چگونه احشاء را تمیز کنیم


می خواهید در خانه آشپزی کنید؟ چگونه موهای رشد کرده را از بین ببریم و شما نمی دانید چگونه آن را تمیز کنید؟ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه احشاء و موهای خود را پاک و پاک کنیم

کلم پاچه یکی از غذاهای محبوب ایرانیان است. با این حال، روش تمیز کردن مواد زائد کمی مشکل است. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می خواهید این غذای خوشمزه را در خانه تهیه کنید، این مطلب را از آلامو دنبال کنید که در آن ساده ترین راه برای از بین بردن موهای زیر پوستی و تمیز کردن کامل آن را شرح داده ایم.

همچنین بخوانید : طرز تهیه سیرابی لعاب دار نخودی خوشمزه به روشی آسان

چگونه احشاء را تمیز کنیم

روش پاکسازی کله پاچه شامل چندین مرحله است زیرا برای داشتن غذای سالم و به دور از آلودگی باید قسمت های مختلف کله پاچه را تمیز کنیم که عبارتند از:

1. از بین بردن موهای زیر پوستی

با آتش، قرص، استامینوفن، جوش شیرین و آهک

2. تخلیه و تمیز کردن بینی سر

پس از کندن خز با روش های شرح داده شده، نوبت به تمیز کردن بینی سر گوسفند می رسد. برای این کار یک سفره یکبار مصرف روی زمین سفت قرار دهید و سپس سر را در دست بگیرید تا بینی به سمت زمین باشد. حالا باید سر خود را محکم به زمین بکوبید. به این ترتیب مجرای بینی خالی می شود. برای انجام کار بهتر است آب را با فشار زیاد داخل سر گوسفند بریزید تا محتویات آن از بینی خارج شود.

3. شکافتن گوش ها

مرحله بعدی جدا کردن گوش ها از سر گوسفند است. برای این کار باید گوش ها را از انتها ببرید و کاملا جدا کنید، زیرا این قسمت ها خوراکی نیستند.

4. تمیز کردن دهان سر

برای این کار دو طرف دهان را با استفاده از چاقوی تیز ببرید و فک بالا و پایین را با دست بکشید تا از هم جدا شوند. حالا نوبت به کشیدن دندان ها با انبردست است. در نهایت زبان را با برس به خوبی تمیز کنید.

5. تمیز کردن پاها

روش تمیز کردن پاها از مو درست مانند سر است. مرحله بعدی برداشتن سم است که با قرار دادن چاقو زیر سم و بیرون کشیدن آن خیلی راحت از روی ساق پا جدا می شود.

همچنین بخوانید : طرز تهیه آلو بوچر خانگی عالی با پوست به روش بازاری بدون گوگرد

چگونه موهای پا را از بین ببریم

نحوه از بین بردن موهای زائد با آتش و آب جوش یکی از متداول ترین و متداول ترین روش هایی است که به دلیل عدم نیاز به مواد افزودنی بیشتر از سایر گزینه ها توصیه می شود.

برای رفع موهای زائد که مخصوص موهای زبر است، باید آن را روی حرارت نگه دارید و موها را به آرامی و با احتیاط بسوزانید.

در روش لایه برداری با آب جوش، باید پوست را در آب جوش بریزید و پس از بیرون آوردن، با کاردک شروع به کشیدن موها کنید. به خاطر داشته باشید که سر نباید به مدت طولانی در آب بماند، زیرا موها سفت می شوند و به سختی کنده می شوند.

روش کندن موهای ناحیه تناسلی با قرص

روش کندن موهای ناحیه تناسلی با آسپرین نیز یکی از ساده ترین راه ها برای تمیز کردن آن است. برای این کار باید آب را بجوشانید و با توجه به اندازه سر و حجم آب داخل ظرف، چند قرص آسپرین را در آن حل کنید. حالا سر را چند دقیقه در آب جوش قرار دهید تا موهای روی آن تمیز شود. اگر مویی روی سر باقی مانده است می توانید با کمک کاردک آن را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن رسوب با جوش شیرین

روش پاکسازی روده با جوش شیرین بسیار ساده و البته کاربردی است. برای این کار باید مقدار لازم جوش شیرین را به آب اضافه کنید و روی اجاق بگذارید تا بجوشد. حالا سر را داخل آب بیندازید، می بینید که بعد از چند دقیقه موها خیلی راحت کنده می شوند.

نحوه پاکسازی روده با قرص استامینوفن

اگرچه پاکسازی روده ها با قرص استامینوفن آسان است، اما توصیه نمی شود. اما اگر قصد انتخاب این روش را دارید، کافی است چند عدد قرص استامینوفن را در آب جوش حل کنید و کله پاچه را برای چند ساعت در آن قرار دهید و در نهایت با برس موها را بردارید.

همچنین بخوانید : طرز تهیه آلبالوهای آبدار و ترش خانگی با رب انار به روش بازار

چگونه یک قابلمه را با آهک تمیز کنیم

برای تمیز کردن رسوب با آهک باید مقدار کافی آهک را در آب جوش بریزید و سپس فلس را داخل آن بیندازید. پس از برداشتن سر از آب، موهای او به راحتی تمیز می شود. بهتر است سر و پاها را روی آتش بگذارید تا بقیه موها از بین بروند.

آخرین کلمه

در این مقاله از آلامو نحوه تمیز کردن کیسه بیضه و از بین بردن موهای کیسه بیضه با لیمو، قرص، جوش شیرین و … را توضیح دادیم. اگرچه این روش ها می توانند سرعت کار شما را افزایش دهند، اما توصیه می شود از استفاده از موادی مانند آهک، وجب، قرص و سایر مواد شیمیایی خودداری کنید و از روش های طبیعی مانند آتش و آب جوش برای تمیز کردن استفاده کنید. جستجوی کمک. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

مطالب مرتبط