نقش سدهای خراسان شمالی در توسعه گردشگری ✔️ مجله سفربازی


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: برای اولین بار در این استان با توجه به تنوع گردشگری، از ظرفیت سدهای موجود در استان برای توسعه این صنعت مهم و ایجاد اشتغال استفاده می شود.
به گزارش صفربازی به نقل از میراث آریا، علی مستوفیان با اشاره به استفاده از ظرفیت سد چندیر در منطقه رازو جرگلان خاطرنشان کرد: ارتقای وضعیت اقتصادی، اجتماعی و تفریحی منطقه کمتر توسعه یافته این منطقه، ایجاد و تقویت. اشتغال برای جوامع محلی و همچنین ارتقای امنیت منطقه مرزی را می توان از اهداف مهم این اقدام دانست.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی افزود: در این راستا با همکاری و تعامل شرکت آب منطقه ای و اداره کل میراث فرهنگی استان پس از شناسایی ظرفیت های گردشگری و تایید استانداری کمیته گردشگری، موافقت اصولی برای یک مجتمع گردشگری در سد چندیر، منطقه جرگلان صادر شد.
مستوفیان تصریح کرد: این مجموعه گردشگری شامل آپارتمان های اقامتی، آلاچیق، بازارچه محلی و نمایشگاه صنایع دستی، قهوه خانه سنتی، رستوران، کافه، مجموعه ورزش های آبی و مجتمع پرورش و پرورش اسب صرفا ترکمن است.
وی ادامه داد: در طرح توجیهی حدود سه سال زمان ساخت پیش بینی شده و با بهره برداری از این مجموعه شاهد جذب گردشگر و تقویت توسعه منطقه راز و جرگلان خواهیم بود.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط