پرمصرف ترین نوع گوشت در کشورهای مختلف جهان کدام است؟


گوشت همیشه در رژیم غذایی بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد. اینفوگرافیک زیر با استفاده از داده های سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) پرمصرف ترین نوع گوشت را در تمام کشورهای جهان نشان می دهد. هر رنگ نشان‌دهنده دسته‌بندی متفاوتی از گوشت است: گوشت گاو، گوشت خوک، بره، مرغ، غذاهای دریایی یا غذاهای دیگر که مصرف سالانه آن بر حسب کیلوگرم محاسبه می‌شود.

آیا ماهی گوشت محسوب می شود؟
از آنجایی که گوشت معمولاً به عنوان گوشت هر حیوانی (با اجزای اصلی آب، چربی و پروتئین) تعریف می شود، این تعریف شامل ماهی و سایر غذاهای دریایی نیز می شود. اما اینکه ماهی گوشت محسوب می شود یا نه، تا حد زیادی به فرهنگ و ترجیحات غذایی هر منطقه بستگی دارد و در طول تاریخ متفاوت بوده است. به عنوان مثال، برخی از تعاریف قبلی گوشت محدود به پستانداران بود.

به عنوان مثال، در مسیحیت، بسیاری از فرقه‌ها اجازه می‌دهند در روزهای روزه‌داری در صورت پرهیز از گوشت، ماهی بخورند. این امر هم به دلیل تمایز بین گوشت حیوانات خونگرم و حیوانات خونسرد (مانند ماهی) و هم به دلیل اهمیت مصرف ماهی در مناطقی از اروپا است که مسیحیت در آنجا شکوفا شده است.

برای بررسی هر دو طرف بحث، به مصرف گوشت در هر کشور با ماهی و غذاهای دریایی و بدون آن نگاه می کنیم.

پرمصرف ترین نوع گوشت در جهان از جمله ماهی و غذاهای دریایی
فقط با نگاهی به جدول زیر، می توانید متوجه شوید که طیور محبوب ترین گوشت مصرف شده از نظر وزنی در 70 کشور جهان یا حدود 40 درصد از کل پایگاه داده این مطالعه است.

نکته: از دیگر گوشت ها می توان به حیوانات غیر پرورشی مانند خرگوش، اسب و شتر و همچنین گوشت حیوانات وحشی اشاره کرد.

ماهی و غذاهای دریایی دومین گوشت پرمصرف در 56 کشور جهان هستند.

در اینجا به تفکیک مصرف سرانه برای هر نوع گوشت در هر کشور، بر حسب کیلوگرم آمده است.

کدام کشورها بیشترین مصرف سرانه گوشت در جهان را دارند؟

هنگ کنگ، ایسلند و ماکائو بیشترین مصرف گوشت را دارند که همگی بیش از 170 کیلوگرم برای هر نفر در سال است.

در زیر مروری کوتاه بر مصرف کنندگان برتر هر نوع گوشت آورده شده است.

کدام کشورها بیشترین مصرف مرغ و مرغ را دارند؟

در حالی که ایالات متحده و چین بیشترین مصرف مرغ را دارند، این کشورها از نظر مصرف مرغ برای هر نفر در سال به ترتیب در رتبه های هفتم و 112 قرار دارند.

در چندین کشور جزیره ای مانند سنت وینسنت و گرنادین ها، ترینیداد و توباگو و ساموآ بیش از 60 کیلوگرم گوشت طیور (حدود 15 مرغ بزرگ) برای هر نفر در سال در نظر گرفته می شود.

به صورت منطقه ای، مصرف طیور تقریباً در تمام قاره آمریکا و همچنین در بریتانیا و مستعمرات سابق بریتانیا مانند استرالیا و آفریقای جنوبی و در خاورمیانه یافت می شود.

کدام کشورها بیشترین مصرف گوشت خوک را دارند؟

اگرچه هنگ کنگ غذاهای دریایی و مرغ بیشتری مصرف می کند، اما هنگ کنگ از نظر سرانه مصرف گوشت خوک با 55 کیلوگرم برای هر نفر در سال پیشتاز جهان است. لهستان و اسپانیا، تولیدکنندگان پیشرو گوشت خوک، با مصرف مشابه گوشت خوک به هنگ کنگ نزدیک هستند. در واقع، گوشت خوک در بسیاری از کشورهای اروپایی با دستور العمل های محلی حاوی این گوشت، و همچنین در چندین کشور آفریقایی، از جمله بورکینافاسو و کشور آسیای جنوب شرقی تیمور شرقی، پرمصرف ترین گوشت محسوب می شود.

