گردشگران 2 ساعت زودتر از شهریور وارد اصفهان می شوند! ✔️ مجله سفر


وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف گذاری کرده ایم تا هفته آخر شهریور همزمان با آغاز ماه ربیع الاول بزرگراه شیراز – اصفهان را افتتاح کنیم.
به گزارش سفربازی به نقل از ایلنا، مهرداد بذرپاش در حاشیه بازدید از بزرگراه شیراز – اصفهان افزود: در تلاش هستیم در همین روزها دومین سفر دولت به استان فارس را انجام دهیم.
وی با بیان اینکه بزرگراه شیراز – اصفهان در شبکه کریدور مرکزی کشور قرار دارد و این زنجیره کریدورها از شمال به جنوب کشور هم اکنون در حال تکمیل است، ادامه داد: این پروژه 230 کیلومتری یکی از بزرگ ترین پروژه های بزرگراهی کشور است که با بهره برداری از آن فاصله شیراز تا اصفهان به میزان 2 کیلومتر کاهش و 13 ساعت زمان طی این مسیر کاهش می یابد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با یک محاسبه حداقلی سالانه 130 میلیون لیتر در مصرف سوخت در کشور صرفه جویی می کنیم که از نظر صرفه جویی در مصرف سوخت رقم جدی است.
بذرپاش تصریح کرد: در قطعات 1 تا 6 پروژه تقریباً کار به اتمام رسیده و نصب علائم راهنمایی و رانندگی و ایمنی در حال انجام است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: از همین جا به مردم استان فارس و کشور قول می دهیم تا پایان تابستان و پایان شهریور این پروژه را به آنها ارائه کنیم.
بذرپاش افزود: تکمیل قطعه هفتم این پروژه نیز که پیشرفت خوبی دارد در دستور کار قرار دارد اما وظیفه بزرگتری که تعیین شده این است که این قسمت در واقع ادامه بزرگراه به سمت بوشهر است چرا که این زنجیره کریدور از شمال به جنوب در محدوده بزرگراه ما باید تکمیل شود و تا استان بوشهر ادامه یابد.
وی ادامه داد: این زنجیره بزرگراه در واقع باید به دریا متصل شود چرا که وقتی به دریا وصل می شود می توان گفت اقتصاد را به دریا چسبانده ایم تا بتوانیم زیرساخت های کشور را در خدمت دریا قرار دهیم و به رشد و شکوفایی بخش های مختلف نزدیک این بزرگراه کمک کنیم و همه شهرها و استان های موجود در مسیر منتفع شوند.
تکمیل مبلغ کسری در 2 ماه باقی مانده تا بهره برداری
وی با بیان اینکه اعتبارات قابل توجهی به این پروژه تزریق شده است، گفت: کسری را که داریم تا افتتاح بزرگراه در 2 ماه باقی مانده تامین می کنیم.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: البته در این مرحله گزینه افتتاح پروژه وجود دارد، اما از آنجایی که بحث ایمنی برای ما بسیار مهم است، بنا داریم پس از اتمام قطعات مرتبط با ایمنی راه ها از جمله خط کشی، روشنایی و تابلوهای استاندارد و با کیفیت، پروژه را به بهره برداری برسانیم.
ایجاد تسهیلات بزرگراه قبل از افتتاح
استاندار فارس گفت: برخی از تاسیسات و زیرساخت های بزرگراه شیراز – اصفهان از جمله اورژانس و ایستگاه پلیس، روشنایی جاده و مجتمع های خدماتی و رفاهی بزرگراه قبل از بهره برداری از این پروژه نصب می شود.
محمدهادی ایمانیه در حاشیه بازدید از بزرگراه شیراز – اصفهان که با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و تنی چند از نمایندگان استان برگزار شد، گفت: این پروژه در 6 قطعه بیش از 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در تلاش هستیم همزمان با سفر هیئت دولت به استان ربیع الاول و 20 آبان ماه افتتاح شود.
وی ادامه داد: هم اکنون نصب تابلوها در سمت حرم آباده و مراحل اجرایی 20 کیلومتر باقی مانده از نیوجرسی و همچنین روشنایی مسیر، ایستگاه های اورژانس و پلیس، مجتمع های بین ایالتی و پمپ بنزین ها نیز به میزان لازم در حال انجام است که تا قبل از افتتاح پروژه اجرا و نصب می شود.
استاندار فارس تصریح کرد: با توجه به دغدغه هایی که در خصوص ورودی شهر شیراز در منطقه گویم داشتیم، جاده ای در تنگخیاره در حال آماده سازی است و همزمان با افتتاح پروژه بزرگراه، بخشی از این جاده به بهره برداری می رسد.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط