مراسم آیینی علمای زرند برگزار می شود ✔️ مجله سفربازی


مدیر میراث، گردشگری و صنایع دستی شهرستان زرند از برگزاری مراسم آیینی علمبندان روستای بیل آباد زرند در روز جمعه 9 تیر 1402 خبر داد.
به گزارش صفربازی به نقل از میراث آریا، محمد اسلامی با اشاره به اینکه این مراسم در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، اظهار داشت: این مراسم هر ساله در محل ویژه نگهداری پرچم ها در صبح امروز برگزار می شود. روز سوم محرم با حضور علاقمندان.
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان زرند با بیان اینکه در این مراسم آئینی اهالی روستای بیل آباد با کشیدن اسپند، پخش شربت، شکلات و چای از حاضران پذیرایی می کنند، افزود: در بین راه چندین شتر به ویژه ذبح شد. در روستای دی یعکوب و انتقال دانش در روستای بیل آباد از برنامه های این رویداد تاریخی است.
وی بیان کرد: از اولین صبح روز سوم محرم سفره آشپزی در آشپزخانه بزرگ مسجد بل آباد برپا شد و ده ها دیگ بزرگ برای پذیرایی از ناهار و شام مهمانانی که از گوشه و کنار در این مراسم حضور داشتند آماده شد. استان و حتی از نقاط مختلف کشور این مراسم ویژه است.
اسلامی خاطرنشان کرد: البته ساعات ذبح شتر، گاو و گوسفندان قربانی نیز بر اساس نظم خاصی است که زیبایی معنوی خاصی به این آیین دیرینه می بخشد.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط