مصوبه‌ای برای کنترل محتوای سریال‌های خانگی – تجارت‌نیوز


به گزارش تجارت‌نیوز، عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی روز پنجشنبه در جریان دیدار با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود: تجمیع دانشگاه ها بعنوان یک ایده مطرح است و برای دانشگاه های علوم پزشکی مطرح نیست.

وی افزود: دانشگاه های علوم پزشکی در وزارت بهداشت، بی رویه تکثیر نشده اند و شاهد راه اندازی این دانشگاه ها متناسب با نیاز مناطق مختلف کشور هستیم.

حجت الاسلام خسروپناه گفت: حدود سه هزار مرکز دانشگاهی و مراکز آموزش عالی داریم و تجمیع برای وزارت بهداشت با توجه به تدبیری که داشته اند قطعا تطبیق نمی کند.

وی با تاکید بر اینکه جدایی آموزش از وزارت بهداشت قطعا اتفاق نخواهد افتاد گفت: الگوی وزارت بهداشت نشان داد وقتی آموزش و درمان با هم جمع شوند دانش با مهارت همراه است که یک الگوی حکیمانه است و می توان گفت که اگر این الگو را در حوزه کشاورزی داشتیم کارآمدی بیشتری محقق می شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تجلیل از شهدای مدافع سلامت گفت: یکی از آثار محبت به اهل بیت خدمت‌رسانی به مردم و محرومان است، خدمت در طعام دادن، انفاق، صدقه حتی گوش دادن به درد دل یک کودک آثار خدمت به مردم است.

خسروپناه خواستار توجه به خانواده های شهدا در امر درمان شد و گفت: سند ملی امنیت غذایی سندی جامع است؛ ۸۰ درصد سند امنیت غذایی مربوط به سایر وزارت خانه ها به ویژه جهاد کشاورزی است و ۲۰ درصد آن مربوط به وزارت بهداشت است.

وی بر ضرورت مطالعه سند ملی امنیت غذایی تاکید کرد و افزود: از نقطه نظرات و پیشنهادات تکمیلی استقبال خواهیم کرد.

مصوبه ای برای کنترل محتوای سریال های خانگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه سالانه ۷۹ میلیار نخ سیگار در کشور تولید می شود افزود: در دنیا برای تولید دخانیات ۷۰ تا ۹۰ درصد مالیات اخذ می کنند اما در کشور ما ۱۸ درصد است.

حجت الاسلام خسروپناه در ادامه بخشی از سریال های خانگی ساخته شده را مورد انتقاد قرار داد گفت: سریال های خانگی به شدت سیگار، مشروب، و مواد مخدر و روابط ناسالم را ترویج می دهند که با مصوبه جدید کنترل می شود.

وی بر ضرورت پیشگیری بر درمان تاکید و اظهار کرد: پیشگیری را با ادبیات علمی عامیانه بیان کنید و جدی بگیرید.

بروز رسانی نقشه جامع علمی کشور در دستور کار است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نقشه جامع علمی کشور که نزدیک به ۱۳ سال از عمرش می گذرد گفت: ما به دنبال بروز رسانی نقشه جامع علمی کشور هستیم که نزدیک به ۱۳ سال از عمرش می گذرد.
خسروپناه افزود: قطعا در خصوص بخش پزشکی نقشه جامع علمی کشور باید پزشکان نظر دهند و پیشنهادی در حوزه آمایش، رشته ها، رشته محل ها، رشته گرایش ها، رشته های بین رشته ای، دانشجویان و هیات علمی مورد بررسی قرار می گیرند.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط