هفت آبشار تیرکان بابل، آبشاری جذاب در نزدیکی تهران


آبشار تیرکان یکی از آبشارهای زیبا و معروف ایران است که در استان مازندران قرار دارد. این آبشار با وجود جذابیت طبیعی خاصی که دارد، یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار در ایران است و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

آبشار تیرکان در منطقه ای به نام تیرکان در حوزه آبخیز بابل واقع شده است. این آبشار به صورت سلسله مراتبی از کوه های مرتفع و طبیعی می ریزد و در نهایت به دره ای زیبا و عمیق می ریزد. ارتفاع کل این آبشار بیش از 80 متر است و شامل هفت سرریز آب است که به همین دلیل به آبشار هفت تیرکان معروف است.

هر سرریز آبشار تیرکن زیبایی و درخشندگی خاص خود را دارد و با ریزش آب با طراوت و صدای آب چشم ها را می شکند. این آبشارها منظره طبیعی زیبایی ایجاد کرده و گردشگران را به خود جذب می کنند.

هفت آبشار تیرکن تغییر رنگ و جذابیت خاص خود را با فصول مختلف سال نشان می دهد. در بهار با رنگارنگ شدن گیاهان و گل ها زیبایی بیشتری به آبشار اضافه می شود و در تابستان با فراوانی آب، آبشار درخشان و زیباتر می شود. همچنین، در پاییز، با تغییر رنگ برگ ها و درختان، آبشار به منظره ای دیدنی تبدیل می شود.

در نزدیکی آبشار تیرکان مناطق پیاده روی و تفریحی وجود دارد و گردشگران می توانند به مسیرهای کوهستانی این مناطق رفته و از طبیعت بکر و آرام اطراف لذت ببرند. در مجموع آبشار تیرکان با مناظر خیره کننده و زیبایی منحصربفردش یک مقصد گردشگری بی نظیر در ایران است. گردشگران با بازدید از این آبشارها می توانند از آرامش و زیبایی طبیعت لذت ببرند و خاطرات فراموش نشدنی را به خانه ببرند.

نشانی: شهرستان بابل دهستان بابلکنار روستای تیرکان

اقامتگاه هفت آبشار تیرکان را ببینید هفت آبشار تیرکان را روی نقشه نشان دهید مسیریابی آبشارهای هفت تیرکان

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط