وزیر امور خارجه عمان وارد تهران شد – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، وی ظهر امروز با همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو خواهد کرد. این سومین سفر وزیر امور خارجه عمان به تهران در دولت سیزدهم است. امیر عبداللهیان اواخر خردادماه در سفری به خلیج فارس به مسقط رفت و با همتای عمانی خود دیدار و گفتگو کرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز در خصوص این سفر گفت: عمان کشور شریک ما در عرصه دوجانبه و منطقه ای و کشوری با نقش سازنده و مثبت همراه با حسن نیت برای ایفای نقش سازنده است. در خصوص برخی مسائل بین المللی مورد علاقه مشترک در ایران و عمان. عمان همواره نقش سازنده ای در مذاکرات ایران با برخی کشورهای بین المللی و غیرمنطقه ای داشته است. این فرصتی است برای گفت‌وگوی مشترک و سازنده بین دو طرف و ادامه گفت‌وگوهای مشورتی بین دو طرف در حوزه‌های مورد علاقه. انشاالله بعد از سفر توضیحات تکمیلی را در مورد موضوعات مورد بحث به عزیزان ارائه خواهیم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا و سفر وزیر امور خارجه عمان و ارتباط وی با تبادل اسرا گفت: در این دیدار نمی توانم به جزئیات مذاکرات امروز اشاره کنم. عمان یک شریک سازنده با نقش مثبت و یکی از شرکای خوب ایران در موضوعات مورد علاقه است. ایران فرصت های دیپلماتیک برای تضمین حقوق ملت ایران را نادیده نخواهد گرفت. ایران با استفاده از ظرفیت کشورهای دوست که علاقه مند به کمک به دستیابی به توافق سازنده هستند، در عمل همواره نشان داده است که از چنین نقش های سازنده ای استقبال کرده و خواهد داشت. ما هرگز از مجاری دیپلماتیک فاصله نگرفته‌ایم و تا زمانی که بحث حقوق ملت ادامه دارد، دولت ایران از این ظرفیت دیپلماتیک استفاده خواهد کرد.

منبع: مهر

مطالب مرتبط