کدام کشورها بیشترین مصرف ماهی و غذاهای دریایی را دارند؟

در میانه اقیانوس اطلس شمالی، ایسلند بیشترین ماهی و غذاهای دریایی در جهان را دارد و سالانه 90 کیلوگرم برای هر نفر به میزان حیرت آور است. از سوی دیگر، ایسلند بیشترین مصرف سرانه گوشت را در بین سایر کشورها دارد.

پس از ایسلند، جزایر و کشورهای ساحلی مرتفع از جمله مالدیو، هنگ کنگ، ماکائو و پرتغال قرار دارند. از منظر منطقه ای، می توان به اهمیت غذاهای دریایی در شرق و جنوب آسیا، سواحل اقیانوس اطلس آفریقا و کشورهای شمال اروپا پی برد.

کدام کشورها بیشترین مصرف را دارند؟ گوشت گاو دارند؟

جمعیت 46 میلیونی آرژانتین تقریباً 47 کیلوگرم گوشت گاو به ازای هر نفر در سال می خورند که بیشترین میزان مصرف در هر کشور در پایگاه داده سازمان ملل است. این کشور آمریکای جنوبی دارای تاریخچه آشپزی غنی با گوشت گاو است، زیرا گاوهایی که توسط مهاجران اسپانیایی آورده شده بودند در علفزارهای منطقه رشد می کردند. اهمیت گاو در این قاره به حدی است که گاوچو – سوارکاری که با گاو کار می کند – نمادی محلی در آرژانتین، اروگوئه و بخش هایی از برزیل است که رتبه پنجم مصرف گوشت گاو را دارد.

مصرف گوشت گاو در کشورهای آسیای مرکزی از جمله ازبکستان و کشورهای شرق آفریقا از جمله اتیوپی بیشتر است.

چه کسانی بیشتر گوشت گوسفند و سایر گوشت ها را مصرف می کنند؟

مغول ها در مصرف گوشت گوسفند و بز رقابتی ندارند و هر سال 66 کیلوگرم گوشت گوسفند برای هر نفر مصرف می کنند. این اشتهای حریصانه برای گوشت ریشه عمیقی در میراث آنها به عنوان چوپانان ماهر دارد.

این در حالی است که در رتبه بندی مصرف سایر گوشت ها، پاپوآ گینه نو در صدر قرار دارد. این کشور بزرگترین تولید کننده گوشت شکار در جهان است که عمدتاً جمعیت روستایی و محلی این کشور به شکار متکی هستند. یک بررسی در سال 2023 نشان داد که روستاهای کشور عمدتاً گوزن و گراز وحشی را شکار می‌کنند، اگرچه کیسه‌دارانی مانند باندیکوت و کانگوروهای درختی نیز گهگاه شکار و مصرف می‌شوند.

مغولستان همچنین به دلیل مصرف سنتی گوشت اسب، رتبه اول مصرف سرانه سایر گوشت ها را دارد. این کشور در سال 2020 بیش از 100000 تن گوشت اسب تولید کرد که یک ششم کل تولید گوشت در آن سال است.

مروری بر پرمصرف ترین نوع گوشت در جهان، به استثنای ماهی و غذاهای دریایی
اگر ماهی و غذاهای دریایی را از مجموعه داده حذف کنیم، چه اتفاقی برای عادات مصرف گوشت در هر کشور می افتد؟ نقشه و رتبه بندی کمی تغییر می کند.

نتایج نشان دهنده محبوبیت جهانی گوشت طیور به عنوان منبع ارزان و کارآمد پروتئین است. با این حال، بسیاری از کشورهای آسیای شرقی، از جمله چین و کشورهای اروپایی مانند فرانسه و سوئد، گوشت خوک بیشتری مصرف می کنند.

رتبه بندی کلی مصرف گوشت نیز در حال تغییر است.

هنگ کنگ همچنان در صدر قرار دارد، اما ایالات متحده با مصرف سرانه گوشت سالانه 128 کیلوگرم، سه پله به رتبه دوم جهش کرده است.

ایسلند و ماکائو از 15 رتبه اول خارج شدند، در حالی که استرالیا، مغولستان و آرژانتین به جمع 5 تیم برتر راه یافتند. سایر کشورهای طرفدار غذاهای دریایی کاهش قابل توجهی را تجربه کردند، از جمله ژاپن، که با حذف ماهی، 40 پله در رتبه بندی کلی سقوط کرد.

مطالب مرتبط