پیش بینی بازار‌ها فردا ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش نبض بورس، به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی قیمت ها، به پیش بینی بازارها در روز‌های آینده خواهد پرداخت. 

بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی ۲۸,۸۲۶ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۱.۷۶ درصد کاهش داشته است.

پادشاه ارز‌های دیجیتال اکنون با سطح مقاومت نزدیک به ۲۹۵۰۰ دلار و سطح حمایتی در حدود ۲۹۰۰۰ دلار روبه‌رو است. برخی از اندیکاتور‌های تکنیکال مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و مکدی (MACD) چشم‌اندازی نزولی را برای بیت کوین ترسیم می‌کنند.

حرکت نزولی اخیر باعث کاهش قیمت بیت کوین به زیر سطح کلیدی ۲۹,۰۰۰ شده است. تداوم شرایط کنونی می‌تواند به تشدید فشار فروش و کاهش احتمالی قیمت تا سطح ۲۸,۶۱۳ دلار منجر شود.

قیمت سکه        

قیمت سکه طرح جدید امروز در محدوده‌ی ۲۶,۰۹۰,۰۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۷۲ درصد افزایش داشته است. 

امروز حباب تمام سکه‌ها سبز و افزایشی بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی با ۸۳۹ هزار تومان افزایش به ۶ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با ۱۲۹ هزار تومان افزایش به ۳ میلیون و ۹۹ هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب ۴ میلیون و ۴۵۲ هزار تومان و ۵ میلیون و ۱۹۸ هزار تومان و در نهایت ۳ میلیون و ۵۶۹ هزار تومان رسیدند.

اتحادیه طلا و جواهر با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: باتوجه به تصمیم هیات دولت، اعلام اتاق اصناف و اداره اماکن عمومی تهران، واحد‌های صنفی تحت پوشش این اتحادیه در روز‌های ۱۱ و ۱۲ مرداد ملزم به تعطیلی می‌باشند.

قیمت طلا    

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز در محدوده‌ی ۲,۳۵۲,۵۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۱.۵۴ درصد افزایش داشته است. 

قیمت طلای جهانی با ۱.۱۷ درصد کاهش نسبت به روز گذشته، در لحظه‌ی نگارش این گزارش به ۱۹۴۲ دلار و ۹۹ سنت رسید.

معامله‌گران منتظر هستند تا قیمت قبل از تمرکز بر روی سطح ۲۰۰۰، به بالای ۱۹۸۵ و فراتر از فیبوناچی اصلاحی ۵۰% قبلی برسد. اگر گاو‌ها سطح اخیر را مورد ادعا قرار دهند، قیمت می‌تواند به سمت نوار ۲۰۵۰ افزایش یابد و شاید تلاش کند تا رکورد ۲۰۷۹ را ثبت کند.

از جنبه‌ی نزولی، منطقه‌ی ۱۹۳۵ الی ۱۹۵۰، که شامل SMA‌های کوتاه‌مدت، خط روند صعودی آزمایشی از کف قیمت ژوئن و باند بالای کانال است، از نزدیک مشاهده خواهد شد. علامت فیبوناچی ۲۳.۶ ٪ نیز در آنجا قرار می‌گیرد. از این رو، سقوط به زیر آن منطقه می‌تواند انگیزه‌ی فروش تهاجمی به سمت منطقه ۱۸۹۲ و ۱۹۰۰ باشد، جایی که SMA-۲۰۰ روزه همسو می‌شود. گفتنی است سقوط عمیق‌تر می‌تواند در جایی بین ۱۸۶۵ تا ۱۸۵۵ متوقف شود.
در مجموع، طلا در حال حاضر سیگنال‌های متفاوتی از خود نشان می‌دهد و انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران تا زمانی که قیمت به بالای ۱۹۸۵ برسد یا به زیر ۱۹۳۵ الی ۱۹۵۰ حرکت کند، صبور باشند./اتحادیه طلا و جواهر

قیمت نفت    

قیمت نفت امروز در محدوده‌ی ۸۴.۶۶ تومان نیز معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۶۸ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبر گزاری رویترز، وال استریت اخیرا در اقدامی عجیب، پیش‌بینی میانگین قیمت برنت را برای سال‌۲۰۲۳ از ۹۰‌دلار به ۸۱‌دلار و وست‌تگزاس اینترمیدیت (WTI) را از ۸۴‌دلار قبلی به ۷۶‌دلار در هر بشکه تغییر داد. کارشناسان بازار نفت جی پی مورگان همچنین پیش‌بینی قیمت نفت برنت در سال‌۲۰۲۴ را از ۹۸‌دلار به ۸۳‌دلار در هر بشکه و وست تگزاس اینترمیدیت را از ۹۴‌دلار به ۷۹‌دلار در هر بشکه کاهش دادند.

  • پیش بینی بازار‌ها هر روز راس ساعت ۲۰ منتشر خواهد شد.

مطالب مرتبط