پوست حیوانات عجیب و غریب / تجارت پوست خوک 6 میلیون تومان! – اخبار تجارت


تجارت پوست گرگ، آهو، پلنگ و شیر

برای اطلاع از قیمت انواع پوست با تعدادی از این فروشندگان پوست در فضای مجازی تماس می گیریم. یکی از فروشندگان پوست حیوانات درباره قیمت پوست حیوانات به خبرنگار همشهری آنلاین گفت: در حال حاضر پوست گرگ، مار، آهو و روباه در انبار دارم. چه پوستی میخوای؟

از او می خواهیم قیمت پوست مار را به ما بدهد و می گوید: پوست مار اول یا پوست دوم؟ قیمت آنها متفاوت است.

به نظر می رسد اندازه پوست، چه به صورت کامل یا تکه، در تعیین قیمت موثر باشد.

می گوید: پوست مار اول 10*10 را 400 هزار تومان و پوست دوم هم اندازه را 120 هزار تومان می فروشم. پوست اول مار یک متری 4 میلیون و 500 هزار تومان است.

این فروشنده محصولش را تلفنی اینگونه تبلیغ می کند: پوست هایی که من دارم رنگش خوب و قرمز است و چرم مرغوبی دارد.

ظاهراً رنگ پوست مار یکی از معیارهای انتخاب مشتریان خاص است. البته پوست مارهایی که این فروشنده دارد از نژادهای خاص و گران قیمتی نیست و خودش نیز به آن اذعان دارد و می گوید: پوست مارهایی که من دارم معمولی است و از هند و پاکستان از طریق کالای مسافری وارد می شود.

او در کنار پوست مار، پوست گرگ، آهو و شیر هم می فروشد و می گوید: من هم پوست آهوی کامل با مو دارم که آن را 5 میلیون و 500 هزار تومان می فروشم در حالی که بدون مو آن را یک میلیون و 500 هزار تومان می فروشم. من پوست گرگ کامل ندارم اما اگر داشتم بالای 8 میلیون تومان می شد. من در حال حاضر یک سوم پوست کامل گرگ دارم که تکه تکه می فروشم قیمت هر عدد 350 هزار تومان است. پوست شیر ​​را به صورت تکه ای (10 سانتی متر) به قیمت 350 هزار تومان می فروشم.

وی ادامه می دهد: من پوست شیر ​​کامل را ندارم و اگر بخواهید کامل تهیه کنید قیمت مشخصی ندارد و بستگی به این دارد که از کجا تهیه کنید اما اگر فروشنده درستی پیدا کردید باید 15 خرج کنید تا 20 میلیون تومان برای خرید یک پوست کامل. من در حال حاضر در انبارم نوعی پوست روباه با سر و دست و دم دارم که دو تکه کوچک از آن بریدم که به قیمت 3900000 تومان می فروشم. روباه معمولی و خاکستری نیست بلکه پوست روباه سفید است که بسیار زیباست.

این خز فروش در مورد پوست پلنگ نیز می گوید: یافتن پوست پلنگ کمی سخت است و برای رسیدن به منبع اصلی نیاز به نمایندگی دارید. اخیرا یکی از دوستانم پوست پلنگی که داشت را به قیمت 12 میلیون تومان به فروش رسانده است و معمولا این نوع پوست ها زود به فروش می رسند اما معمولا بیش از 20 میلیون تومان قیمت دارند.

پوست الاغ ارزان!

هر ساله بسیاری از خرها و الاغ ها برای تجارت پوست خود قربانی می شوند. پوست این حیوانات در شبکه های مجازی از یک میلیون و 300 هزار تا 1 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رسد که فروشندگان آن را پوست های بسیار ارزانی می دانند.

ارزش پوست پیتون جنگلی آفریقا چقدر است؟

یکی دیگر از فروشندگان پوست حیوانات نیز می گوید: ما پوست مار پیتون می فروشیم. این پوست ها از آفریقا وارد شده و مارهای جنگلی هستند که متری 6 میلیون تومان قیمت دارند. پایتون ها معمولاً 3 متر قد دارند. اکنون سری جدید پوست مار پیتون ما از آفریقا در راه است و به زودی وارد کشور خواهد شد. قیمت آنها هنوز مشخص نیست و باید حقوق گمرکی محاسبه شود و سپس قیمت تعیین شود و من نمی توانم قیمتی برای محصولات جدید الان به شما بدهم. چون همه چیز بر اساس دلار است.

وی می گوید: پوست تمساح در سایزهای متوسط ​​و بزرگ برای فروش داریم که از آفریقا و ایتالیا وارد می شود و معمولا سایز متوسط ​​آن زیر 30 میلیون تومان در بازار پیدا نمی شود و قیمت کروکودیل درشت زیر 80 میلیون نیست. تومان. البته اجناس جدید در راه است اما همین الان یک پوسته داریم که به یک سوم قیمت اصلی آن یعنی 14 میلیون تومان به شما می فروشم.

وی در گفتگو با ما درباره واردات این محصولات می گوید: واردات برخی از پوست ها به کشور مجاز است و مقدار زیادی پوست مار و تمساح را برای مصارف مختلف از گمرک وارد می کنیم. کسانی که این محصولات را از طریق کالای مسافری وارد کشور می کنند نمی توانند تعداد زیادی با خود بیاورند.

به گفته وی، قیمت پوست خرگوش وارداتی از ارمنستان و ترکیه بسته به سایز و کیفیت قیمت های متفاوتی دارد و بین 600 تا 700 هزار تومان است. یک پوست گوسفند مرینو هم دارد که یک میلیون و 480 هزار تومان می فروشد. همچنین 5 نوع پوست چرم ماهی به فروش می رساند که قیمت هر کدام از 80000 تومان شروع می شود.

