پرواز شرکت خودروسازی ویتنامی با خودروهای برقی


من گزارش میدم نبض بازار سهامشرکت خودروهای برقی ویتنامی Vinfast درآمد بالاتری را در سه ماهه اول به دلیل افزایش تحویل خودرو گزارش داد. درآمد سه ماهه این شرکت سه برابر شد و به 302.6 میلیون دلار رسید، اگرچه زیان خالص آن 3.5 درصد افزایش یافت.

این شرکت اعلام کرد که نزدیک به 9700 دستگاه را در سه ماه اول سال روانه بازار کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 444 درصد افزایش داشته است.

وین فست اعلام کرد که با وجود رقابت شدید قیمت و عدم اطمینان اقتصادی جهانی که چشم انداز فروش خودرو را مختل کرده است، به هدف سال 2024 خود مبنی بر عرضه 100000 خودروی الکتریکی ادامه داده است. بر اساس گزارش ها، وینفست ادامه بی ثباتی اقتصادی و ژئوپلیتیکی جهانی را یک چالش کوتاه مدت می داند.

محصولات با قیمت پایین‌تر که در سه‌ماهه‌های آینده اضافه می‌شوند، با هدف قرار دادن پایگاه مشتریان گسترده‌تر همراه با شبکه فروش رو به رشد و گسترش بازار، به تسریع تأثیر و افزایش رشد در نیمه دوم سال کمک خواهند کرد.

به گزارش رویترز، درآمد سه ماهه اول این شرکت بیش از سه برابر سال قبل به 302.6 میلیون دلار رسیده است، اگرچه نسبت به سه ماهه چهارم سال گذشته 31 درصد کاهش داشته است. زیان خالص آن نسبت به سال گذشته با 3.5 درصد افزایش به 618 میلیون دلار رسید، اما 12.3 درصد کمتر از سه ماهه قبل بود. | ایسنا

مطالب مرتبط