پیش بینی بازار سهام برای فردا 27 جولای 1402

به گزارش نبض بورس، در جریان معاملات امروز شاخص کل بورس با افت 3.2 درصدی به محدوده یک میلیون و 956 هزار واحدی رسید، از سوی دیگر شاخص هم وزن که به دلیل همین جهت کوچک و کوچک در شرایط مشابهی قرار دارد. گروه های بزرگ .93/2 درصد از قد خود را از دست داد. علاوه بر این رنگ قرمز، وضعیت ارزش معاملات خرد سهام و خروج پول نیز سیگنال های روشنی از روز سخت بورس داشت، به طوری که شاهد ارزش معاملاتی 6768 میلیارد تومانی و خروج پول سنگین از 1162 میلیارد تومان در بازار بودیم. سمت کدهای واقعی

رفتار امروز بورس تهران با توجه به اتفاقات و اخبار منتشر شده در روز گذشته کاملا قابل پیش بینی و قابل پیش بینی بود و انتظار می رفت مردم در بورس با چنین واکنشی به رفتار سیاسیون پاسخ دهند. همه شرایطی که در روزها و هفته‌های اخیر ایجاد شده نشان می‌دهد که دولت در تنگنای نقدینگی استوار ایستاده است و دست به دامان صنایعی می‌شود که میلیون‌ها سهامدار دارند تا برای تامین هزینه‌های جاری جیب خود را ببندند.

تبر دولت بر بدنه بورس تهران

رفتار دولت در هفته های اخیر نشان داده است که به هیچ وجه به بورس اهمیتی نمی دهد و تمام صحبت هایی که در مورد حمایت از بورس شده و می شود، فقط تبلیغ برای پیشبرد اهداف آنهاست. ماجرای اعلام نرخ خوراک 7 هزار تومانی پتروشیمی ها که به وضوح منجر به زیان متانول سازان به عنوان یکی از پایه های اصلی صنعت پتروشیمی و همچنین ارز کشور می شود، آغاز این ماجرا بود. که به طرز عجیبی بارها از سوی خود سیاستمداران در مورد احتمال تغییر آن اظهارنظر می شد، اما اکنون شرکت ها به دلیل بی توجهی کامل دولت به این موضوع باید در مورد تعطیلی کامل تصمیم بگیرند. سودی که از پالایشگاه اصفهان گرفته شد به زیان بزرگتری تبدیل شد و تنها نتیجه آن خبر برکناری معاون مالی شرکت پالایش و پخش بود و اقدام جدی برای رعایت حقوق سهامداران این شرکت صورت نگرفت.

اما دیروز این سیاستمدار تمام تلاش خود را برای تخریب بورس تهران به کار گرفت و به هیچ وجه برای رسیدن به این هدف غافل نشد. تصویب مالیات بر صادرات 239 ماده خام و نیمه خام و افزایش چشمگیر میزان این مالیات نسبت به گذشته و همچنین الزام گمرک به وضع و دریافت آن از ابتدای سال جاری. ، ضربه ای بود که این بار به صنعت فلزات اساسی و حتی پتروشیمی ها وارد شد و از سوی دیگر دستور رئیس جمهور مبنی بر کاهش قیمت خودروهای مونتاژی بار دیگر تن بی جان صنعت خودرو را به لرزه درآورد. حقیقت این است که بورس تهران و ساکنان آن دیگر نمی توانند این شرایط را تحمل کنند و بسیاری به جای ماندن ترجیح می دهند بروند و برخی دیگر چاره ای جز تماشای ندارند و حتی در صورت بازگشت بازار نیز انتظار نمی رود که این اتفاق بیفتد. در پایان دهه احتمالا برای مدتی در شرایط بی طرف خواهیم ماند.

روند نزولی در بازار سهام

نرخ دلار که در روزهای اخیر توانسته بود به میانه های کانال 50 هزار تومانی برسد، اکنون در میانه پایین کانال 48 هزار تومان در نوسان است و فعلا خبری از روند صعودی نیست. نبود چشم‌انداز روشن از اوضاع سیاسی کشور، آمارهای اقتصادی حاکی از کاهش نسبی انتظارات تورمی و همچنین امکان دسترسی دولت به منابع ارزی یکی از دلایل افزایش نرخ دلار است. با وجود تضعیف خوش بینی ها نسبت به توافق هسته ای و احیای برجام، با افزایش قیمت در بازار آزاد همراه نبوده و نقش محرک خود را برای بازارها از دست داده است. اگرچه انتظار نمی رود در شرایط فعلی حاکم بر شرایط اقتصادی و سیاسی کشور، روند نرخ دلار ثابت بماند، اما شواهد نشان می دهد که بازارساز در بازار ارز تمام تلاش خود را برای تثبیت و کاهش نرخ ارز انجام می دهد. نرخ.

نگاهی به روندهای روزانه

با وجود شرایط سختی که امروز بورس طی کرد، در آخرین ساعت معاملات شاهد بازگشت نسبی تقاضا بودیم که منجر به برچیده شدن صف فروش در بسیاری از نمادها و حتی رساندن برخی از آنها به محدوده مثبت شد. نگاهی به روند روزانه شاخص وزن کل و مساوی نیز نشان می دهد که در انتهای بازار مسیر نزولی متوقف شده و عقب نشینی اندکی نیز رخ داده است.

پیش بینی بازار سهام فردا

با توجه به تمامی نکات ذکر شده، پیش بینی می شود بورس فردا با توجه به بهبود تقاضا در پایان بازار امروز شرایط بهتری را تجربه کند و انتظار می رود بازار متعادلی را شاهد باشیم.

  • پیش بینی سهام فردا هر روز ساعت 19:00 منتشر خواهد شد.

مطالب مرتبط