نحوه مصرف قرص سیلاکس برای یبوست و کاهش وزن + زمان مصرف


قرص سیلاکس یکی از ملین های گیاهی رایج است که به درمان یبوست کمک می کند. اگر قصد دارید از قرص سی لاکس برای رفع یبوست و کاهش وزن استفاده کنید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

نحوه مصرف قرص سیلاکس برای یبوست و کاهش وزن

قرص سیلوکس برای درمان یبوست استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای پاکسازی روده قبل از معاینه روده یا جراحی استفاده کرد. Sea Lax به عنوان یک ملین محرک با ترکیباتی مانند رازیانه و اسانس برگ سنا شناخته می شود. سنا احتمالاً در طب جایگزین به عنوان یک مکمل در درمان یبوست گاه به گاه در بزرگسالان و کودکان حداقل 2 سال مؤثر است. مصرف این قرص با افزایش حرکات روده به حرکت بهتر روده کمک می کند. در ادامه این مقاله به نحوه مصرف قرص سیلاکس برای یبوست و کاهش وزن و بهترین زمان استفاده.

قرص سی لاکس برای چه چیزی خوب است؟

سی لاکس یک قرص گیاهی بدون نسخه است که انتخاب خوبی برای یبوست و پاکسازی روده است. این قرص در واقع با تشویق ماهیچه های روده به حرکت مدفوع در بدن شما عمل می کند. با این حال، زنان باردار مبتلا به یبوست باید قبل از مصرف خود با پزشک مشورت کنند.

قرص سیلوکس برای یبوست

یبوست یکی از مشکلات نسبتا شایع در بین افراد در گروه های سنی مختلف است که می تواند برای دوره های کوتاه یا طولانی ظاهر شود و باعث ناراحتی جدی فرد شود. راه حل های مختلفی برای رفع یبوست وجود دارد، از جمله نوشیدن آب کافی، سبزیجات و غذاها یا داروهای ملین. مصرف قرص سیلاکس برای درمان یبوست یکی دیگر از این راه حل ها است که عوارض جانبی جدی ندارد و در عرض چند ساعت می تواند حرکات روده را بهبود بخشد و مدفوع را نرم تر و راحت تر دفع کند. این قرص علاوه بر اسانس رازیانه، گشنیز و سنا حاوی ترکیبات دیگری مانند هیدروکسی گلیکوزید و اسانس، لینالول و گشنیز است.

همچنین بخوانید : نحوه مصرف قرص مترونیدازول 500 برای عفونت واژن

نحوه مصرف قرص سیلاکس برای یبوست

هنگام مصرف قرص سیلاکس برای یبوست، باید آنها را کامل ببلعید. قرص را نجوید یا نشکنید. به طور کلی دو قرص در شب برای بزرگسالان بالای 12 سال و یک قرص قبل از خواب برای افراد زیر 12 سال توصیه می شود.

پس از مصرف قرص سیلاکس برای یبوست، باید به مدت 1 ساعت از مصرف داروهای ضد اسید، شیر یا فرآورده های شیری خودداری کنید. در صورت عدم رعایت، ممکن است پوشش قرص از بین برود و احتمال ناراحتی معده و حالت تهوع افزایش یابد.

دوز قرص سیلاکس برای یبوست بر اساس سن، وضعیت پزشکی و پاسخ به درمان تعیین می شود. بدون نظر پزشک دوز را افزایش ندهید. این قرص را بیش از 7 روز متوالی مصرف نکنید مگر اینکه پزشکتان تجویز کرده باشد.

قرص لاغری سیلوکس

قرص های لاغری سی لاکس نتایج دائمی نخواهند داشت. در واقع کاهش وزن موقتی که در هنگام مصرف این قرص ملین مشاهده می شود به دلیل از دست دادن آب بدن است. از دست دادن آب با کاهش چربی بدن یکسان نیست.

ملین ها با کمک به روده ها آب بیشتری را از بدن جذب می کنند یا آب را در روده های اطراف مدفوع نگه می دارند. این آب مدفوع را نرم می کند و دفع آن را آسان می کند. از آنجایی که این آب اضافی از طریق مدفوع دفع می شود، ممکن است فرد پس از مصرف قرص سیلاکس وزن کمتری داشته باشد. با این حال، این اثر تنها موقتی است. ملین ها، از جمله سیلاکس، چربی بدن را کاهش نمی دهند و باعث کاهش وزن طولانی مدت نمی شوند.

نحوه مصرف قرص لاغری سیلوکس

همانطور که گفتیم مصرف قرص سیلوکس گزینه مناسبی برای کاهش وزن نیست و در صورت عدم یبوست می تواند با حذف آب از بدن سلامت جسمی شما را به خطر بیندازد و بدون تغییر در میزان چربی تنها منجر به کاهش وزن شود.

همچنین بخوانید : چگونه از زنان برای کاهش وزن در شکم و پهلو استفاده کنیم

قرص سیلوکس برای هموروئید

قرص سیلاکس برای بواسیر بسیار موثر است، زیرا با خاصیت ملین و نرم کنندگی به دفع آسان آن کمک می کند و از فشار بیش از حد به ناحیه رکتوم و ایجاد هموروئید جلوگیری می کند.

قرص سیلوکس قبل یا بعد از غذا

قرص سیلوکس باید بعد از غذا و قبل از خواب با یک لیوان آب مصرف شود.

زمان مصرف قرص سیلوکس است

بهترین زمان مصرف قرص سیلوکس قبل از خواب است. این هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان صدق می کند.

قرص سی لاکس بعد از چند ساعت کار می کند

ممکن است 6 تا 12 ساعت طول بکشد تا این دارو باعث اجابت مزاج شود. اگر وضعیت شما ادامه یافت یا بدتر شد، یا اگر متوجه خونریزی رکتوم شدید، به پزشک خود اطلاع دهید. اگر فکر می کنید مشکل پزشکی جدی دارید، فورا به پزشک خود مراجعه کنید.

همچنین بخوانید : نحوه استفاده از مفنامیک اسید برای جلوگیری از خونریزی

آخرین کلمه

در این مقاله از آلامتو به نحوه مصرف قرص سیلاکس برای یبوست اشاره کردیم. اگرچه برخی افراد این قرص را برای لاغری و کاهش وزن انتخاب می کنند، اما این روش از نظر متخصصان مردود است زیرا تنها باعث از دست دادن آب می شود و منجر به کاهش وزن موقت و کاذب می شود. امیدواریم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

مطالب مرتبط