مدرسه یا امتحان؟ با کی برم؟


یکی از سوالات مهم و متداول دانش آموزان در کنکور این است که کدام درس را بخوانم؟ مدرسه یا امتحان؟ با کی برم؟ این سوالات ممکن است در نگاه اول ساده به نظر برسند، اما یکی از سوالات مهم شما در این دوره هستند. اگر داوطلب کنکور هستید، تا به حال بارها به آن فکر کرده اید. این دوراهی انتخاب و عمل باید برای شما سخت باشد و نمی دانید روی کدام یک تمرکز کنید.

اما اگر حدس ما درست باشد و دانش آموزی کوشا باشید، معتقدید که با داشتن برنامه می توانید به هر دوی آنها رسیدگی کنید و مسیر موفقیت خود را ترسیم کنید. با این حال، این دو مسیر چالش های خاص خود را دارند و ما ترجیح می دهیم که شما سفر آموزشی خود را با موفقیت طی کنید.

اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید با کنکور از درس های مدرسه جلوتر باشید؟ اگر می خواهید بدانید برای موفقیت در این مسیر به چه استراتژی ها یا برنامه هایی نیاز دارید؟ مطالعه دقیق این مقاله ضروری است. در این مقاله قصد داریم به تک تک سوالات شما پاسخ دهیم تا شما را از این نگرانی بزرگ نجات دهیم. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

برای مدرسه درس بخوانیم یا برای کنکور؟

کنکور یکی از مهم ترین دغدغه های دانش آموزان است. یکی از چالش های این دوره این است که برای امتحان درس بخوانی یا مدرسه؟ با کی برم؟ در واقع دانش آموزان نمی دانند که دروس مدرسه اولویت یا امتحانات بالاتری دارد. از آنجایی که هم تکالیف مدرسه و هم کنکور مهم هستند، باید طوری برنامه ریزی کنیم که بتوانیم هر دو را مدیریت کنیم زیرا نمی توانیم فقط یکی از این دو را انتخاب کنیم.

یکی از این اتفاقات برای بسیاری از دانشجویان رخ داد. این به این صورت است که معلمان مدرسه گاهی قصد داشتند برای یک درس امتحان بدهند، اما از طرف دیگر داوطلب باید طبق برنامه درسی خود درس دیگری را مطالعه کند. در این شرایط دانش آموز نمی داند از چه راه حلی استفاده کند تا در هیچ کدام اختلالی ایجاد نشود.

در واقع دانش آموزانی که داوطلب کنکور هستند نیاز به برنامه ریزی دقیق و اصولی کنکور دارند تا بتوانند هم کلاس های درس و هم کنکور را به خوبی مدیریت کنند.

بیایید ساده تر توضیح دهیم؛ اگر برنامه درسی متمرکزی داشته باشید، با مشکلی مانند مورد بالا مواجه نخواهید شد! شما واقعاً گیج نشدید که من باید برای امتحان یا مدرسه درس بخوانم؟ یا چگونه باید ادامه دهم؟ در زیر سه روش کاربردی برای پاسخ به این سوال در اختیار شما قرار داده ایم. امیدواریم برای شما مفید باشد.

3 راه برای پیشرفت در مدرسه و امتحان همزمان

همه دانش آموزانی که نمی دانند اولویت چیست. امتحان یا مدرسه؟ و یا برای پیشرفت در دروس خود مشکل دارند، بدانند که سرفصل های کلاس، امتحانات و آزمون های مختلف هرگز با یکدیگر هماهنگ نیستند! در نتیجه باید روش هایی را از قبل انتخاب کنید تا بتوانید تمام دروس را یاد بگیرید.

ما 3 روش بسیار آسان اما موثر را برای کمک به شما انتخاب کرده ایم تا نگران درس خواندن برای امتحان و مدرسه به طور همزمان نباشید.

روش درس روزانه همان روز

این تکنیک بسیار شناخته شده و آسان است. ممکن است بپرسید چگونه بعد از مدرسه درس بخوانیم؟ با این روش که به شما می گوییم، نیازی به صرف زمان زیادی ندارید. اینگونه است که در طول روز که در مدرسه هستید باید به دروس همان روز مدرسه توجه کامل داشته باشید تا آنها را به طور کامل یاد بگیرید.

برخی از دانش آموزان می گویند که نمی توانند در کلاس درس بخوانند، اما این یک باور اشتباه و نادرست است. زمانی که به درس توجه کامل داشته باشید، موضوع را متوجه خواهید شد و زمانی که مباحث را مطالعه می کنید، زمان کمتری را صرف مطالعه مجدد این مطالب خواهید کرد. و به این ترتیب در زمان زیادی صرفه جویی می کنید.

وقتی موضوع را یاد گرفتید، چرا برای یادگیری آن به زمان نیاز دارید؟ مثل اینکه بخواهی کسی را که در رودخانه شنا کرده است خیس کنی! کاملا خیس است و کار شما اتلاف وقت است.

به یاد داشته باشید، یادگیری چیزی که نمی دانید بسیار بیشتر از خواندن چیزی که قبلاً می دانید طول می کشد.

روش صحیح مطالعه دروس مدرسه

در تکنیک درس همان روز، یاد گرفتید که مطالب را در کلاس مطالعه کنید. سپس نوبت به تجمیع مطالب می رسد که باید ساعت مشخصی از روز را برای این درس ها در نظر بگیرید. پیشنهاد می کنیم یک تا دو ساعت را به مرور و تثبیت این درس اختصاص دهید. همچنین پس از بررسی مطالب می توانید زمان باقی مانده از روز خود را به مطالعه مطالب کنکور اختصاص دهید.

پیش نمایش قبل از کلاس

پس از یادگیری و تجمیع مطالب مدرسه، اگر معلم شما قصد دارد در کلاس یا امتحان سوالی بپرسد، می توانید قبل از کلاس یک مرور ساده و کوتاه انجام دهید تا مطالب را به خاطر بسپارید و آمادگی لازم را کسب کنید. حتی اگر امتحان نداشته باشید، آمادگی لازم برای ارائه آموخته های خود را دارید و نیازی به برنامه ریزی برای صرف زمان زیادی برای مطالعه این دروس ندارید.

اگر به مدرسه نمی روید، اینگونه برنامه ریزی کنید!

تا کنون سعی کرده ایم به سوالات دانش آموزانی که در مورد یادگیری درس می خوانند پاسخ دهیم، اما مطمئن هستیم که سوال در مورد این یا آن؟ با کی برم؟ برای تمامی متقاضیان آزمون ورودی وجود دارد. زیرا انجام دو کار چالش برانگیز برای همه افراد شاغل دشوار است.

با این حال، ممکن است شما در روزهای شنبه و یکشنبه، تعطیلات سال نو یا سایر تعطیلات رسمی باشید، یا شاید امتحانات مدرسه تمام شده باشد یا به صورت نیمه وقت در مدرسه حضور داشته باشید. اگر در این موقعیت هستید و هنوز برای برنامه ریزی سردرگم هستید، لازم نیست نگران باشید. ما سه پیشنهاد برای شما داریم:

  • برای در نظر گرفتن زمان، برای هر درس باید نوع درس و روش مطالعه را به دقت در نظر گرفت. به عنوان مثال برخی از داوطلبان دوست دارند با شروع تحصیل از یک درس عمومی شروع کنند و برخی با دروس اختصاصی که بستگی به خود دانشجو دارد.
  • نقطه آنچه باید به آن توجه شود اهمیت درس ها و نقاط قوت و ضعف است. این دوره زمان تمرکز بر نقاط ضعف و تبدیل آنها به نقاط قوت است. از طرفی نباید نقاط قوت را فراموش کرد و باید تعادل خوبی بین هر دو برقرار شود.
  • انعطاف پذیری برنامه و کاربردی بودن آن بسیار مهم است. به بیان ساده، برنامه ای ابتدایی و مناسب است که اگر به دلایلی در یک روز نتوانید آن را انجام دهید، می توانید در روزهای بعد آن را جبران کنید و مشکلی پیش نمی آید.

آخرین کلمه

مطمئن هستیم که دیگر بین درس مدرسه و کنکور تردیدی ندارید اما اگر در بین دوستانتان این سوال را شنیدید که درس مدرسه یا امتحان؟ با کی برم؟ خواندن این مقاله را توصیه کنید.

با مشاهده این لحظات کوچک و مهم به برنامه ریزی مناسب دروس خود دست خواهید یافت و در نهایت می توانید زمان مناسب را برای تعادل بین مدرسه و امتحان رسیده برای شما آرزوی موفقیت داریم و دوست داریم در مواقع سخت به ما سر بزنید، همیشه پاسخی برای نگرانی شما خواهیم یافت.

مطالب مرتبط