پیش بینی بازارهای جهانی طلا


1329500


18 جولای 1402 – 10:25 ق.ظ

قیمت طلا پس از کاهش غیرمنتظره گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی آمریکا افزایش یافت.


ایسنا: قیمت طلا پس از کاهش غیرمنتظره گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی آمریکا افزایش یافت.

قیمت طلا و نقره در معاملات اولیه روز جمعه قبل از بسته شدن بازار ایالات متحده پس از افزایش غیرمنتظره ضعیف تر از حد انتظار در حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی ایالات متحده افزایش یافت.

بازار طلا در حال حرکت بالاتری است زیرا به نظر می رسد شتاب در بازار کار ایالات متحده در حال ضعیف شدن است و تعداد مشاغل ایجاد شده کمتر از حد انتظار بوده است. اندرو هانتر، معاون اقتصاددان ارشد ایالات متحده در کپیتال اکونومیکس، گفت که گزارش ضعیف مشاغل مانع افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو نخواهد شد.

طلای اوت آخرین بار با 16 دلار و 60 سنت افزایش به 1931 دلار و 30 سنت رسید و نقره سپتامبر با 0.27 دلار افزایش به 23.14 دلار رسید.

بازده اوراق 10 ساله خزانه داری آمریکا هفته گذشته به بالای 4 درصد رسید که بالاترین سطح از ماه مارس است. بازده 10 ساله در حال حاضر به 4 درصد رسیده است.

در نمودار روزانه یک روند نزولی دو ماهه وجود دارد. هدف صعودی بعدی گاوها بستن بالای مقاومت 2000 دلاری در معاملات آتی آگوست است. هدف کوتاه مدت بعدی قیمت نزولی این است که قراردادهای آتی را به زیر سطح حمایت قوی در 1900 دلار برساند.

در مورد قیمت طلا، محققان معتقدند که این ریسک به سمت نزول متمایل است، اما روند صعودی بلندمدت همچنان ادامه دارد. البته در حال حاضر بیشتر به قدرت و ضعف شاخص دلار مربوط می شود که عامل کلیدی تاثیرگذار بر قیمت طلا است.

به گزارش کیتکو نیوز، قیمت نقره در نمودار روزانه در یک روند نزولی دو ماهه قرار دارد. هدف صعودی بعدی برای گاوهای نقره ای، بسته شدن معاملات آتی سپتامبر بالاتر از مقاومت در اوج ژوئن 24,835 دلار است. هدف قیمت نزولی بعدی نزدیک به سطح حمایت در پایین ترین سطح ژوئن 22.34 دلار است. اولین مقاومت در بالاترین قیمت این هفته در 23.535 دلار و سپس در 23.75 دلار مشاهده شد.


مطالب مرتبط