قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار

به گزارش نبض بورس؛ در پنجمین روز کاری هفته، در معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران، نرخ حواله بازرگانی دلار به 37 هزار و 525 تومان و نرخ اسکناس دلار برای ارز‌های خدماتی 41 هزار و 278  تومان کشف قیمت شده است که نسبت به روز قبل، اندکی ارزان شده است.

امروز همچنین قیمت هر اسکناس یورو در این مرکز 45607 تومان و نرخ حواله یورو نیز 41461 تومان تعیین شد که نسبت به روز گذشته، کاهش نرخ دارد.

همچنین هر اسکناس درهم امارات در مرکز مبادله، با کاهش اندک نرخ نسبت به دیروز، 11239 تومان ارزش گذاری و کشف نرخ شد و نرخ حواله درهم نیز به رقم 10218 تومان رسید.

بر اساس اعلام سایت کنون صرافان؛ امروز (چهارشنبه 4 مرداد 1402)  میانگین نرخ خرید دلار با کارت ملی، 40872 تومان و میانگین نرخ فروش دلار نیز 41276 تومان است.

جزئیات نحوه خرید دلار با کارت ملی

پیش تر بانک مرکزی، دستورالعمل اجرایی نحوه فروش اسکناس در سرفصل تأمین نیازهای ضروری (کد 56) از طریق واریز به حساب ارزی بانکی مشتری را منتشر کرده بود.

به نقل از بانک مرکزی، با توجه به تغییر روش فروش ارز به صورت اسکناس در سرفصل ” تامین نیازهای ضروری (کد56)” از پرداخت مستقیم اسکناس به متقاضی به روش واریز به حساب ارزی متقاضی نزد بانکها، مفاد دستورالعمل اجرایی نحوه فروش اسکناس در سرفصل تأمین نیازهای ضروری (کد 56) به شرح زیر است:

1ـ کلیه بانک‌ها مکلفند جهت فروش و پرداخت ارز بابت سرفصل تأمین نیازهای ضروری (کد 56) به صورت اسکناس، بنا به درخواست متقاضی نسبت به افتتاح حساب سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز ارزی بدون اخذ موجودی اولیه با رعایت مقررات مربوط اقدام نمایند.

تبصره ـ افتتاح حساب به درخواست وکیل متقاضی مجاز نمی‌باشد. 

2ـ پرداخت به صورت اسکناس از محل حساب ارزی موضوع این دستورالعمل صرفاً به صاحب حساب (اصیل) امکان‌پذیر است.

3ـ حساب‌های مذکور صرفاً به ارزهای دلار‏/یورو و با منشاء اسکناس و جهت استفاده برای واریز اسکناس موضوع سرفصل تأمین نیازهای ضروری (کد 56) خواهد بود.

4ـ برداشت اسکناس از حساب مذکور، صرفاً پس از گذشت ۵ روز کاری پس از زمان واریز به حساب ارزی متقاضی (T+5) امکان‌پذیر است. بانک‌ها مکلفند پس از دوره مذکور، نسبت به پرداخت اسکناس موضوع حساب‌های این دستورالعمل در هر زمان حسب درخواست مشتری اقدام نمایند.

5ـ کارمزد برداشت از حساب به صورت اسکناس معادل 5 درصد معادل ریالی مقدار برداشت است. نرخ تسعیر برابر با نرخ فروش اسکناس دلار/یورو سامانه معاملات الکترونیکی ارز به اضافه یک درصد در روز برداشت خواهد بود.

6ـ دریافت هرگونه کارمزد از مشتری برای ارائه خدمات موضوع این دستورالعمل به جز موارد تعیین شده در دستورالعمل، ممنوع است.

7ـ حساب ارزی موضوع این دستورالعمل، باید حداقل به مدت شش ماه مفتوح بماند.
تبصره: حداقل موجودی لازم برای استمرار حساب ارزی موضوع این دستورالعمل 100 دلار‏/یورو خواهد بود.

 

 

توصیه تحلیل‌گران به معامله‌گران چیست؟

با وجود، توصیه تحلیل گران این است که معامله‌گران باید از خرید و فروش‌های هیجانی خودداری کنند. وضعیت بازار به گونه‌ای است که هر لحظه امکان تغییر مسیر وجود دارد. تحلیل‌گران به معامله‌گران توصیه می‌کنند که به صورت پله‌ای اقدام به خریدوفروش کنند. زیرا ریسک بازار این روزها در بالاترین سطح قرار دارد.

آخرین نرخ های دلار و یورو در سامانه سنا بانک مرکزی

در معاملات پنجمین روز هفته (چهارشنبه 4 مرداد 1402) بازار ارز و بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی همچون ملی و مجاز سطح کشور به نرخ 40886 تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت 41257 تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می شود.

همچنین امروز هر اسکناس یورو در این صرافی‌ها به قیمت 45937 تومان از مردم خریداری و در مقابل به نرخ 46355 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود.

 

نرخ حواله دلار، یورو و درهم امارات چقدر شد؟

در معاملات امروز، نرخ خرید حواله دلار آمریکا 37169 تومان و نرخ فروش حواله دلار آمریکا نیز 37507 تومان تعیین شد. همچنین نرخ خرید حواله یورو به رقم 41761 تومان و نرخ فروش حواله یورو نیز به رقم 42140 تومان رسیده است. همچنین نرخ خرید حواله درهم 10121 تومان و نرخ فروش آن نیز 10213 تومان است.

قیمت یک گرم طلای 18 عیار چند؟

با اعلام اتحادیه طلا و سکه تهران، در معاملات سومین روز هفته، هر گرم طلای 18 عیار، 2 میلیون و 338 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

 

 

مطالب مرتبط