مشوق های صادراتی گردشگری ✔️ مجله سفربازی


معاون گردشگری از سیاست های تشویقی برای صادرکنندگان گردشگری خبر داد.
به گزارش سفربازی به نقل از ایسنا، علی اصغر شالبافیان گفت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این مدت اقدامات خوبی برای گردشگری انجام داده است که از آن جمله می توان به احیای جایزه صادرات گردشگری پس از حدود 13 سال توقف اشاره کرد.
وی افزود: این جایزه که یکی از سیاست های دولت برای ارتقای صادرات گردشگری بود از سال 1388 به حالت تعلیق درآمده است و سال گذشته پس از تفاهم معاونت گردشگری و سازمان توسعه تجارت مقرر شد این جایزه بر اساس پرداخت شود. دستورالعمل پرداخت مشوق های صادرات غیرنفتی به کشور به ویژه حمایت از توسعه گردشگری و صادرات خدمات مرتبط در قالب تلاش برای جذب گردشگران خارجی به کشور. این اعتبار در بودجه سال جاری از سوی سازمان توسعه تجارت لحاظ شده و در سال های آینده شامل فعالان این حوزه می شود.
شالبافیان افزود: علاوه بر این پیش بینی می شود از بخش خصوصی برای حضور در نمایشگاه های بین المللی گردشگری حمایت شود و گزینه پیشنهادی تامین هزینه های شرکت کنندگان در این نمایشگاه ها خواهد بود.
وی ادامه داد: جایزه صادراتی 1401 علاوه بر آژانس هایی که گردشگر خارجی را وارد کشور می کنند شامل بیمارستان هایی می شود که دارای IPD (پذیرش بیماران خارجی) و آژانس هایی هستند که در حوزه گردشگری سلامت فعال هستند.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در واکنش به برخی اعتراضات نسبت به نحوه پرداخت جایزه صادراتی، تصریح کرد: بر اساس تفاهم معاون وزیر و سازمان توسعه تجارت، دستگاه هایی که واردات داشته اند. گردشگرانی که در سال 1401 به ایران سفر کردند و مدارکشان کامل شد این جایزه را دریافت کردند. البته مشکلی وجود داشت. سازمان برنامه و بودجه مقداری از وام را تعیین کرده بود و ما باید قبل از پایان سال همه کارها را انجام می دادیم و از آنجایی که پرداخت این جایزه به مدت 13 سال متوقف شده بود، پرونده برخی از آژانس های مسافرتی کامل نیست، شاید فکر نمی کردند این جایزه بازگردانده شود و برخی از پرونده ها معیوب بودند. در هر صورت علاوه بر سازمان توسعه تجارت و معاونت گردشگری، دستگاه های دیگری نیز در جریان رسیدگی به این پرونده هستند.
شالبافیان افزود: با توجه به اینکه پرداخت این جایزه ادامه دارد، از این پس به دستگاه ها اطلاع رسانی می شود که چه مدارک و اوراقی را جمع آوری و ارسال کنند.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط