ویروسی بودن مبارزه عباس جدی با کورت آنگل آمریکایی در المپیک 1996 + فیلم مسابقه


این روزها به دلیل برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون کشتی دوباره نامی بر سر زبان ها افتاده است عباس جدید قهرمان اسبق سبک وزن آزاد و فوق سنگین که پس از بازنشستگی وارد صحنه سیاسی شد، محبوب شد. شاید بازی جنجالی عباس جدیدی بار دیگر به همین دلیل باشد کرت انگل کورت آنگل آمریکایی در المپیک 1996.

در المپیک 1996 آتلانتا، عباس جدیدی که مقتدرانه به فینال راه یافته بود، در 10 مرداد 1375 در فینال وزن 100 کیلوگرم به مصاف کورت انگل، قهرمان سال قبل جهان رفت و پس از تساوی 1-1 در وقت های قانونی و وقت های اضافه. رای داوران بازنده اعلام شد. عباس جدیدی که فکر می کرد برنده اعلام می شود، به شدت با این نتیجه مخالف بود و در نهایت بدون دست دادن با حریف به رختکن رفت.

یکی از کاربران توییتر ماجرای بازی عباس جدی با کرت آنگل در المپیک آن سال را بازگو کرد و نوشت: در آن زمان خیلی ها می گفتند چون مسابقات در آمریکا بود، داوران به کشتی گیر آمریکایی رای دادند.

عباس جدیدی دو سال پیش در گفت و گو با برنامه «ورزش و مردم» در اظهاراتی عجیب گفت: کرت انگل پارسال به من پیام مستقیم داد و گفت تو قهرمان واقعی المپیک هستی!

در تمام مدت این مسابقه جادی دو اخطاره و انگل یک اخطار گرفتند که طبق قوانین آن زمان می توان گفت کرت انگل برنده شد.

بالاخره این کاربر با اشاره به دانش زبان انگلیسی عباس جدیدی که چندین بار حاشیه ساز شده است، نوشته است: «نمی دانم جدیدی از هیئت منصفه چه شنید، اما الان دلم می سوزد چون جدیدی انگلیسی بدی داشت و فکر می کرد که او برنده اعلام خواهد شد.”

حملات مکرر عباس قدیدی از مجمع کشتی

آکادمی ملی المپیک دو روز پیش در 31 تیرماه جلسه انتخاباتی فدراسیون کشتی را برای تعیین رئیس جدید فدراسیون کشتی که عباس جدیدی و عباس جدیدی است برگزار کرد. منشی علیرضادو قهرمان کشتی که از دوران کشتی خود همواره با یکدیگر درگیر بوده و با ورود به عرصه سیاسی به آن درگیری ادامه داده اند نیز حضور داشتند.

در این انتخابات که بار دیگر با باقی ماندن دبیر رئیس فدراسیون کشتی به پایان رسید، عباس جدیدی مجدداً به نشانه اعتراض مجلس را ترک کرد. وی با اعلام غیرقانونی بودن مجمع و تهدید به شکایت در مراجع قضایی از شرکت در انتخابات خودداری کرد. وی چهار سال پیش از مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی خارج شد.

مطالب مرتبط