کدام ادارات سیستان فردا تعطیل است؟ – اخبار تجارت


به گزارش تجارت نیوز، مجید محبی اظهار داشت: با توجه به تداوم طوفان گرد و خاک فردا پنجشنبه ۸ تیرماه تمامی ادارات و بانک های پنج شهرستان منطقه سیستان تعطیل است. وی افزود: این تعطیلی شامل امدادرسانی، پزشکی و خدمات رسان نمی شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز گفت: وزش باد شدید تا سرعت 90 کیلومتر بر ساعت امروز چهارشنبه زابل را درنوردید و دید افقی فرودگاه این شهرستان را به 500 متر کاهش داد.

محسن حیدری اظهار داشت: گرد و غبار ناشی از وزش باد شدید در زابل شعاع دید افقی را در ایستگاه هواشناسی به 500 متر کاهش داد.

وی افزود: در شهرستان زهک حداکثر سرعت باد به 86 کیلومتر در ساعت و دید افقی در ایستگاه هواشناسی به 600 متر رسید.

این مسئول ادامه داد: گرد و غبار ناشی از طوفان امروز دید افقی در ایستگاه فرودگاه زاهدان را به 2 هزار متر کاهش داد.

خسارت طوفان به سیستم حمل و نقل عمومی

وی گفت: تا اواسط هفته آینده وزش باد شدید تا بسیار شدید در شمال استان و کاهش شدید دید در مناطق مستعد گرد و غبار را به همراه خواهد داشت.

حیدری توصیه کرد: شهروندان از تردد غیرضروری بیماران تنفسی، سالمندان و کودکان در زمان غبارآلود شدن هوا خودداری کنند و در تردد جاده‌ای احتیاط کنند و از گلخانه‌ها و محصولات کشاورزی محافظت کنند.

به گفته مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان، پرواز تهران به زابل و برگشت صبح امروز چهارشنبه به دلیل شرایط نامساعد و طوفان شن لغو شد.

مهدی خسروی اظهار داشت: صبح امروز به دلیل شرایط نامساعد جوی، وزش باد شدید و گرد و خاک و کاهش دید افقی در شعاع 500 متری، پرواز تهران به زابل و برگشت توسط شرکت هواپیمایی ماهان لغو شد.

وی افزود: طوفان در چند سال گذشته میلیاردها تومان خسارت به سیستم حمل و نقل عمومی وارد کرده است.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط