نگاهی به زندگی و دستاوردهای کارلوس آلکاراز، تنیسور با استعداد 20 ساله


کارلوس آلکاراز جانشین رافائل نادال را می توان کارلوس آلکاراز، تنیسور جوانی دانست که از 10 سالگی اسپانسر داشته است. تابستان گذشته او موفق شد عنوان جوان ترین مرد شماره یک تاریخ را به دست آورد و قطعا تهدیدی جدی برای نواک جوکوویچ در ویمبلدون خواهد بود.

آلکاراز سپتامبر گذشته یک گرند اسلم را برد و پس از قهرمانی در مسابقات قهرمانی باشگاه کوئینز در آخر هفته گذشته راهی ویمبلدون خواهد شد.

با استعداد و آینده دار

آلکاراز تنیس را در باشگاه رئال سوسیداد د کامپو د مورسیا آغاز کرد. جایی که پدرش در چهار سالگی آکادمی تنیس را اداره می کرد.

کیکو ناوارویک مربی تنیس درباره اولین باری که کارلوس آلکاراز را در حال بازی تنیس دید می گوید: «او تنیس را نزد پدرش شروع کرد. یک روز پدرش از من خواست که بازی کارلوس را تماشا کنم. “آن بچه وقتی چهار یا پنج ساله بود واقعاً دیدنی بود.”

او به گاردین گفت: «از زمانی که خیلی جوان بود، می‌دانستم که استعداد فوق‌العاده‌ای دارد. من نمی گویم که فکر می کردم او مرد شماره یک جهان می شود، اما می دانستم که یک بازیکن واقعا خوب و متفاوت در دستانم است.

عشق او به تنیس از پدرش که کارلوس نیز نام دارد ناشی می شود. او یکی از 40 تنیسور برتر اسپانیایی زمان خود بود، اما توان مالی لازم برای ادامه این ورزش را به صورت حرفه ای نداشت، بنابراین مربی و سپس مدیر تنیس شد.

سر و صدای آلکاراز جوان از زمانی شروع شد که او فقط 16 سال داشت. او اولین بازی خود در قرعه کشی اصلی ATP را در مسابقات آزاد ریو انجام داد. آلکاراز در دور دوم مقابل فدریکو کوریا او موفق نشد، اما از آنجا مردم متوجه استعداد او در تنیس شدند.

یک سال بعد، او جوان ترین بازیکنی بود که در مسابقات آزاد استرالیا بازی کرد. آلکاراز سپس شکست خورد آدریان مانارینو در اوپن مادرید، یک رکورد نادال در سال 2004، او جوانترین برنده این مسابقه را شکست.

موفقیت او در US Open سال گذشته او را به شماره یک جهان رساند و او را به جوانترین بازیکنی تبدیل کرد که این موقعیت را در اختیار دارد. پس از موفقیتش در فلاشینگ میدوز، او نوشت: «هرگز فکر نمی‌کردم بتوانم در ۱۹ سالگی این کار را انجام دهم. همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد. این همان چیزی است که از کودکی، از زمانی که تنیس را شروع کردم، آرزویش را داشتم. بالا بردن این جام برای من فوق العاده است.”

در 10 سالگی اسپانسر شوید

در زمانی که او 10 ساله بود، اسپانسرها در تلاش بودند تا آلکاراز را خریداری کنند. شرکت فرانسوی تجهیزات ورزشی مادر بزرگ (بابولات) در سال 2013 از او دعوت کرد تا از راکت های خود استفاده کند. برند دو سال بعد نایک (نایک) با او شروع به همکاری کرد و آلکاراز قراردادی حرفه ای به ارزش یک میلیون پوند امضا کرد.

ساعت رولکس (رولکس) سال گذشته نیز از طریق این ستاره تنیس وارد تبلیغات شد و او را به عنوان سفیر برند خود معرفی کرد. شرکت خودروسازی بی ام و (BMW) به الکاراز یک ماشین هدیه داد و او برای آن لباس زیر پوشید کالوین کلاین (کالوین کلاین) ژست می گیرد.

او جوان ترین ورزشکاری است که این برندها تا به حال از آن حمایت کرده اند. حدود 4 میلیون پوند از درآمد 8.6 میلیون پوندی آلکاراس در سال گذشته به دلیل فعالیت های تجاری آن بود.

داستان عاشقانه

اگرچه آلکاراز زندگی خود را وقف تنیس کرده است، اما زمانی را نیز برای یافتن عشق پیدا کرده است. ماریا گونزالس خیمنز او که گفته می شود 23 سال دارد دوست دختر او است که او نیز یک تنیسور است. ماریا 12 هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد.

با این حال، این دو از به اشتراک گذاشتن جزئیات رابطه عاشقانه خود در شبکه های اجتماعی خودداری می کنند.مطالب مرتبط