نوشابه های رژیمی خطر سرطان را افزایش می دهند


طبق اخبار منتشر شده در فضای مجازی، آسپارتام شیرین کننده های موجود در نوشابه های رژیمی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. انجمن تحقیقات سرطان اعلام کرده است که این نوع شیرین کننده در نوشابه های رژیمی خطر ابتلا به سرطان را در طول زندگی افزایش می دهد. پس لطفاً آن را از برنامه غذایی زندگی خود حذف کنید و به دنبال چند نوشابه در هفته نباشید که این مشکل را خواهم داشت؟ وقتی می دانیم چیزی برای بدن ما مضر است و احتمال افزایش سرطان را دارد، بهتر است آن را ترک کنیم. پس لطفا سعی کنید نوشابه های رژیمی و نوشابه های رژیمی را از زندگی خود حذف کنید.

آسپارتام چیست؟

آسپارتام یک شیرین کننده مصنوعی بدون قند است که 200 برابر شیرین تر از آن است ساکارز و) این ماده معمولاً به عنوان جایگزین قند در غذاها و نوشیدنی هایی مانند نوشابه های رژیمی استفاده می شود. آسپارتام به عنوان یک شیرین کننده مصنوعی کم کالری شناخته می شود که بسیار شیرین تر از شکر است و به دلیل خواص مفید آن در صنایع غذایی و دارویی کاربرد زیادی دارد. آسپارتام اولین بار در سال 1965 تولید شد سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال 1981 برای استفاده در محصولات غذایی مورد تایید قرار گرفت و در بسیاری از محصولات غذایی به ویژه نوشیدنی های رژیمی استفاده می شود. اکنون توسط آژانس تحقیقات سرطان رد شده است. موسسه تحقیقات سرطان یک بنیاد تحقیقاتی دولتی و یکی از موسسات عضو دانشگاه لندن در انگلستان است که بر روی زمینه سرطان تمرکز دارد. انکولوژی خوب.

این نشان می دهد که حتی برخی از مواد مغذی مصنوعی که مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند نیز قابل اعتماد نیستند و پس از گذشت چند سال اثرات مضر جبران ناپذیری بر بدن انسان بر جای می گذارند.
هنگام خرید هر محصولی حتما مواد تشکیل دهنده آن را بررسی کنید و سعی کنید از انتخاب محصولاتی که دارای افزودنی های مصنوعی هستند خودداری کنید.

بهتر است به جای نوشابه های رژیمی، با افزایش میزان متابولیسم بدن به سلامت خود کمک کنید.

آینده همین امروز است!

موسسه ایرانگرد

مطالب مرتبط