مبارزات انتخاباتی دور دوم انتخابات پارلمانی از 23 اردیبهشت ماه آغاز می شود


به گزارش تجارت نیوز، محسن اسلامی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور در خصوص آخرین روند اجرایی دومین دوره دوازدهمین دوره انتخابات شورای اسلامی، گفت: مرحله دوم انتخابات روز جمعه اردیبهشت ماه برگزار می شود. 21 .

وی افزود: انتخابات در 22 حوزه انتخابیه به دور دوم کشیده شد و حوزه های انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، شبستر، میانه، پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز مغان، سمیرم، لنجان و کرج، اشتهارد و فردی، تهران، شمیرانار. ، اسلامشهر و پردیس، بیرجند، مدهیم و خوسف، مشهد و کلات، آبادان، رامهرمز و رامشیر، خدابنده، زنجان و طارم، شیراز و زرگان، مرودشت ارسنجان. و پاسارگاد، «کرمانشاه»، «گنبدکاووس»، «خرم‌آباد و چگانی»، «کیم‌شهر، سوادکو، جویبار، سیمرغ و سوادکو شمالی»، «مالایر» و «ورامین» تا این راه درازی یافتند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در مجموع در این ۲۲ حوزه ۱۱ هزار و ۵۲۴ شعبه خواهیم داشت. انتخاب 8 حوزه انتخابیه با هماهنگی و تایید شورای نگهبان کاملاً مکانیزه می شود. البته حوزه انتخابیه ملایر و آبادان در مرحله اول انتخابات کاملاً مکانیزه داشتند.

اسلام گفت: «قیم شهر، سوادکو، جویبار، سیمرگ و سوادکو شمالی»، «خرم آباد و چگانی»، «کرمانشاه»، «شیراز و زرکان»، «تهران، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس» و «تبریز، آذرشهر و ایسکو» در در این مرحله آنها انتخابات کاملاً الکترونیکی دارند.

وی گفت: در تهران در هر شعبه چهار صندوق الکترونیکی بررسی کردیم و در هفت منطقه دیگر در هر شعبه سه صندوق وجود دارد.

دبیر ستاد انتخابات کشور افزود: هماهنگی های لازم انجام شده و وجوه الکترونیکی به استان ها ارسال شده و به تهران نیز در حال ارسال است. آموزش های اولیه استفاده از این ابزارها نیز انجام شده و در حال انجام است.

اسلامی گفت: در حال تهیه پروپوزال آموزشی هستیم که رسانه ای می شود. ما ترتیباتی را برای آموزش رای دهندگان در نمازهای اجتماعی، رادیو، رسانه ها و از طریق همه راه ها انجام داده ایم.

وی گفت: تعرفه انتخابات در حال چاپ است و در زمان مقرر ارسال می شود. این تعرفه طرح و شکل جدیدی خواهد داشت.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: کسانی که در مرحله اول در یک حوزه انتخابیه رای داده اند و کسانی که در هیچ یک از حوزه های انتخابیه رای نداده اند می توانند در این مرحله رای دهند، مثلا اگر فردی در مرحله اول در تهران رای داده باشد می تواند رای دهد. در دور دوم دوم، در همان منطقه رای دهید.

اسلامی گفت: ستاد امنیت انتخابات نیز بر جلسات خود نظارت دارد و هماهنگی های لازم در این زمینه انجام شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر مدارک لازم برای رای دادن اظهار کرد: بر اساس ماده 11 انتخابات، فرد می تواند با ارائه اصل شناسنامه، کارت ملی، گواهی، پروانه کار و گذرنامه شخصی رای دهد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور همچنین با اعلام زمان تبلیغات کاندیداها گفت: بر اساس برنامه زمان بندی، تبلیغات از ساعت 0:00 روز 23 اردیبهشت آغاز و به مدت هفت روز تا ساعت 8:00 روز 30 اردیبهشت روز پنجشنبه ادامه دارد. . تبلیغات از ساعت 8 صبح پنجشنبه 30 اردیبهشت تا شروع انتخابات در روز جمعه ممنوع خواهد بود.

اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: داوطلبان باید توجه داشته باشند که همان روال مرحله اول که متعهدانه رفتار کردند ادامه خواهد داشت. صدا و سیما نیز شبکه های استانی را برای مرحله دوم تبلیغات فعال می کند.
منبع:

حرکت می کنیم

مطالب مرتبط