مونتاژ خودرو 1402 آیا سهامدار خودروها می مانیم + فیلم مونتاژ

به گزارش نالب بورس، مجمع عمومی عادی شرکت ایران خودرو با حضور 78.2 درصد از سهامداران برگزار شد. در این جلسه صورتهای مالی منتهی به 29/12/1301 و همچنین گزارش حسابرس و بازرس قانونی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت:

معرفی شرکت

شرکت ایران خودرو (سهام عام) در سال 1401 و همچنین سال قبل فعالیت خود را انجام داده است. منحصراً برای تولید قطعات بدنه، قطعات موتور، تولید و مونتاژ خودرو و کامیون های سبک و) این شرکت در اواخر سال 1371 در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و سهام آن برای اولین بار در تاریخ 31/4/1374 تحت نماد خودرو معامله شد.

صورت سود و زیان

تولید شرکت

تولید ایران خودرو بیش از 50 درصد از سهم بازار ایران را به خود اختصاص داده است که بیشترین تعداد تولید 585 هزار دستگاه یعنی 134 هزار دستگاه بالای 1400 است که مهم ترین نکته کاهش 76 هزار خودروی معیوب این شرکت است که این میزان به صفر رسیده است.

فروش شرکت

فروش در این شرکت 90 درصد نقدینگی جذب کرد و از نظر تعداد 34 درصد رشد کرد.

استراتژی های آینده شرکت

• افزایش تیراژ تولید و عرضه خودرو
• توسعه سبد محصولات با توجه به نیاز جامعه
• کاهش قیمت کل (کاهش قیمت محصولات تا پایان سال به رقم قابل توجهی خواهد رسید)
• توسعه صادرات سودآور (روسیه، تونس، عراق و ونزوئلا با افزایش کیفیت)
• بهبود و بهبود کیفیت (ارتقا کیفیت به محیط سازنده قطعات)

موارد مطرح شده در جلسه

آیا در حال ارزیابی مجدد هستید؟ ما این کار را در پایان سال 2018 انجام دادیم، ارزیابی مجدد هر 5 سال یکبار است و در پایان سال جاری انجام خواهیم داد.

چرا تبادل را متوقف کردید؟ بر اساس مصوبه شورای رقابت و وزارت جایگاه و همچنین سازمان بورس، عرضه خودرو در بورس ممنوع شد، در غیر این صورت ایران خودرو حدود 53 هزار دستگاه یعنی در واقع 80 درصد خودروهای بورسی را فروخت.

شرکت ایران خودرو به 25 سهم نقدی، 22 سهم وام نیاز دارد که در واقع شرکت با وام به مسیر خود ادامه می دهد. آیا بانکی در سال های آینده به ایران خودرو وام می دهد؟ بی پاسخ ماند

آیا ذخیره خاتمه کارمندان پرداخت می شود؟ بی پاسخ ماند

چرا قیمت سهم از 800 تومان به 260 تومان کاهش یافته است؟ قیمت نهایی هیأت مناقصه برای منابع تولید کافی نیست.

از جمله سؤالات سهامداران مستمر، درج برای سومین سال متوالی در لایحه اصل 141 است که در صورت عدم ارائه برنامه ظرف 15 روز کاری، شرکت لغو خواهد شد. آیا ایران خودرو تاخیر و اخلال در حکمرانی کرده است؟ این قضاوت درستی نیست و ما تعلل نکردیم و پیگیری کردیم اما به نتیجه نرسیدیم.

در این مجلس حسابرسی شرکتی به عنوان حسابرس قانونی انتخاب و تایید شد.

شرکت ایران خودرو به دلیل زیان سود تقسیم نمی کند.

فیلم مونتاژ ماشین 1402

برای مشاهده فیلم مونتاژ اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتبط