پیش بینی بازار‌ها فردا ۹ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش نبض بورس، به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی قیمت ها، به پیش بینی بازارها در روز‌های آینده خواهد پرداخت. 

بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی ۲۹,۲۹۸ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی تغییری نداشته است.

در حال حاضر، بیت کوین درست زیر سطح مقاومت ۲۹,۵۰۰ دلاری ایستاده است. این منطقه با یک خط روند نزولی در نمودار چهار ساعته تقویت شده است. چنان‌چه بیت کوین بتواند از سطح ۲۹,۵۰۰ دلار فراتر برود، در حوالی سطح روانی ۳۰,۰۰۰ دلاری با چالش قدرتمندی روبه‌رو خواهد شد. به علاوه، بیت کوین در مسیر صعودی خود با سطح مقاومت بالقوه‌ی دیگری در منطقه‌ی ۳۰,۳۵۰ دلار نیز مواجه است.

در مقابل، اگر قیمت بیت کوین به زیر ۲۹,۰۰۰ دلار سقوط کند، ممکن است تا سطح حمایت بعدی در حوالی ۲۸,۸۰۰ دلار پایین بیاید. تداوم احتمالی این حرکت نزولی نیز ممکن است قیمت بیت کوین را تا منطقه‌ی ۲۸,۲۵۰ دلاری کاهش دهد.

قیمت سکه        

قیمت سکه طرح جدید امروز در محدوده‌ی ۲۵,۴۸۴,۰۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۴۶ درصد کاهش داشته است. 

امروز حباب تمام سکه‌ها بجز سکه امامی و سکه گرمی سبز و افزایشی بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی با ۱۷۳ هزار تومان کاهش به ۵ میلیون و ۵۶۶ هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با ۲۷ هزار تومان افزایش به ۲ میلیون و ۹۶۶ هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب ۴ میلیون و ۳۴ هزار تومان و ۴ میلیون و ۶۶۵ هزار تومان و در نهایت ۳ میلیون و ۳۷۶ هزار تومان رسیدند.

در شرایط فعلی سکه‌بازان مرز ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارند و در صورتی که قیمت سکه به بالای این محدوده برسد، سکه در گام بعدی می‌تواند به سمت مرز ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در نهایت مرز ۲۹ میلیلون تومان حرکت کند.
با این حال برخی از فنی‌های بازار سکه می‌گویند که تایید خروج تایم هفتگی برای سکه صادر شده و اگر قیمت سکه بالای ۲۹ میلیون تومان تثبیت ندهد روند میان‌مدت، نزولی است.

قیمت طلا    

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز در محدوده‌ی ۲,۳۲۷,۸۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۵۱ درصد کاهش داشته است. 

دیکسیت از اسکای چارتینگ اعلام کرد که اگر طلای نقدی (منعکس‌کننده‌ی معاملات فیزیکی شمش است) از تسویه ۱۹۵۹.۲۰ دلاری روز جمعه بیشتر افت کند، خط حمایت بعدی ۱۹۵۱ دلار خواهد بود. وی آزمایش مجدد ۱۹۴۲ دلار را در زیر این سطح، قبل از کاهش عمیق‌تر به منطقه ۱۹۳۰ و ۱۹۱۵ دلار، محتمل دانست.
از طرف دیگر، ادغام بالای سطح ۱۹۵۱ دلار از بهبود نسبی به سمت ۱۹۶۸ دلار و ۱۹۷۲ دلار پشتیبانی می‌کند. دیکسیت همچنین از سرگیری روند صعودی را مستلزم پاکسازی این منطقه مقاومتی برشمرد تا مرحله‌ی آزمایش مجدد ۱۹۸۲ دلار و ۱۹۸۷ دلار آماده‌سازی شود./اتحادیه طلا و جواهر

قیمت دلار    

قیمت دلار امروز در محدوده‌ی ۴۱,۲۸۹ تومان نیز معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۰۲ درصد افزایش داشته است.

  • پیش بینی بازار‌ها هر روز راس ساعت ۲۰ منتشر خواهد شد.

مطالب مرتبط