نمایندگان مردم به کارگران رای نمی دهند!
رئیس فراکسیون کارگری گفت: نمایندگان مجلس معمولا به اعضای جامعه کارگری رای نمی دهند و تجربه این را ثابت کرده است.به گزارش تجارت نیوز، علی بابایی کارنامی گفت: افزایش مستمری مستمری بگیران مشمول قانون تامین اجتماعی ربطی به مصوبات شورای عالی کار ندارد و افزایش مستمری مشمولان باید مطابق با مصوبات شورای عالی کار باشد. هنر 96 قانون تامین اجتماعی دائمی بر اساس مصوبه شورای عالی کار، ماده 96 قانون تامین اجتماعی مشمول متغیرهای شورای عالی کار است.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس خاطرنشان کرد: بالاخره تورم سبد معیشتی به اینجا رسید (ماده 96 قانون تامین اجتماعی) و تا الان مرسوم بود، یعنی هر چه در شورای عالی کار تصمیم گرفته می شد، به ماده 96 قانون تامین اجتماعی نیز تعمیم یافت

وی تاکید کرد: البته از نظر هویتی و استقلالی، شورای عالی مراقبت های اجتماعی و هیات امنای تامین اجتماعی می توانند به صورت مستقل با شرکای خود تصمیم بگیرند و این منافاتی ندارد، اما چنین رویه ای وجود داشته است. برای چندین سال بر اساس عرف.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس درباره اعتراض بازنشستگان به انشعاب این صنف، به 2 گروه حداقلی و بیمه گر در سطوح دیگر گفت: دنبال آن هستیم اما به مجلس اعتماد نداریم. نمایندگان مردم معمولا به کارگران رای نمی دهند و تجربه این را ثابت می کند.

بابایی کارنامی تصریح کرد: من خودم چندین بار به عنوان رئیس فراکسیون کارگری برای اصلاح قانون رفتم اما چون معتقدم هنوز اکثریت مجلس به جامعه کارگری رای نمی دهند استرس داریم و بنابراین نمی کنیم. اگر این قانون مشکلی دارد این طرح ها را قویاً پیشنهاد دهید، زیرا یک جا به نسبت می گوید و یک جای دیگر با تایید وزیر کار. پس وزیر کار وقتی می گوید شورای عالی کار یعنی چه؟ سه جانبه گرایی بر اساس سازمان بین المللی کار (ILO) یکی از اصول مترقی توجه به حقوق کارگران در جهان است، اصل تصمیم گیری در مورد دستمزد کارگران و جامعه بازنشستگان از طریق مذاکره است نه از طریق دستورات یکجانبه. و تصمیمات دولت ها

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه ما تنها کشور هستیم، تصمیم یک جانبه دولت ها در این مورد در حال گسترش است، بنابراین بهره وری در قاعده تولید معنا ندارد، قانون کار بسیار به آن پرداخته است، اما متاسفانه در در کشور ما یک بند قانونی اعمال می کنند و سایر بندهای قانونی اعمال نمی شود.
منبع:

ایلانا


مطالب مرتبط