واکنش رامبد جوان به انتقاد مجید حسینی از تولد فرزندش در کانادا


رامبد جوان برای نخستین بار به انتقادات مجید حسینی از او واکنش نشان داده است، انتقاداتی که حسینی چند سال قبل نسبت به تصمیم رامبد جوان برای تولد فرزندش در کانادا مطرح کرده بود.

مجید حسینی، فعال رسانه ای اصولگرا، استاد دانشگاه، مشاور رسانه ای سابق محمدباقر قالیباف در شهرداری و مدیر سابق گروه مجلات همشهری که در سال های اخیر به واسطه ی ادعاهای عدالتخواهانه و فساد ستیزانه اش به شهرت رسیده است، در سال ۹۸ در مصاحبه ای با وبسایت خبری «پارسینه» گفته بود آن ها که جامعه را به ویرانی کشاندند، فرزندان و خانواده شان را فرستاده اند کانادا و شش ماه سال را می روند آن سوی مرزها که یک زندگی استاندارد را تجربه کنند. حسینی همچنین در آن مصاحبه از رامبد جوان به خاطر تولد فرزندش در کانادا انتقاد کرده و رفتار او را متناقض خوانده بود.

آبان ماه امسال به دنبال انتشار ویدئویی جنجالی از حضور مجید حسینی در کانادا، ویدئوی انتقاد او از کانادا رفتن رامبد جوان بازنشر شد و این بار به عنوان سندی از متناقض بودن حرف و عمل خود حسینی مورد توجه گرفت.

حالا رامبد جوان پس از گذشت ۴ سال از صحبت های انتقادی مجید حسینی علیه او، در یک پست اینستاگرامی به اظهارات وی واکنش نشان داده است. جوان ویدئویی قدیمی نیز از صحبت های خودش را ضمیمه ی این پست کرده که در آن به منتقدان جمله ی معروف «ما خیلی خوبیم» برنامه ی خندوانه پاسخ داده بود.

رامبد جوان در این پست نوشته:

هیچ وقت نه وقت و نه حوصله‌ی کل‌کل با کسایی رو دارم که از سر ناآگاهی و عصبانیت به خندوانه تاختن و انتقادهای غلط کردن.

هیچ وقت هم از شنیدن نقد درست طفره نرفتم چون همیشه به کیفیت و پیشرفت خودم و فرهنگم و آثارم و گروه بزرگی که با من همکاری می‌کنن، اهمیت می‌دم.

این توضیحات مربوط به اوایل سال ۱۴۰۱ می‌شه.

آقایی از سر دلخوریهای شخصیش روزی به سفر ما و تصمیم خانوادگیمون تاخت و من مثل بیشتر اوقات از او هم گذشتم. ولی طفلک گرفتار نقد خودش شد و….

با انتشار این ویدیو قصد ندارم همچنان پاسخ شخص مشخصی رو بدم ولی بد نیست اونایی که بدون اطلاع و آگاهی و تماشای دقیق و درست خندوانه تحلیلهای غلط و تعابیر اشتباهی رو ابراز می‌کنن، این توضیحات مختصر رو ببینن و برای عصبانیتهاشون دلایل درست و منطقی و به‌جایی پیدا کنن.

خندوانه هم که دیگه خبری ازش نیست و احتمالا نخواهد بود.

ارادتمند شمای عزیز.

رامبد جوان.

۸ آذر ۱۴۰۲

آرزوی سلامتی و برکت و امنیت و آرامش برای هممون دارم.

راستی…. هیچی!

آیا رامبد جوان پاسپورت کانادا دارد؟

رامبد جوان و همسرش نگار جواهریان تصمیم گرفتند فرزند خود را در کانادا به دنیا آورند، موضوعی که با حواشی بسیاری روبرو شد.

اسفند سال ۹۷ بود که نگار جواهریان در مراسمی رسماً از بارداری خود خبر داد. رامبد جوان بعد از پایان فصل ششم خندوانه در فروردین ۹۸ اعلام کرد که تصمیم دارد چند ماهی را به استراحت بگذراند و برای تولد فرزندشان در کنار همسرش باشد.

