ماجرای قدردانی داریوش ارجمند از ابراهیم رئیسی چیست؟


داریوش ارجمند بازیگر 78 ساله سینما و تلویزیون چندی پیش در مراسم تجلیل از هنرمندان متولد تیرماه و بر خلاف آنچه که از اظهارات همیشگی وی انتظار می رفت، از شکست وعده ابراهیم رئیسی برای پرداخت 20 میلیارد تومان به هنرمندان پیشکسوت انتقاد کرد. مرداد. اما ارجمند در مصاحبه اخیر خود از محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل اعتراض قبلی خود دلجویی کرد و گفت: برخلاف همه هیاهوها و تبلیغات خارجی، ما در حال حاضر به برکت حضور در خاورمیانه بی نظیر و عالی هستیم. آقای رئیسی.»

او مرد است و حرفش

داریوش ارجمند در مراسم تجلیل از هنرمندان متولد تیر و مرداد گفت: حاشیه هایی که اخیرا در حال و هوای موسسه هنرمندان پیشکسوت رخ داد را فراموش کنید. من اسم این فضا را تاریک می گذارم نه مجازی، چون حرف هایشان بد خلق است. این مؤسسه بدون توجه به فضاهایی که در رابطه با آن وجود دارد کار خود را انجام می دهد و خواه نپذیرند پیش می رود و از هنرمندان دورافتاده ایران حمایت می کند.

ارجمند در ادامه از عدم اجرای بودجه ای که باید برای موسسه هنرمندان پیشکسوت اختصاص می یافت گلایه کرد و گفت: او مرد و حرفش است. قرآن می گوید به عهد خود عمل کنید اما 15 ماه پیش آقای رئیسی به یکی از همکاران ما قول داد اما هنوز خبری از آن نیست.

وی تاکید کرد: آقای رئیسی از 20 میلیاردی که قول داده بودید یک شاه هم نگرفتیم. به قول خود عمل کنید که موسسه هنر پیشکسوتان می تواند نفس بکشد.

این هنرمند ادامه داد: آقای رئیسی امروز ما هم عضو شانگهای هستیم پس پولی را که قول داده بودید به ما بدهید.

رئیس هیئت مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: آقای ضرغامی ما از هنرمندان وزارتخانه شما حمایت می کنیم اما شما برای موسسه هنرمندان پیشکسوت چه کرده اید میراث فرهنگی ما در دست شماست و میراث فرهنگی بشری که از همه میراث مهمتر است در این نهاد است. به آنها فکر کنید.

رئیس هیئت مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت در ادامه از مسئولان و رسانه ها برای شفاف سازی دعوت کرد.

یه جور خاصی شکایت کردم!

داریوش ارجمند در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: ما به دنیا آمده ایم تا با یکدیگر تعامل داشته باشیم و با هم دنیا را به جلو ببریم. این روزها ایران در چندین قرارداد جهانی و منطقه ای شریک است و این فعالیت ها به برکت حضور جناب آقای رئیسی این سید بزرگوار حائز اهمیت است. خدا بیامرزدش.

این هنرمند پیشکسوت چندی پیش در تشریح شکایت خود از رئیس جمهور گفت: من در شرایط خاصی از رئیس جمهور شکایت کردم و فکر می کنم وزیر (محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی) البته کمی از من ناراحت بود. نه من آنها در آن زمان ناراحت نشدند، اما گفتند: “انتظار نداشتم این را بگویی.” من هم گفتم وقتی در مؤسسه هنرمندان پیشکسوت بودم همه از من انتظار داشتند که کاری انجام ندهم و من این کار را انجام دادم، برای جستجوی کار مؤسسه به کوه کاف رفتم، حالا که رئیس مؤسسه هستم، آنها جور دیگری به من نگاه کن

ارجمند افزود: واقعاً انتظارات هنرمندان پیشکسوت عجیب نیست و آنها به وعده های داده شده عمل می کنند و نگران عملی نشدن آن وعده ها هستند.

وی با بیان اینکه «از روزی که آقای عنایت بخشی در دیدار با رئیس جمهور درخواست کردند، در ذهنم بود که گفتند 20 میلیارد می دهیم، نگران نباشید.» چون رئیس جمهور را می شناختم پیگیری کردم. به قولت وفا می کرد

وزیر گفت نگران نباش 20 میلیارد می دهیم

این پیشکسوت سینما و تلویزیون با بیان اینکه وزیر محترم فرهنگ گفتند نگران نباشید این پول پرداخت می شود افزود: رئیس جمهور و وزیر فرهنگ ما را دوست دارند. در سفرهایی که برای جانبازان و هدایایی که به آنها می دهند همیشه به ما لطف داشتند.

من بدون مزد و افتخار برای خانم شاه حسینی بازی می کنم

ارجمند همچنین از انسی شاه حسینی در زمینه حمایت از هنرمندان پیشکسوت یاد کرد و افزود: خانم شاه حسینی تنها زنی است که با جدیت در مورد انقلاب و جنگ فیلم می سازد. حالا یک فیلمنامه فوق العاده وجود دارد که یک یا دو شخصیت مرد دارد. به خانم شاه حسینی گفتم اگر در سریالتان فردی را داشته باشید که من را دوست داشته باشد به عنوان افتخار و بدون پرداخت برایتان بازی می کنم.

