10 ستاره WWE که مرگ های تکان دهنده ای داشتند


در حالی که کشتی درون رینگ یکی از عجیب‌ترین رویدادهای یک نمایش است، برخی از بزرگ‌ترین نام‌های WWE در زندگی واقعی دچار تراژدی‌های بزرگی شده‌اند.

چند روز پیش مایک هالک مایک «مانتور» هالاک، کشتی‌گیر حرفه‌ای سابق، معروف به «مینوتائور» در سن 55 سالگی درگذشت. در 11 جولای، هالک به حساب خود نوشت که سقوط کرده و کمرش زخمی شده و سپس به گفته دخترش در آرامش در خواب فوت کرده است.

هالوک در سال 1994 به WWE پیوست و یک سال بعد برای مدت کوتاهی با EWC همکاری کرد. ترکیب اندازه و جذابیت هالاک خیلی زود طرفداران را در سراسر جهان مجذوب خود کرد. در سال 2015، او فاش کرد که مبتلا به دیابت نوع 2 است.

مینوتور (در اساطیر یونانی، مینوتور هیولایی با سر گاو و بدن یک مرد است) آخرین ستاره WWE بود که قبل از زمان خود مرد. در ادامه، به مرگ تکان دهنده برخی از بزرگ ترین نام های این ورزش نگاه می کنیم.

دو قتل و یک خودکشی

شاهی درست کن کریس بنوا که به طور گسترده به عنوان بهترین کشتی گیر فنی در اوایل دهه 2000 شناخته می شد، دو بار قهرمان جهان شد، اما سلطنت او در جولای 2007 به پایان تکان دهنده ای رسید.

سه روز با همسرش نانسی و قبل از اینکه جان خود را بگیرد، پسر هفت ساله خود را نیز با بالش خفه کرد.

بنوا 40 ساله در زمان مرگ، 10 برابر سطح طبیعی تستوسترون و همچنین داروی ضد اضطراب زاناکس و هیدروکودون آرام بخش داشت. به همین دلیل، کارشناسان مرگ غم انگیز او را به استفاده از استروئیدها نسبت می دهند که منجر به “هاری” بالقوه می شود. همچنین در بدن او و همسرش مشروبات الکلی کشف شد.

از سوی دیگر، مغز بنوا نیز نشانه‌هایی از آسیب شدید را نشان می‌دهد که گمان می‌رود ناشی از ضربه‌های مغزی متعدد و ضربه‌های محافظت‌نشده به صندلی در طول ۲۲ سال حضور او در رینگ باشد.

تصادف رانندگی مرگبار

رندی ساویج (رندی ساویج) با نام مستعار “Macho Man” که رپ هم می‌خواند، به خاطر صدای متمایز، لباس‌های پولک‌دار و عبارت جذابش، اوه، آره، معروف بود.

رندی بیشتر دوران حرفه ای خود را با همسرش گذراند الیزابت هولت آنها که با نام “خانم الیزابت” شناخته می شوند در سال 1984 ازدواج کردند. آنها در سال 1992 طلاق گرفتند و الیزابت در سال 2003 در سن 42 سالگی بر اثر سوء مصرف مواد درگذشت.

در سال 2011، رندی، 58 ساله، به طرز غم انگیزی در یک تصادف رانندگی کشته شد. او پشت فرمان جیپ رانگلر خود دچار حمله قلبی می شود که باعث می شود کنترلش را از دست بدهد و با درخت تصادف کند. کالبد شکافی نشان داد که او دچار بزرگ شدن قلب و بیماری قلبی است.

اعتیاد به متادون

“چین” با نام اصلی جوآن ماری لوئر (Joan Marie Laurer) یکی از بزرگترین ستاره های WWE’s Attitude Era بود که اغلب در کنار تریپل اچ (پل مایک لوک) که بعداً دوست پسر او می شود. پس از جدایی این دو در سال 2001، Chyna با رضایت دوجانبه از قرارداد یک میلیون دلاری خود خارج شد و در عوض یک ستاره پورن شد.

بعداً به شیشه معتاد شد. خواهرش سعی کرد او را وادار کند که به مرکز توانبخشی برود، اما Chyna پیام های تهدیدآمیزی برای او ارسال کرد که باعث شد آنها از هم جدا شوند.

در آوریل 2016، جسد Chyna در خانه اش در کالیفرنیا پیدا شد. او هنگام مرگ 46 سال داشت. گزارش کالبد شکافی نشان داد که او مخلوطی از قرص‌های خواب‌آور و آرام‌بخش در سیستم بدنش داشت.

تصادف کامیون

جانی ولنتاین (جانی ولیانت) در سال 1996 وارد تالار مشاهیر کشتی شد و دو بار قهرمان مسابقات جهانی تگ تیم شد.

اما زندگی او در آوریل 2018 به پایان تکان دهنده ای رسید. “لوسیوس” نام واقعی جانی والیانت است. تامی سالیوان در سن 71 سالگی با یک کامیون تصادف کرد و کشته شد. والیانت در حال عبور از یک خیابان شلوغ در پنسیلوانیا آمریکا بود که با یک کامیون برخورد کرد.

خودت را غرق کن

چاد گاسپارد (شاد گاسپارد) در سال 2006 وارد صحنه دبلیو دبلیو ای شد و قبل از ورود به کشتی حرفه ای، محافظ ستارگانی چون بریتنی اسپیرز و مایک تایسون بود.

او در سال 2020 هنگامی که 39 ساله بود در حالی که با پسرش در نزدیکی ساحل ونیز در کالیفرنیا شنا می کرد غرق شد.

این دو در جریان شدیدی با امواجی حدود 2.5 متری سقوط کردند و گاسپار با هل دادن پسر 10 ساله اش به سمت امدادگر جان او را نجات داد اما خودش قربانی شد.

گاسپارد پس از مرگ، جایزه جنگجوی WWE را دریافت کرد، که به کسانی داده می شود که “قدرت تزلزل ناپذیر” را نشان می دهند.

شیرین کاری مرگبار

اوون هارت (اوون هارت) کشتی گیر کانادایی با نام مستعار “Blue Blazer” به خاطر بدلکاری های آکروباتیک خود شناخته شده است و در سال 1994 پادشاه رینگ WWF شد.

پنج سال بعد، در سال 1999، هارت در سن 34 سالگی پس از یک بدلکاری در کمپر آرنا در کانزاس سیتی، میسوری درگذشت.

قرار بود هارت از بالا وارد رینگ شود و یک ورودی دراماتیک ایجاد کند، اما خرابی تجهیزات باعث شد تا او در مقابل چشمان 16000 نفر 24 متر سقوط کند. او در رینگ CPR انجام شد، اما بعداً ستاره در بیمارستان مرده اعلام شد.

بیوه او من زندگی می کنم، گفت که او هرگز اجازه نخواهد داد WWE او را وارد تالار مشاهیر کند زیرا او هنوز هم شرکت را مقصر مرگ همسرش می داند. او دو بار از WWE شکایت کرد.

یک مرگ تکان دهنده

سارا لی (سارا لی) برنده زن فصل ششم برنامه رئالیتی Tough Enough بود. رقبا برای اینکه با دبلیو دبلیو ای قرارداد ببندند باید آموزش های حرفه ای کشتی را پشت سر می گذاشتند.

بعد از اینکه سارا در نمایش برنده شد و از آن قرارداد گرفت تریپل اچ دریافت کرد، به برند نوظهور WWE، NXT پیوست و چندین رویداد زنده را انجام داد. با این حال، او تنها چند ماه بعد آزاد شد.

سارا در دسامبر 2017 با ستاره سابق WWE، وستین بلک ازدواج کرد و از او صاحب دو فرزند شد. اما در اکتبر 2022، سارا زمانی که فقط 30 سال داشت به طرز غم انگیزی خودکشی کرد.

نبرد با سلامت روان

اشلی ماسارو اشلی ماسارو، کشتی گیر و مدل خیره کننده آمریکایی، از سال 2005 تا 2008 در WWE شرکت کرد و در بین طرفداران کشتی مورد علاقه بود.

در می 2019، اشلی در سن 39 سالگی جان خود را از دست داد و یک دختر از خود به جای گذاشت.

او در گذشته درباره افسردگی و مشکلات روحی خود صحبت کرده و مدعی شده است که پس از سال ها حضور در رینگ دچار مشکلات سلامتی شده است. دوست شلی مارتینز گفت: “دو روز پس از پاسخ دادن به بیش از 300 نامه طرفداران، بهترین دوست کشتی من جان خود را گرفت.” او شادترین بود. او بسیار خوشحال بود که مردم هنوز 11 سال پس از پایان کارش به او اهمیت می دهند.”

سوء مصرف تصادفی مواد مخدر

لنس (لنس کید) که بیشتر به خاطر کناره بودن در رینگ است تروور مرداک این دو با هم چندین بار قهرمان تگ تیم جهان شدند.

در سال 2010، سلامتی کید رو به وخامت گذاشت و مشخص شد که او از سوء مصرف داروهای تجویزی رنج می برد.

او فقط 29 سال داشت که در آگوست 2010 بر اثر مصرف بیش از حد تصادفی درگذشت.

مطالب مرتبط