کارگاه‌های صنایع‌دستی گیلان احیا می‌شوند ✔️ مجله سفربازی


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از اختصاص اعتبار پنج میلیارد تومانی برای احیای کارگاه‌های صنایع‌دستی در شهرها و روستاهای جهانی خبر داد و گفت: تجهیز کارگاه‌های صنایع‌دستی در اولویت اداره‌کل است.

به‌ گزارش سفربازی، به نقل از میراث‌آریا، ولی جهانی گفت: گیلان دارای توانمندی‌ها و تنوع صنایع‌دستی فراوانی است که باعث جذب گردشگر در مناطق مختلف و توجه به هنرهای سنتی آن منطقه شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان به اختصاص اعتبار پنج میلیارد تومانی برای احیای کارگاه‌های صنایع‌دستی در شهرها و روستاهای جهانی گیلان خبر داد و افزود: این اعتبار در راستای احیا دست‌سازه‌های هنری استان گیلان و توسعه این صنعت سنتی اختصاص یافته است.

جهانی با تاکید بر لزوم ترویج و شناساندن صنایع‌دستی اصیل هر منطقه از استان، بیان کرد: ایجاد، احیا و تجهیز کارگاه‌های صنایع‌دستی در سطح استان، یکی از اولویت‌های اصلی این اداره‌کل است.

او از ایجاد و تجهیز کارگاه‌های صنایع‌دستی در شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی گیلان خبر داد و بیان کرد: گسترش این نوع کارگاه‌ها، در رشد اقتصادی منطقه و توجه هرچه بیشتر گردشگران برای بازدید از این مناطق، تاثیر به‌سزایی دارد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

مطالب مرتبط