پیش بینی قیمت طلا و سکه در 2 مرداد 1402 / محدوده حمایتی شکست سکه – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، معامله گران بازار فلز زرد هر سال ماه های تیر و مرداد را آستانه قیمتی می دانند و محرم امسال با ماه های مذکور همراه بوده و روند نزولی قیمت طلا و سکه را تسریع بخشیده است.

آیا زمان خریدهای شیرین از بازار طلا فرا رسیده است؟

در این خصوص مجتبی دیبا، کارشناس اقتصادی با اشاره به محدوده حمایتی 26 میلیون و 600 هزار تومانی به تجارت نیوز گفت: در صورت کاهش قیمت دلار، منطقه حمایتی بعدی محدوده 25 میلیون و 800 هزار تومانی است و با رکود بازار و کاهش قیمت ها می توان انتظار شکست محدوده حمایتی را داشت.

وی گفت: در صورت تثبیت سکه در زیر محدوده های حمایتی می توان آن را منطقه خرید شیرین نامید.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه در حال حاضر چشم انداز آتی تورم چندان روشن به نظر نمی رسد، تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال گذشته توافقاتی بین ایران و عربستان انجام شد و آرامش نسبی که از این منظر در بازارها ایجاد شده است، در حال حاضر شاهد افزایش نرخ تورم هستیم. کم کم آشکار می شود. این موضوع می تواند رفتار دلار را شکل دهد و طلا را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

دیبا با اشاره به کاهش قیمت انس گفت: در مورد طلای جهانی مشکل خاصی با نرخ بهره و تورم آمریکا وجود دارد که اقتصادهای بزرگ جهان را متوقف نمی کند.در حال حاضر تمرکز اصلی اقتصاد اول جهان بر حل مشکل بدهی های دولتی است. اگر بتوانند با خیال راحت از این مرحله عبور کنند، مشکل بعدی افزایش نرخ سود بانکی خواهد بود.

26 میلیون سکه

قیمت سکه امامی امروز 10 مرداد یک کانال با 318 هزار تومان کاهش کاهش یافت. این قطعه با قیمت 26 میلیون و 888 هزار تومان مبادله شد. همچنین قیمت سکه بهار نیز 300 هزار تومان کاهش یافت. این قطعه 24 میلیون و 201 هزار تومان مبادله شد.

نیم سکه امروز با 250 هزار تومان کاهش 14 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد. ربع سکه با 200 هزار تومان تخفیف و رقم 9 میلیون و 550 هزار تومان معامله شد.

در آن روز سکه گرمی ۱۵۰ هزار تومان ارزان شد. این موضوع با قیمت پنج میلیون و 750 هزار تومان معامله شد.

مثقال در کانال 9 میلیون باقی ماند

امروز قیمت طلا با قیمت سکه همراه شد و روند نزولی داشت. هر مثقال طلا نیز با 55 هزار تومان تخفیف با رقم 9 میلیون و 862 هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای 18 عیار نیز با 13 هزار و 400 تومان کاهش با قیمت 2 میلیون و 276 هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم امروز به قیمت دو میلیون و 247 هزار تومان رسید.

در این روز حباب تمام قطعات سکه بر خلاف دیروز کاهش یافت. این کاهش حباب بهار سکه را به یک میلیون و حباب ربع سکه را به سه میلیون رساند. حباب نیم سکه بیشترین افت را داشت و 176 هزار تومان سقوط کرد. حباب سکه امامی 158 هزار تومان، سکه تمام بهار 150 هزار تومان، ربع سکه 162 هزار تومان و سکه گرمی 131 هزار تومان کاهش یافت.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مطالب مرتبط