پیش بینی بازارها در کوتاه مدت

به گزارش نبض بورس، به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی قیمت ها، به پیش بینی بازارها در روز‌های آینده خواهد پرداخت. 

بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی ۲۹,۳۲۰ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۱.۶۸ درصد افزایش داشته است.

یکی از تحلیلگران برجسته‌ی بازار ارز‌های دیجیتال با نام مستعار تک‌دو (TechDev) حدس می‌زند که مرز بالایی منحنی رشد لگاریتمی می‌تواند در محدوده‌ی قیمت ۱۰۰,۰۰۰ تا ۱۴۰,۰۰۰ دلار باشد. با وجود این، وی اعتراف می‌کند که این پیش‌بینی صرفا بر اساس تخمین و گمانه‌زنی است. با توجه به این‌که بیت کوین در حال حاضر در حوالی قیمت ۲۹,۵۰۰ دلار معامله می‌شود، برای رسیدن به قیمت ۱۴۰,۰۰۰ دلار به افزایش قابل توجه ۳۸۰ درصدی نیاز دارد. /اتحادیه طلا و جواهر

قیمت سکه        

قیمت سکه طرح جدید امروز در محدوده‌ی ۲۶,۰۹۸,۰۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۰۳ درصد افزایش داشته است. 

قیمت طلا    

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز در محدوده‌ی ۲,۳۹۱,۸۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۱۱ درصد افزایش داشته است. 

قیمت طلای جهانی با ۰.۴۲ درصد کاهش نسبت به روز گذشته، در لحظه‌ی نگارش این گزارش به ۱۹۳۶ دلار و ۳۴ سنت رسید.

ابراهیم محمد، ولی عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با اقتصاد آنلاین درباره‌ی پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در ماه محرم و صفر اظهار کرد: با توجه به تجربه سال‌های قبل در این دو ماه قیمت‌ها در همین مسیر با نوسان ۱ تا ۲ درصد افزایشی یا کاهش ادامه خواهد داشت با توجه به تلاش مسئولان اقتصادی برای حفظ آرامش اقتصاد و بازار ارز به نظر می‌رسد که همین سطح قیمت‌ها تا پایان ماه صفر ادامه پیدا کند.
محمدولی در پاسخ به این سوال که سرمایه‌گذاری در حوزه طلا همچنان سودآور است نیز اظهار کرد: طلا سرمایه‌ای است که در هر زمان به راحتی به نقدینگی تبدیل می‌شود، جابجایی و نگه‌داشتن آن هم از دیگر حسن‌های طلاست بنابراین کسانی قصد سرمایه‌گذای دارند می‌توانند در بخش مصنوعات طلا و حتی تولید مصنوعات طلا سرمایه‌گذاری کنند که هم به نفع کشور، هم صنعت طلا و هم فرد سرمایه‌گذار است.

قیمت نفت    

قیمت نفت امروز در محدوده‌ی ۸۴.۳۶ تومان نیز معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۳۶ درصد کاهش داشته است.

بازیگران و تحلیلگران بازار پیش‌بینی می‌کنند؛ ریاض کاهش تولید داوطلبانه خود را برای یک ماه دیگر در ماه سپتامبر ادامه خواهد داد و این خبر را در نشست ماهانه کمیته وزارتی اوپک پلاس در ۴ اگوست اعلام خواهد کرد. احتمالا قیمت نفت به بالای ۹۰ دلار در هر بشکه برسد، اما به علت فشار‌های رکود اقتصادی در برخی مناطق نظیر اروپا از این رقم فراتر نرود. پس از پایان اوج تقاضا در تابستان قیمت نفت وارد دوره کاهشی می‌شود. /فارس

مطالب مرتبط