اگر مشکلی وجود دارد، مربوط به اهالی فیلم است

داریوش ارجمند در فیلم کاپیتان خورشید

این پیشکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر درباره احترام و قرابتی که سینما برای پیشکسوتان قائل نیست نیز گفت: سینما یک مفهوم کلی است. سینما یعنی من و هنرمندانی که در آن کار می کنند. سینما یک مفهوم است، کسی قرار نیست یقه آن را بگیرد. سینما یعنی همه بازیگران و همه کسانی که فیلم می سازند. سینما یعنی همه اینها. اگر مشکلی وجود دارد مربوط به این افراد است. پس برای اصلاح سینما باید خودمان را اصلاح کنیم.

واکنش ها به تغییر موضع داریوش ارجمند

بهترین وی در مطلبی با عنوان «آقای داریوش ارجمند خیلی خجالت می کشیم» به انتقاد از صحبت های این بازیگر پرداخت و نوشت: داریوش ارجمند بازیگر با سابقه ای است که آثار معروفی از سریال امام علی تا ناخدا خورشید در کارنامه دارد. و سگ قاتل، که شناخته شده ترین اثر اوست، اما در سال های اخیر، زمانی که او زیاد کار نکرده است، از طریق مصاحبه هایش مورد توجه قرار گرفته است. مصاحبه هایی که گاهی با واکنش مردم مواجه می شد.

در این ماجرا آنچه در مورد این بازیگر عجیب به نظر می رسد انتقاد وی از دولت ریاست جمهوری برای منافع خود است. این در حالی است که کشور ما غیر از منافع شخصی مسائلی برای اعتراض به رئیس جمهور دارد، از مشکلات اقتصادی مردم گرفته تا شغل و مسکن و اخیراً کمبود آب…

بارترینها در ادامه می نویسد: البته با نگاهی دقیق تر، با توجه به مصاحبه های قبلی داریوش ارجمند که در یکی دو سال اخیر پخش شد، انتظار چنین اقدامی از این بازیگر چندان غیرقابل پیش بینی نبود، او مصاحبه ای در مورد زن انجام داد. وزنه برداران – اوایل که دل بسیاری از هوادارانش را شکست، امروز اعتراض او بر اساس منافع 20 میلیاردی خودش مهر محکمی بر این ماجراست که آبروی او را به حراج گذاشت.

آنچه مشهود است این است که مردم از طریق شبکه های اجتماعی تکلیف خود را با این هنرمندان به وضوح مشخص می کنند و این روزها نیت و عملکرد مردم از طریق فضای خبری به خوبی روشن می شود، مردم بیش از گذشته متوجه منافع شخصی افراد پشت تریبون رسانه ای می شوند. آنها هستند، به طوری که شما بدون توهین به مردم و بدون تقلب فقط در مورد علایق خود صحبت می کنید!

داریوش ارجمند در نقش مالک اشتر در سریال امام علی

مینا پرویزی گزارشگر برترین ها در این مطلب می نویسد: به برکت حضور آقای رئیسی در خاورمیانه تنها شدیم! برای این جمله چه مدرکی دارید جناب عزیز؟ یکی از دیالوگ های فراموش نشدنی شما این جمله است: «وقتی نسبت به کسی تعهد دارید، مسئول همه چیز هستید. تو مسئول اشک های او هستی، مسئول غم او، تو مسئول تنهایی او هستی. اگر این تعهد را به خاطر بسپارید، دنیا شما را به یاد خواهد آورد. من را به یاد خیلی از شما می اندازد.”

حالا آقای ارجمند شما به عنوان یک هنرمند همدل و غمگین و مسئول هستید؟

داریوش ارجمند در فیلم «آدم برفی»

در زیر این سایت نظرات کاربران شبکه های اجتماعی در خصوص آخرین سخنان داریوش ارجمند را که برخی مثبت و برخی منفی بوده را مرور کرده است:

یکی از کاربران نوشت: «خانواده شایسته کاملاً بالاتر از حد است. داریوش ارجمند چنین است، برزو شون چنین است.»

رضا نوشت: «آقای داریوش ارجمند عزیز بس کن بعد فکر کن البته کار سختیه و بعد فکر کن. شما خارج از کلاس هستید، سعی نکنید برجسته شوید. کدام و چقدر بزرگ؟!”

علی نوشت: «وقتی حرف زدن بلد نبودی، داریوش ارجمند در تلویزیون و سینما بود!» آنقدر وقیح هستی که برای حمایت از یک نفر، دیگری را نابود می کنی. البته من از این طبیعت کثیف امثال شما خبر نداشتم.

حسن بنان اظهار داشت: ببینید بالاخره ثابت شد که ما بازیگر بهتری از مهران رجبی داریم.

علی فاروقی: خدا را شکر مشکل سپرده داریوش ارجمند حل شد.

زهرا فراهانی نوشت: داریوش ارجمند گفت: به برکت حضور آقای رئیسی در خاورمیانه تنها هستیم.

پ.ن: آثار پس از بازنشستگی..!!

اهورا نوشت: نتیجه بزرگترین دعای من این است که نمی خواهم در دوران پیری به روزگار داریوش ارجمند برسم.

محسن نوشت: مالک اشتری واقعا صاحب زیبایی است آقای داریوش ارجمند…خدا رحمت کند شما و امثال شما را که دلشان برای این سرزمین و مردمانش می تپد.

سید بلوچ گفت: «فقط داریوش ارجمند سلبریتی است. مثل همیشه، انقلابی قدرشناسانه، میهن پرستانه که هیچ بادی نمی تواند این کوه شور را تکان دهد! چه در بازیگری و چه در واقعیت، کسی وجود ندارد. به عنوان یک بلوچی از صمیم قلب دوستت دارم و به تو افتخار می کنم. دلت گرم و سرت قوی شیرمرد از ایران.

مطالب مرتبط