژی مناسبی است که از یک فیلم ترسناک بی معنی انتظار دارید.

3- خرابه ها (2008)

فیلم ترسناک The Ruins در سال 2008 در باکس آفیس شکست خورد و توسط منتقدان مورد توجه قرار گرفت، اما با گذشت زمان تبدیل به یک تریلر کوچک محبوب و قوی شد که بر اساس بازیگران و تعلیق چشمگیرش پیشرفت کرد. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام اثر اسکات اسمیت، گروهی از گردشگران را دنبال می کند که در حین شرکت در حفاری باستان شناسی در مکزیک با موجودی شیطانی پنهان روبرو می شوند.

به لطف سرعت سریع و خشونت کوتاه اما وحشیانه‌اش، برداشت ساده The Ruins از زیرژانر فرقه‌ای نه اصلی است و نه غیرقابل پیش‌بینی، اما به لطف اجرای مطمئن، رمز و راز پیچیده و بازی‌های خیره‌کننده جنا مالون و شان اشمور همچنان یک جواهر است. هیجان انگیز باقی می ماند. با این حال، اگر می خواهید این فیلم را تماشا کنید، حتما نسخه توسعه یافته و ویرایش شده آن را ببینید که پایان ترسناکی بسیار بهتر از ویرایش سینمایی دارد.

2- تاسک (2014)

کوین اسمیت کارگردانی است که عاشقش می‌شوید، مردی که کیفیت خروجی‌اش در طول سال‌ها به طرز چشمگیری کاهش یافته است، اما هنوز تعداد زیادی جواهرات کمتر شناخته شده در میان کارهای او وجود دارد که ارزش بررسی را دارد. نگاهی بیاندازید. فیلمی که ما در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم تاسک است، یک کمدی ترسناک و تحسین شده درباره یک پادکستر خودسر (جاستین لانگ) که با ملوانی (مایکل پارکس) ملاقات می کند به این امید که با استفاده از کت و شلواری ساخته شده از پوست انسان به یک شیر دریایی تبدیل شود. .

طنز فیلم – مانند تمام ساخته های کوین اسمیت – گیرا است، اما کل فیلم بسیار گروتسک است و کاملاً اجرا شده است، با وجود عجیب بودن داستان و تصاویر ناخوشایندی که در ذهن ایجاد می کند، یک تجربه سورئال جذاب است. تبدیل به یک ژانر وحشت فیزیکی می شود. مسلماً، تاسک یک اثر هنری قابل توجه نیست و بزرگ ترین و آگاهانه ترین ایرادات اسمیت به عنوان کارگردان را نمی توان نادیده گرفت، اما تاسک همچنان یک اثر بسیار عجیب در نوع خود است که ارزش دیدن را دارد.

1- هالووین و هالووین II (2007/2009)

فرنچایز هالووین همیشه یک جانور بحث‌برانگیز بوده است، فرنچایزی با فیلم‌هایی که اغلب بهترین و بدترین اسلش‌ها به حساب می‌آیند، اما هرگز با چنین استقبال متفاوتی از سوی تماشاگران و منتقدان مواجه نشد تا اینکه راب زامبی تصمیم گرفت به سلیقه خود اضافه کند. به تاریخ دو فیلم زامبی در داستان اصلی مایرز و در نهایت تبدیل شدن به یک ماشین کشتار غیرقابل توقف، ایرادات زیادی دارند، به ویژه تصمیم او برای تبدیل قاتل به یک کودک عصبانی که بسیاری از ابهامات شخصیت را برطرف می کند، اما هر دو فیلم بسیار بهتر از آنها هستند. اعتبار داده می شود.

بیشتر تجربی و روان‌شناختی از هر فیلم دیگر هالووین، برداشت زامبی‌ها از داستان مایرز روایتی وجودی و به شدت تاریک است که جرأت می‌کند روان‌شناسی مایرز و خانواده‌اش را با عمق بیشتری نسبت به هر فیلم دیگری در این مجموعه قبل یا بعد از آن بررسی کند. پس از آن، او دارد اگر این موضوع برای شما خیلی جالب نیست – که جای تعجب نیست، با توجه به اینکه زامبی به عنوان یک کارگردان کار ویژه ممکن است در بین همه محبوب نباشد – می توانید از قتل این دو لذت زیادی ببرید. فیلم هایی که از وحشتناک ترین و وحشتناک ترین سکانس های کشتار هستند در فیلم های ژانر اسلشر دیده می شوند. بله، این فیلم ها ایرادات غیرقابل انکاری خود را دارند، اما در شایستگی هایشان، هالووین و هالووین 2 راب زامبی در نوع خود منحصر به فرد هستند و ارزش بازبینی را دارند.

مطالب مرتبط