نارضایتی مردم از تخریب بناهای تاریخی اردبیل ✔️ مجله سفربازی


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: بناهای تاریخی اردبیل اگر احیا شوند جاذبه مهمی برای گردشگران به شمار می‌روند.
به گزارش سفربازی، به نقل از میراث‌آریا، حسن محمدی‌ادیب در بازدید از بناهای تاریخی اردبیل به همراه مدیرعامل صندوق توسعه و احیا اماکن تاریخی، گفت: استان اردبیل بناهای تاریخی منحصربه‌فردی دارد که متاسفانه بسیاری از آن‌ها در حال تخریب هستند و اگر این بناها احیا شوند می‌توانند جاذبه مهمی در حوزه گردشگری باشند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: تخریب و نابسامانی این بناها موجب نارضایتی مردم و اهالی محله‌ها می‌شود و چیزی که برای ما اهمیت دارد احیای بناهای تاریخی است.
او تاکید کرد: در این راستا نباید فرصت از دست برود و ما انتظار داریم که صندوق توسعه در اولین فرصت آگهی مزایده بناها و خانه‌های تاریخی اردبیل را منتشر کند.
محمدی‌ادیب با اشاره به آمادگی استان برای واگذاری این خانه‌ها، ادامه داد: کاربری‌های مختلفی برای خانه‌های تاریخی موجود در نظر گرفته شده است که با فرهنگ منطقه و ساختمان بنا نزدیکی دارد و سرمایه‌گذاران مختلفی نیز آماده حضور در این بناها هستند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: با حضور مدیرعامل صندوق توسعه ۲۲ بنای تاریخی را بازدید کردیم و مقرر شد که در کوتاه‌ترین زمان این خانه‌ها برای واگذاری به بخش خصوصی به مزایده گذاشته شوند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

مطالب مرتبط