نگاه اقتصاد کردستان به رونق گردشگری سلامت ✔️ مجله سفربازی


رییس‌گروه دفاتر گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: رونق گردشگری سلامت می‌تواند اقتصاد استان و غرب کشور را متحول کند.

به‌ گزارش سفربازی، به نقل از ایرنا، تیمور خالدی در جلسه کارگروه گردشگری سلامت استان در سنندج، اظهار کرد: ارزان بودن خدمات پزشکی در ایران نسبت به کشورهای همسایه باعث شده تا ایران، انتخاب اول عراقی‌ها برای استفاده از خدمات درمانی و سلامت باشد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر گردشگران ورودی از عراق به ایران گردشگران سلامت هستند، گفت: ما باید بتوانیم زمینه‌ای فراهم کنیم تا بخشی از گردشگران عراقی با ورود به کشور، در کردستان بمانند و برای افرادی هم که قصد سفر به استان‌های دیگری دارند برنامه‌ریزی شود.

رییس‌گروه دفاتر گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: هم‌اکنون پنج دفتر خدمات مسافرتی دارای پروانه بهره‌برداری در استان مجری برگزاری تورهای گردشگری سلامت هستند.

به گفته وی، اشتراکات فرهنگی و زبانی مردم کردستان با مسافران و گردشگران عراقی می‌تواند راهی برای اشتغال و رونق گردشگری در این استان‌ باشد.

خالدی اعلام کرد: پنج محور اصلی شامل مدیریت و برنامه‌ریزی، تبلیغات و نمادسازی، توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری، نظارت و ساماندهی و آموزش و توانمندسازی برای ارزیابی عملکرد کمیته مشترک گردشگری سلامت در نظر گرفته شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با اجرای الگوی عملیاتی و راهبردی گردشگری سلامت در استان و با همکاری ارگان‌ها، نهادها و بخش‌های خصوصی مربوطه در این حوزه بتوانیم گام‌های مثبتی برای توسعه استان برداریم.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

مطالب مرتبط