نکات کوهنوردی تابستانی ✔️ مجله سفربازی


به گفته یک مربی، کوهنوردی در فصل گرم سال خطراتی را به همراه دارد که با رعایت برخی اصول و نکات می توان از آن پیشگیری کرد.
به گزارش سفربازی به نقل از ایسنا، حمید مک فی کوهنوردی در فصل گرما را مستلزم رعایت اصول و توصیه های خاصی دانست و اظهار داشت: رعایت نکردن این اصول جان کوهنورد را به خطر می اندازد.
وی ادامه داد: کوهنوردان بهتر است صبح زود یا عصر که هوا کمی خنک است به کوه بروند.
این مربی سنگنوردی افزود: استفاده از لباس های آستین بلند، دستکش نخی، شال گردن و کلاه لبه دار و عینک آفتابی در هنگام کوهنوردی توصیه می شود، زیرا تابش مستقیم نور خورشید به پوست باعث سوختگی و در نهایت احتمال ابتلا به سرطان می شود.
وی خاطرنشان کرد: کوهنوردان با توجه به گرمای هوا آب کافی به همراه داشته باشند و به طور مداوم آب بنوشند. در صورت امکان یک نوشیدنی ورزشی (یک لیتر آب که در آن کمی نمک، شکر و چند قطره لیمو حل شده باشد) همراه داشته باشید.
مکافی همچنین گرمازدگی، عقرب گزیدگی و مارگزیدگی را سه خطر اصلی کوهنوردی در این فصل از سال برشمرد و افزود: معمولا کوهنوردانی که تجربه کافی ندارند در فصل تابستان در کوه دچار گرمازدگی می شوند، بنابراین اگر فرد دچار گرمازدگی شود. سکته مغزی، آنها باید فورا او را به سایه منتقل کند.
وی افزود: پاشیدن آب خنک به صورت فرد مبتلا به گرمازدگی، خنک کردن گردن، کشاله ران و انتقال به مرکز درمانی اقدامات بعدی است که باید سریعا برای آن فرد انجام شود.
این مربی کوهنوردی درباره عقرب و مار گزیدگی نیز گفت: اگر کوهنوردان صبح به کوه می روند یا قصد دارند شب در کوه بمانند، بهتر است مراقب عقرب ها و مارهایی باشند که به دلیل خارج شدن از لانه از لانه خود خارج می شوند. به هوای خنک .
و افزود: در این صورت چوب کوهنوردی به همراه داشته باشند تا اگر مار یا عقربی در پوشش گیاهی مسیر پنهان شد با چوب به زمین فرار کند.
مک فی بیان می کند: اگر کوهنوردی توسط عقرب یا مار گزیده شد، باید بلافاصله محل گزیده شده را با نوار یا طناب به اندازه یک انگشت بالای محل گزش ببندد تا جریان خون به آن ناحیه کند شود.
وی تصریح کرد: از مار یا عقربی که کوهنورد را گزیده است نیز با تلفن همراه عکسبرداری شود تا پزشکان پس از انتقال به مرکز درمانی بهتر دارو تجویز کنند.
این مربی سنگنوردی خاطرنشان کرد: همچنین نحوه انتقال کوهنورد گاز گرفته به قاعده کوه باید به گونه ای باشد که کمترین تحرک را داشته باشد زیرا تحرک زیاد باعث افزایش گردش خون و پخش سم در بدن او می شود. بیشتر ▼ . همچنین محل گزش باید زیر قلب فرد باشد.
وی همچنین درباره تغذیه ای که کوهنوردان در این فصل از سال می توانند داشته باشند، گفت: حتی الامکان باید از مصرف غذاهای فاسد شدنی به ویژه غذاهای حاوی گوشت خودداری کرد تا بتوان از غذاهای سالم مانند نان و … استفاده کرد. پنیر و گردو استفاده می شود.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط