پیش بینی بازار‌ها فردا ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش نبض بورس، به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی قیمت ها، به پیش بینی بازارها در روز‌های آینده خواهد پرداخت. 

بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی ۲۹,۳۳۳ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۱۲ درصد افزایش داشته است.

اگر قیمت بیت کوین در بالای منطقه‌ی مقاومت ۳۰,۰۰۰ دلاری بسته شود می‌تواند نویدبخش یک حرکت صعودی قدرتمند باشد. در این صورت، قیمت بیت کوین حتی ممکن است از مقاومت ۳۰,۴۰۰ دلاری نیز فراتر برود.

ولی اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۲۹,۷۰۰ دلاری را از پیش رو بردارد، احتمالا مسیر جنوب را در پیش خواهد گرفت. نزدیک‌ترین سطح حمایت از قیمت بیت کوین در این مسیر نزولی در حوالی منطقه‌ی ۲۹,۳۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته واقع است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۹,۰۵۰ دلار قرار دارد. سقوط بیت کوین به زیر این سطح می‌تواند شتاب نزولی بازار را افزایش دهد. سطح حمایت بعدی نزدیک به منطقه‌ی ۲۸,۸۰۰ دلار واقع است. تداوم احتمالی این حرکت نزولی ممکن است قیمت بیت کوین را برای کوتاه مدت تا سطح ۲۸,۲۰۰ دلار کاهش دهد.

قیمت سکه        

قیمت سکه طرح جدید امروز در محدوده‌ی ۲۵,۹۰۱,۰۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۱.۶۱ درصد افزایش داشته است. 

امروز حباب تمام سکه‌ها سبز و افزایشی بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی با ۱۳۷ هزار تومان افزایش به ۵ میلیون و ۷۲۱ هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با ۵۰ هزار تومان افزایش به ۳ میلیون و ۳۴ هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب ۴ میلیون و ۷۰ هزار تومان و ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و در نهایت ۳ میلیون و ۴۸۴ هزار تومان رسیدند.

شربیانی، نایب رییس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران در مصاحبه با سایت طلا گفت: روند صعودی قیمت‌ها در حالی است که رکود در بازار طلا همچنان وجود دارد و خرید و فروش به پایین‌ترین سطح رسیده است.

قیمت طلا    

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز در محدوده‌ی ۲,۳۵۲,۵۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۱.۰۵ درصد افزایش داشته است. 

قیمت طلای جهانی با ۰.۵۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، در لحظه‌ی نگارش این گزارش به ۱۹۶۹ دلار و ۵۳ سنت رسید.

شاخه (F) دیامتریک به عنوان الگوی محتمل چندین ساله طلا است. حمایت معتبری در محدوده ۲ میلیون ۲۲۰ هزار تومان الی ۲ میلیون ۱۷۰ هزار تومان داریم که می‌تواند پایان این لگ اصلاحی چندین ماهه باشد. تارگت‌های خوبی برای طلا اواخر امسال پیش بینی میشود و با رعایت این حمایت در صورت برگشت برای تکمیل (G) باید رشد خوبی داشته باشیم. هدف‌های میانه راه: ۲ میلیون ۵۰۰ هزار الی ۲ میلیون ۶۵۰ هزار تومان و نهایتا ۲میلیون ۸۰۰ الی ۳ میلیون ۱۰۰ هزار تومان هدف‌های بعدی است. حرکت طلا با توجه به فیبو‌های زمانی می‌تواند شهریور ماه رخ دهد. /اقتصاد آنلاین

قیمت دلار    

قیمت دلار امروز در محدوده‌ی ۴۱,۳۰۴ تومان نیز معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۰۳ درصد افزایش داشته است.

  • پیش بینی بازار‌ها هر روز راس ساعت ۲۰ منتشر خواهد شد.

مطالب مرتبط