چرا برخی از فیلم ها به افراد خاصی اختصاص داده شده است؟


تقدیم یک فیلم به یک فرد خاص غیرعادی نیست. وقتی فیلمی به کسی تقدیم می‌شود، این سوال پیش می‌آید که او کیست و چه بلایی سرش آمده است. در زیر 8 فیلم اختصاص داده شده به افراد خاص و داستان آنها را بررسی می کنیم.

تاپ گان (1986)

تقدیم به: Art Scholl، Demo Pilot
آرت شول خلبان و مربی پرواز معروف بود. او در این فیلم بدلکاری می کرد تاپ گانتصادف وحشتناکی داشت و فوت کرد.

شیطان و زیبایی (1991)

تقدیم به: هاوارد اشمن، شاعر
انیمیشن دیو و دلبر محصول 1991 مورد علاقه بسیاری از دوستداران دیزنی است. در این انیمیشن از آهنگ های هوارد اشمن استفاده شده بود اما او 6 ماه قبل از نمایش این انیمیشن بر اثر بیماری درگذشت.

ماتیلدا (1996)

تقدیم به: سوزی ویلسون، مادر مارا ویلسون
مارا ویلسون که نقش شخصیت اصلی را بازی می کند ماتیلدا او تنها 9 سال داشت که مادرش را بر اثر سرطان از دست داد. سوزی 6 ماه پس از پایان فیلمبرداری درگذشت. دنی دویتو که کارگردانی و بازی در این فیلم بود، قبل از اکران، قطعه نهایی فیلم را به سوزی نشان داد تا بتواند کار دخترش را تماشا کند.

جان کارتر (2012)

تقدیم به: استیو جابز
جان کارتر با بازی تیلور کیچ، این کاراکتر همنام را در اولین ماجراجویی بین سیاره‌ای خود در مریخ دنبال می‌کند. این فیلم چند ماه پس از مرگ استیو جابز اکران شد. اگرچه در ابتدا تصور بر این بود که هیچ ارتباطی بین شرکت دیزنی و بنیانگذار اپل وجود ندارد، اما این فیلم با پیامی به او تقدیم شد که روی آن نوشته شده بود “الهام بخش همه ما”.

اقتباس (2002)

تقدیم به: دونالد کافمن، شخصیت خیالی
انطباق این فیلم با نام هایی مانند نیکلاس کیج، مریل استریپ و مگی جیلنهال، فیلمی پر ستاره درباره مشکلاتی بود که نویسندگان با آن روبرو هستند. چارلی کافمن، فیلمنامه نویس فیلم، داستان فیلم را بر اساس تجربیات خودش نوشت، اما قسمت های تخیلی از جمله دونالد کافمن که برادر دوقلوی شخصیت چارلی کافمن در فیلم بود را نیز به آن اضافه کرد.

ماشین‌ها (2006)

تقدیم به: جو رنفت، انیماتور، فیلمنامه نویس و صداپیشه
این خودروها به جو رنفت، کارگردان و یکی از نویسندگان این انیمیشن اختصاص دارد که در 45 سالگی در یک سانحه رانندگی جان باخت. در حالی که فیلم هنوز در حال تولید بود، رانفات درگذشت.

قبل از نیمه شب (2013)

تقدیم به: امی لرهاپت
فیلم پایانی این سه گانه که شامل قبل از طلوع آفتاب (1995) و قبل از غروب خورشید (2004) نیز به کسی تقدیم شده است که شاید فقط طرفداران سرسخت آن فیلم ها او را بدانند. امی لرهاپت زنی بود که ریچارد لینکلیتر را متقاعد کرد که این سه گانه را کارگردانی کند. این سه گانه داستان زن و مرد جوانی را روایت می کند که در قطار با هم آشنا می شوند و یک شب عاشقانه را با هم می گذرانند. متأسفانه، لرهاوپت در سن 24 سالگی، در می 1994، پیش از اکران اولین فیلم این سه گانه، درگذشت.

شیر شاه (1994)

تقدیم به: فرانک ولز، رئیس سابق شرکت والت دیزنی
شیر شاه در ژوئن 1994، 2 ماه پس از مرگ فرانک ولز، رئیس و مدیر عامل شرکت والت دیزنی در یک سقوط هلیکوپتر، منتشر شد.

مطالب مرتبط