مدتی بعد ماجرای سفر رامبد جوان و نگار جواهریان به کانادا مطرح شد و ابتدا تصور می شد آقای کارگردان برای اکران فیلم خود «قانون مورفی» راهی کانادا شده است، اما انتشار عکسی از این زوج مشهور در کانادا و ایجاد حواشی متعدد باعث شد تا رامبد جوان اعلام کند که علت اصلی حضورشان در کانادا اکران فیلمش نیست و مشخص شد که این زوج برای تولد فرزندشان به کانادا سفر کرده اند.

تصمیم جوان و جواهریان برای به دنیا آوردن فرزندشان در کانادا با واکنش های زیادی از سوی مردم عادی و چهره های مشهور رو به رو شد. منتقدان آن ها این تصمیم را با ادعای همیشگی رامبد جوان در برنامه خندوانه درباره ی میهن پرستی و عشق به ایران مغایر می دانستند. انتقادها به خصوص از سوی مردم عادی که سال ها مخاطب برنامه ی تلویزیونی رامبد جوان بودند به قدری بالا گرفت که پای سلبریتی های دیگر هم به این ماجرا باز شد. بسیاری از چهره های سینمایی به دفاع از تصمیم رامبد جوان و همسرش پرداختند و این مسأله را امری شخصی دانستند.

ماجرای این سفر و حواشی آن برای همیشه بر وجهه ی عمومی رامبد جوان سایه انداخت و دیگر دست از سر او برنداشت. از آن زمان، موضوع سفر کانادای رامبد جوان هر از چند گاهی مطرح شده و او را مجبور به واکنش کرده است.

رامبد جوان در سال ۱۴۰۰ مهمان برنامه «فرمول یک» با اجرای علی ضیا شد که در بخشی از این برنامه، ضیا از جوان پرسید اگر به عقب برگردد آیا ممکن است به کانادا سفر نکند. رامبد جوان در پاسخ گفت:

نه باز هم سفر می کنم چون دلیل دارد. اینها موضوعات خانوادگی است و من بخشی از یک خانواده‌ هستم. اما من پاسپورت هیچ جای دیگر دنیا را ندارم و الان فقط پاسپورت این مملکت دستم هست. تابعیت هیچ جای دیگر را ندارم و قصد هم ندارم بروم هیچ جای دیگر دنیا زندگی کنم. عاشق این مملکت هستم و اینجا زندگی می‌ کنم و برنامه‌ ریزی‌ های زندگی‌ ام همه محدود به مملکت خودم هست و تمام پنجاه سال زندگی‌ ام را ایران زندگی کردم. یاد گرفتم چطور در ایران زندگی کنم و اگر قرار باشد جای دیگری زندگی کنم آنچه که تا الان به دست آوردم را از دست می‌ دهم.

به نظرم واقعاً حرف زدن درباره ی آن سفر و تصمیم کافی است، چون مسأله‌ ای شخصی و مربوط به خانواده ی من است و لزومی ندارد به خاطرش توضیح دهم یا عذرخواهی کنم. اما درک می‌ کنم که مخاطبین من با توجه به میزان علاقه‌‌ ای که در برنامه خندوانه راجع به مملکتم نشان دادم، بعد از ماجرای سفر احساس کردند دارم تناقض‌ گویی می‌ کنم و دوگانه رفتار می‌ کنم اما اینطور نیست چون آن سفر یک تصمیم خانوادگی بود.

من مملکتم را دوست دارم. من در ایران کار می کنم و زحمت کشیدم تا یاد بگیرم برای مخاطب ایرانی کار کنم و برنامه بسازم پس خیلی برایم مهم است که این تجربه که این همه سال به دست آوردم را نگه دارم و ارتباطم را با این مخاطب حفظ کنم.

وقتی هر شب می ایستم جلوی دوربین و می‌ گویم مردم عزیز ایران ما شما را خیلی دوست داریم، واقعاً این را می‌گویم و لزومی ندارد اگر اعتقاد نداشتم این را بگویم. من هیچ وقت در خندوانه نگفتم ایران بهترین جای دنیا است و عالی است، اما گفتم ایران را دوست دارم. آیا همه ی آن ۹ میلیون نفری که از ایران مهاجرت کردند از ایران بدشان می‌ آید؟ اینکه شما تصمیم بگیرید برای زندگی‌ تان کارهایی انجام دهید به این معنی این نیست که از ایران بدتان می‌ آید و دارید دروغ می گویید.

مطالب مرتبط