مرکز گردشگری در سد نهاب ساخته می شود ✔️ مجله سفربازی


استاندار قزوین در مراسم احداث کانال درجه یک و دو سد نهاب و بازدید از محل این سد از احداث مرکز گردشگری در جوار شبکه آبیاری سد نهاب خبر داد.
به گزارش صفربازی به نقل از میراث آریا، محمدمهدی علایی در این بازدید گفت: سد نهب یکی از پروژه های مهم آبی استان است که به دلیل منحصر به فرد بودن به عنوان یکی از سدهای کشور با بیشترین طول تاج شناخته می شود. شرایط ساخت و ساز
وی افزود: از مخزن نهب برای نگهداری آب های هدر رفته در سطح و ذخیره آن برای بخش کشاورزی در مناطق پایین دست شهرستان های بویین زهرا و تاکستان استفاده می شود.
استاندار قزوین با بیان اینکه این پروژه با پیشرفت بیش از 95 درصد آماده افتتاح است، ادامه داد: خوشبختانه در مصوبات سفر ریاست جمهوری سال گذشته مصوب شد که این منطقه به عنوان یکی از قطب های گردشگری اکتشاف و عمل کند. از استان و همچنین دعوتنامه برای جذب سرمایه گذار نیز منتشر شده است.
نماینده عالی دولت در استان گفت: اگر حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد نقاط گردشگری در اطراف سد نهاب انجام شود، می تواند این منطقه را از نظر اقتصادی متحول کند و ظرفیت گذراندن اوقات فراغت و برخورداری مردم را فراهم کند. سرگرم کننده
لازم به ذکر است سد نهاب واقع در شهرستان تاکستان با ظرفیت 120 میلیون مترمکعب آب بزرگترین سد استان با بزرگترین دریاچه آبی است و با توجه به مناظر طبیعی اطراف این منطقه می توان از ظرفیت این سد استفاده کرد. ایجاد تسهیلات برای گردشگری آبی و توسعه گردشگری استان پیروز شد.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط