گران ترین طلاق ها در میان سلبریتی ها متعلق به چه کسانی بوده است؟


جدایی افراد مشهور همیشه به این معروف بوده که طلاقشان از آنچه افراد معمولی در کل زندگی خود می‌توانند به دست آورند، بیشتر هزینه دارد.

در برخی موارد هزینه های تسویه حساب بعد از جدایی حتی برای ثروتمندترین افراد هم سرسام آور است و آنها را در فهرست گران ترین طلاق ها تا به امروز قرار می‌دهد.

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، تایگر وودز، اسطوره گلف و مل گیبسون، فوق ستاره هالیوود، همگی در طول سالیان به خاطر طلاق ‌های بسیار گران ‌قیمت‌ خود خبرساز شده‌اند.

هریسون فورد و ملیسا متیسون؛ ۸۵ میلیون دلار

ازدواج هریسون فورد و ملیسا متیسون پس از ۱۸ سال با پرداخت ۸۵ میلیون دلار از سوی فورد در سال ۲۰۰۴ به پایان رسید. متیسون که در سال ۲۰۱۵ درگذشت همچنین با فورد توافق کرده بود که از فیلم‌های آینده این بازیگر که پیش از جدایی در آن هنوز با هم کار می‌کردند سهمی داشته باشد.

مدونا و گای ریچی؛ ۹۰ میلیون دلار

مدونا و گای ریچی کارگردان که سال ۲۰۰۰ در قصری در اسکاتلند ازدواج کرده بودند پس از هفت سال جدا شدند و خواننده آمریکایی برای حل و فصل طلاقشان ۹۰ میلیون دلار به همسر سابقش پرداخت کرد. گای ریچی همچنین خانه خانوادگی شان را صاحب شد.

استیون اسپیلبرگ و ایمی ایروینگ؛ ۱۰۰ میلیون دلار

استیون اسپیلبرگ، کارگردان مشهور، در سال ۱۹۸۹، ۱۰۰ میلیون دلار به همسر سابقش ایمی ایروینگ پرداخت تا تنها بعد از چهار سال به زندگی مشترکشان پایان دهد.

مل گیبسون و رابین مور؛ ۴۲۵ میلیون دلار

مل گیبسون، ستاره «شجاع دل» هم در سال ۲۰۱۱ برای جدایی از همسر سابقش، رابین مور، ۴۲۵ میلیون دلار هزینه کرد تا یکی از گران ترین طلاق های سلبریتی ها در تاریخ آمریکا را به نام خود ثبت کند. این زوج بیش از ۳۰ سال با یکدیگر زندگی کردند و ۷ فرزند با هم دارند.

در همین حال جای تعجب نیست که ستارگان دنیای ورزش هم برای پایان دادن به ازدواج خود هزینه های گزافی را متحمل شده‌اند.

مایکل جردن و خوانیتا وَنوی؛ ۱۶۸ میلیون دلار

مایکل جردن، اسطوره NBA، در سال ۲۰۰۶، ۱۶۸ میلیون دلار به همسر اول خود، خوانیتا ونوی، پرداخت کرد. این زوج ۲۱ سال با هم بودند و ۱۷ سال از ازدواجشان می‌گذشت که اعلام کردند تصمیم به جدایی گرفته‌اند. همسر سابق مایکل جردن علاوه بر این خانه بزرگ و قیمتی‌شان در شیکاگو را نیز به دست آورد. در آن زمان این گران ترین طلاق در تاریخ آمریکا بود.

تایگر وودز و الین نوردگرن؛ ۱۰۰ میلیون دلار

تایگر وودز فوق ستاره گلف نیز پس از جدایی پر سروصدای خود از همسر سابق، الین نوردگرن، در سال ۲۰۱۰، ۱۰۰ میلیون دلار از حسابش کسر شد. این زوج شش سال با یکدیگر زندگی کردند. الین همچنین خانه خانوادگی‌شان در فلوریدا را از آن خود کرد. همچنین گمان می‌رود که این ورزشکار ماهی ۲۰ هزار دلار برای حق اولاد خود پرداخت می‌کند.

اما وقتی صحبت از هزینه های کلان جدایی می‌شود، این غول‌های عرصه فناوری مانند بیل گیتس و جف بیزوس هستند که مجبور شده اند میلیاردها دلار خرج کنند.

جف بزوس و مکنزی اسکات؛ ۳۸ میلیارد دلار

در سال ۲۰۱۸ جف بزوس بنیانگذار آمازون رسما به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی و خیلی زود خبر جدایی او از همسرش مکنزی منتشر شد. بزوس که با نامزد فعلی اش به همسرش خیانت کرده بود ۳۸ میلیارد دلار به او پرداخت.

بیل گیتس و ملیندا گیتس؛ ۷۶ میلیارد دلار

و گران ترین طلاق تاکنون مربوط به بیل گیتس، غول فناوری و  همسر سابقش ملیندا گیتس است. در سال ۲۰۲۱ این زوج با اعلام خبر جدایی خود بعد از ۲۷ سال زندگی مشترک همه را شوکه کردند. گفته می‌شود ملیندا بعد از جدایی ۷۶ میلیارد دلار به دست آورد و سهام بسیاری از شرکت‌های متعلق به بیل گیتس بعد از جدایی به او تعلق گرفته است.

مطالب مرتبط