گوش مسئولان به فریاد تشنگی مردم سیستان عادت کرده است! – اخبار تجارت


نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فریاد تشنگی مردم سیستان و بلوچستان برای مسئولان تبدیل به عادت شده است، گفت: روستای کلانی 3 ماه است که آب ندارد.

به گزارش تجارت نیوز، معین الدین سعیدی نماینده مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در جلسه علنی امروز (یکشنبه 1 مردادماه) شورای اسلامی شهر در یادداشتی در خصوص مشکل کم آبی در استان سیستان و بلوچستان، گفت: ایام عزاداری حضرت ابا اباعظم علیه السلام و حضرت اباعبدالله السّلام شباهت های عجیبی دارد. استان اوچستان در بخش هایی از استان سیستان و بلوچستان.

به گزارش خانه ملت، نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در شورای اسلامی شهر اظهار کرد: 3 ماه است که مردم روستای کلانی حتی یک قطره آب دریافت نکرده اند و یک تانکر آب در آنجا توزیع شده که قیمت آن یک میلیون و 200 هزار تومان است که مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

وی افزود: فریاد تشنگی مردم در گوش مسئولان امری عادی شده است و از وزیر نیرو که فردی دلواپس است آرزو می کنم به این وضعیت بی آب استان سیستان و بلوچستان فکر عاجل کند.

وزیر کشور پیش از این با اشاره به وضعیت سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مشکلات این استان بحث آب است و قرار بود افغانستان 800 میلیون مترمکعب آب به ایران بیاورد اما این کار انجام نشده است.

وی ادامه داد: با این حال 3 حلقه چاه عمیق حفر شده و به دنبال انتقال آب از چاه های دیگر هستیم، مشکل آب سیستان یک مشکل درجه یک است و دولت تمام تلاش خود را برای این کار انجام داده است اما انتقال آب زمان بندی خاص خود را دارد و امیدواریم مسئولان افغانستان به تعهدات خود عمل کنند.

واحدی گفت: بحث ریزگردها در سیستان و بلوچستان از دیگر موارد در دستور کار دولت است.

مطالب مرتبط