من گزارش میدم نبض بازار سهامنبض روزانه بورس وضعیت بازارهای موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی کرده و ضمن بررسی روند هفتگی قیمت و اخبار مهم بازار همان روز، به پیش بینی بازارها در سال می پردازد. روزهای بعد

بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده 30285 دلار نسبت به روز معاملاتی قبل 0.5 درصد کاهش داشت.

گزارش اخیر گلس‌نود نشان داد که تعداد آدرس‌هایی که یک بیت‌کوین را میزبانی می‌کنند به رکورد 1,009,850 رسیده است. این نقطه عطف روند صعودی بیت‌کوین را در این محدوده قیمتی نشان می‌دهد.
این تعداد دارندگان حداقل یک بیت کوین یک رکورد در تاریخ بیت کوین است. علاوه بر این، تعداد کل دارندگان بیت کوین به 300000 آدرس رسید. / ارز دیجیتال

قیمت سکه

قیمت سکه طرح جدید امروز در محدوده 24 میلیون و 890 هزار تومان معامله شد و نسبت به روز معاملاتی قبل 0.84 درصد رشد داشت.

امروز حباب تمام سکه ها به جز سکه بهار آزادی و قرمزی و کاهش گرما حباب سکه امامی با 7 هزار تومان کاهش به 5 میلیون و 175 هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با 57 هزار تومان افزایش به 2 میلیون و 419 هزار تومان رسیده است. حباب نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب به 3 میلیون و 668 هزار تومان، 4 میلیون و 282 هزار تومان و در نهایت به 3 میلیون و 334 هزار تومان رسید.

قیمت طلا

قیمت طلای 18 عیار امروز در محدوده 2,323,900 تومان نسبت به روز معاملاتی قبل 0.2 درصد افزایش یافت.

قیمت جهانی طلا در زمان نگارش این گزارش 0.1 درصد نسبت به روز گذشته کاهش یافته است 1956 دلار و 90 سنت اعلام وصول.

علی فراگی کارشناس بازارهای مالی وی در گفتگو با خبرگزاری مهر به عوامل موثر در ریزش طلا، سکه و بورس پرداخت: مهمترین عامل سیاستگذاری دولت در سال جدید به این دلیل است که سیاست های دولت برای کنترل نقدینگی و کنترل تورم باعث کمبود پول در بازارها شده است و پول در سپرده های ثابت بانکی یا صندوق های با درآمد ثابت حبس می شود، در نتیجه در این شرایط بازارهایی مانند ارز، سکه، طلا، خودرو و بورس سقوط می کنند. در شرایطی که پولی در بازار وجود ندارد، فروشنده افزایش می یابد و در نهایت بازار خود به خود سقوط می کند و کاهش طلا و سکه نتیجه این رفتار است.
این کارشناس بازارهای مالی افزود: از سوی دیگر قیمت جهانی طلا با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و مشکلات اقتصادی داخلی، در چند ماه اخیر شاهد شکل گیری عرضه نسبتاً قوی بوده ایم، البته در شرایطی که طلا (طلای جهانی) با تقاضای نسبی مواجه است. سیاست های انقباضی فدرال رزرو در حال کاهش است این امر باعث شده است که حداقل در کوتاه مدت تا میان مدت شاهد کاهش غالب در این بازار باشیم، رکودی که بسیاری از مردم معتقدند برای برخی دیگر از بخش های بازار جهانی اجتناب ناپذیر است.
علی فراگی همچنین افزود: برخلاف دلار که هم روی طلا و هم روی سکه تاثیر دارد، به طور خلاصه به صنایع بازار سرمایه اشاره کنیم که شاخه مهم ارز برای کشور در حال حاضر با خطرات زیادی همراه هستند که در صورت تداوم این خطرات ممکن است در آینده با افزایش چشمگیر نرخ دلار بیایید با هم باشیم تا تاثیر آن را بر بازارهایی مانند طلا و سکه ببینیم که البته تاثیرات اصلی خود را در بازه زمانی بزرگتر خواهد داشت.

قیمت به دلار

قیمت امروز به دلار در محدوده 41 257 تومانی همچنین بدون تغییر نسبت به روز گذشته معامله شد.

  • پیش بینی بازار هر روز ساعت 20:00 منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *