پیش بینی بورس هفته سوم مرداد ماه

به گزارش نبض بورس، این هفته را در حالی به پایان رساندیم که موج گرما موجب تعطیلی سراسری کشور از جمله بورس در روز پایانی معاملاتی هفته جاری شد. در دو روز پایانی معاملاتی هفته جاری اوضاع اندکی بهتر شد و شاخص کل سبزپوش معاملات را به پایان رساند. در گفتگو با پنج کارشناس به این پرسش پاسخ داده ایم که در هفته سوم مرداد ماه اوضاع چگونه خواهد بود؟

شایان ذکر است که این پیش بینی در روز چهارشنبه و با اخباری که تا این روز منتشر شد، انجام شده است.

سعید امیرشاهکرمی: مثبت

واگرایی مثبت در شاخص کل در کنار سیگنالهای مثبت حاصله از اندیکاتورهای مکدی و ار اس ای نشان میدهد باید منتظر آغاز یک روند صعودی جدید در کمتر از یک ماه آینده باشیم. بر اساس روند معاملاتی هفته سپری شده و با توجه به تحرکات نرخ دلار و تغییرات قیمتی کامودیتی ها در بازار جهانی، بنظر می رسد بازار طی هفته آینده روند مثبتی را تجربه کند.  در این بین  برخی از نمادهای گروه های شیمیایی، فلزات اساسی و خودرویی می توانند بازدهی خوبی را به ارمغان آورند.

حسن حسین نیا: مثبت (با شیب ملایم)

با توجه به تداوم حجم پایین معاملات، می توان انتظار داشت که شاهد معاملات نوسانی در بازار باشیم و روند معاملات با شیب ملایم مثبت باشد ؛ البته روند دلار بازار آزاد نیز در هفته پیش رو تعیین کننده خواهد بود.

پتروپالایشی ها و خودروسازان می توانند در هفته پیش رو مورد توجه بیشتر بازار باشند.

ایمان صادقی: مثبت

با توجه با افزایش نرخ ارز و اصلاح قیمتی در کلیت بازار و جذاب شدن قیمت ها در اکثریت سهام ها پیش بینی میکنم هفته پیش رو بازار صعودی داشته باشیم. گروه پالایشی و سرمایه گذاری پیش رو هستند.

علی فراقی: متعادل (مثبت)

پیش بینی که می توان برای هفته آتی بازار داشت ثبت یک کندل هفتگی مثبت (متعادل مثبت) است ولی همانند هفته های دیگر تابستان می تواند کندل سبزی کم توان و کوچک باشد که می تواند یک گام استراحتی دیگری در مسیر غالب و اصلی بازار (روند نزولی) باشد. در جمع بندی میتوان یک هفته متعادل مثبت در نظر گرفت که صنایع قابل توجه بازار را گروه صنعت شیمیایی لحاظ کرد و در دیگر صنایع بازار میتوان تک سهم ها را مدنظر بازدهی هفتگی  قرار داد.

ویدا مهاجر: متعادل (مثبت)

برای روند پیش رو هفته آینده در بازار انتظار می رود هفته ای مثبت متعادل داشته باشیم که با توجه به اتفاقاتی که هفته گذشته در بازار ارز شاهد بودیم صنایع پیشتاز بازار را می توان صنعت گروه شیمیایی دانست که در صنعت های دیگر بازار میتوان تک سهم های هر صنعت را مد نظر بازدهی هفتگی قرار داد که صرفا هفته آتی را میتوان یک مکث کوتاه در روند اصلی بازار (روند نزولی) در نظر گرفت.

مطالب مرتبط