نواک جوکوویچ فینال ویمبلدون را برد و راکتش را از عصبانیت شکست + فیلم


نواک جوکوویچ و کارلوس آلکاراز روز گذشته برای کسب عنوان قهرمانی تنیس ویمبلدون به مصاف یکدیگر رفتند اما جوکوویچ صرب با تجربه غنی و سابقه درخشان نتوانست پدیده 20 ساله اسپانیایی را شکست دهد و آلکاراز قهرمان تنیس ویمبلدون در سال 2023 شد. ، جوکوویچ پس از از دست دادن سرویس در ست پنجم و شکستن راکت عصبانی شد.

جوکوویچ با صعود به فینال ویمبلدون در سال 2023 به اولین تنیسور تاریخ تبدیل شد که برای سی و پنجمین بار به فینال گرند اسلم می رسد. این اسطوره تنیس جهان تنها یک قدم تا تاریخ سازی و کسب بیست و چهارمین عنوان گرند اسلم و برابری با رکورد مارگارت کورت استرالیایی در تنیس زنان فاصله داشت.

آلکاراز در سومین گیم ست پنجم سرویس جوکوویچ را شکست و جوکوویچ که از از دست دادن سرویس عصبانی بود، راکت خود را به تیر دروازه کوبید و باعث شکستن آن شد.

داور فرگوس مورفی به جوکوویچ به دلیل رفتار نادرست هشدار داد و جمعیت شروع به خواندن نام تنیسور مورد علاقه خود کردند تا او را تشویق کنند.

اندرو کسل، مفسر و ستاره سابق تنیس بریتانیا، ناامیدی جوکوویچ را قابل درک خواند و گفت: “قابل درک است.” او فقط سرویس خود را در ست پنجم از دست داد.

الکاراز در یک بازی مهیج و دیدنی موفق شد با نتیجه 3-2 با امتیازهای 1-6، 7(8)-6(6)، 6-1، 3-6 و 6-4 مردی را شکست دهد که در چهار مسابقه متوالی او را شکست داد. شکست خورد تا اولین قهرمانی خود در ویمبلدون را جشن بگیرد.

نواک جوکوویچ پس از پایان مسابقه مملو از تمجید از حریف خود بود اما به وضوح از باخت دلخراش خود احساساتی شد. او در حین سخنرانی با اشاره به پسرش در میان حاضران گفت: خوشحالم پسرم را می بینم که آنجا ایستاده و لبخند می زند. در آن لحظه او نتوانست جلوی احساساتش را بگیرد و در حالی که سعی می کرد جلوی اشک هایش را بگیرد، تماشاگران به تشویق پرداختند. جوکوویچ به پسرش ادامه داد: دوستت دارم. ممنون که از من حمایت کردید.”

مطالب مرتبط