وی تصریح کرد: معمولا پوست مار، تمساح و خرگوش در ایران دباغی نمی شود و بیشتر وارداتی است و واردات آنها مجاز است.

نقش گمرک در واردات پوست طبیعی حیوانات

برخی از فروشندگان پوست های وارداتی منتظر ترخیص کالای خود در گمرک هستند تا قیمت پوست حیوانات وحشی و گوشت حرام را بدهند. برای پیگیری این موضوع با گمرک کشور تماس گرفتیم تا ببینیم وضعیت چگونه است. یک منبع آگاه از گمرکات کشور گفت: با توجه به اینکه عضو سازمان جهانی گمرک هستیم و قوانین بین المللی را رعایت می کنیم، واردات پوست طبیعی حیوانات ممنوع است. البته استثناهایی هم وجود دارد، مثلا واردات پوست گاو طبیعی که البته محدودیت هایی هم دارد. البته به این نکته هم اشاره کنم که اگر سازمان توسعه تجارت به ما اجازه ثبت سفارش بدهد، تشریفات گمرکی را هم انجام می دهیم.

وی ادامه داد: سیاست های کلی تجارت خارجی سازمان تجارت و توسعه است یعنی واردکننده باید قبل از واردات به این سازمان مراجعه کند و برای ثبت سفارش مجوز بگیرد. گمرک تا زمانی که مجوز وجود نداشته باشد اجازه ترخیص کالا را نخواهد داد. ما هیچ گونه مداخله قانونی در زمینه ممنوعیت ها و محدودیت ها و صدور مجوز کالاهای وارداتی نداریم. در صورت صدور مجوز واردات خز، این خزها را به آزمایشگاه های استاندارد زیر نظر سازمان ملی استاندارد می فرستیم تا ماهیت این خزهای وارداتی مشخص شود و در مورد اینکه این کالاها گوسفند، گاو یا سایر حیوانات هستند قضاوت کنند. و سپس مجوز صادر شده از سوی سازمان توسعه تجارت را رصد می کنیم تا ببینیم این مجوز برای چه نوع چرمی صادر می شود و در صورت تطابق مجوزها با کالا می توان کالا را ترخیص کرد. اما از آنجایی که ما عضو یک سری کنوانسیون های بین المللی هستیم، اگر ممنوعیتی برای واردات کالا وجود داشته باشد، 100 درصد آن ممنوعیت ها را اجرا می کنیم و واردات پوست طبیعی حیوانات در سراسر جهان به دلیل مسائل زیست محیطی ممنوع است و فقط واردات چرم مصنوعی به دلیل مصارف صنعتی مجاز است. بنابراین واردات چرم اصل از مبادی رسمی قانونی نیست مگر اینکه توسط سازمان توسعه تجارت و صدور مجوز آن سازمان به رسمیت شناخته شود.

واردکنندگان قانون را دور می زنند

از سازمان تجارت و توسعه نیز این موضوع را پیگیری کرده ایم. نرگس باقری زموردی، مدیرکل مقررات سازمان توسعه و تجارت نیز گفت: واردات پوست حیوانات گوشتی ممنوع شرعاً ممنوع است، بنابراین واردات ممنوع است و سازمان توسعه و تجارت مجوزی برای آن صادر نکرده است. واردات این حیوانات واردات پوست حیوانات در بین کالاهای با کد تعرفه 4 باقی می ماند که واردات آن ممنوع است. شاید کسانی که با کد تعرفه دیگری وارد می کنند.

باقری زمردی ادامه داد: واردات پوست گاو که شرعی است در گروه 27 قرار دارد یعنی واردات آن محدود است زیرا یا تولید داخلی دارند یا به دلیل مسائل ارزی مشکل دارند.

مشخص است کسانی که خز وارد می کنند با کدهای تعرفه ای دیگر این قانون را دور می زنند. مدیرکل مقررات توسعه و تجارت سازمان تجارت در این خصوص گفت: به گمرک اعلام کرده ایم که اگر سازمان توسعه و تجارت ثبت سفارش کرد اما وقتی کالا وارد گمرک شد و چیز دیگری است باید ثبت سفارش را به ما بنابراین اگر وارداتی از این طریق انجام شود غیرقانونی است.

قیمت پوست حیوانات در بازار

انواع پوست حیوانات قیمت
مخفی الاغ کامل یک میلیون و 300 هزار تومان تا یک میلیون و 500 هزار تومان
مخفی الاغ کامل یک میلیون و 300 هزار تومان تا یک میلیون و 500 هزار تومان
پوست کامل خرگوش 600 تا 700 هزار تومان
پوست کامل تمساح (بستگی به اندازه کروکودیل دارد) از 30 تا 100 میلیون تومان
پوست کامل گوسفند مرینو یک میلیون و 480 هزار تومان
چرم جنگلی پیتون وارداتی از آفریقا متری 6 میلیون تومان
پوست کامل گورخر 10 میلیون تومان
پوست کامل پلنگ بالای 20 میلیون تومان
پوست خرس کامل 15 میلیون تومان
دانه کامل چرم 20 میلیون تومان
پوست کامل خوک 6 میلیون تومان
پوست گوزن کامل 5 میلیون و 500 هزار تومان
پوست سمور کامل یک میلیون تومان
خز کامل روباه 4 میلیون و 500 هزار تومان

منبع: همشهری آنلاین

مطالب مرتبط