قیمت فعلی دلار و یورو در بازار

با توجه به نبض مبادله؛ در اولین روز کاری هفته در معاملات مرکز مبادلات ارزی و طلای ایران، نرخ مبادله نقل و انتقالات تجاری به دلاربا اندکی کاهش نسبت به روز کاری قبل به 37 هزار و 509 تومان و نرخ تبدیل اسکناس دلار قیمت 41 هزار و 259 تومان برای ارزهای خدماتی باز شد که نسبت به روز کاری گذشته بدون تغییر بود.

امروز هم قیمت هر اسکناس یورو در این مرکز 45227 تومان و نرخ تبدیل به یورو همچنین 41116 تومان با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته تعیین شد.

همچنین هر اسکناس درهم امارات در مرکز مبادلات ارزی ۱۱ هزار و ۲۳۴ تومان ارزیابی شد و نرخ ارز باز شد و نرخ حواله درهم به ۱۰ هزار و ۲۱۳ تومان رسید.

طبق اعلام سایت کنون صرافان؛ امروز (شنبه 17 جولای 1402) میانگین نرخ خرید دلار 40800 تومان و متوسط ​​نرخ فروش دلار 41200 تومان است.

جزئیات نحوه خرید دلار با کارت ملی

بانک مرکزی دستورالعمل اجرایی فروش اسکناس دسته بندی رفع نیازهای حیاتی (کد 56) با واریز ارزی به حساب بانکی مشتری را منتشر می کند.

براساس اعلام بانک مرکزی، با توجه به تغییر نحوه فروش ارز به صورت اسکناس در بند «تامین نیازهای اساسی (کد 56)» از پرداخت مستقیم اسکناس به متقاضی به روش سپرده گذاری در حساب ارزی متقاضی در بانک ها، مفاد دستورالعمل اجرایی فروش اسکناس تحت عنوان تامین نیازهای اساسی (کد 56) به شرح زیر است:

1- کلیه بانکها موظفند در صورت درخواست متقاضی نسبت به فروش و پرداخت ارز برای تامین نیازهای اولیه (کد 56) به صورت اسکناس اقدام به افتتاح حساب سپرده ارزی جهت دریافت وام پس انداز بدون اخذ اولیه نمایند. تعادل، مطابق با مقررات مربوطه.

تبصره – افتتاح حساب به درخواست وکیل متقاضی مجاز نمی باشد.

2- پرداخت به صورت اسکناس از حساب ارزی موضوع این دستورالعمل فقط برای صاحب (اصلی) حساب امکان پذیر است.

3- حسابهای مذکور صرفاً به ارزهای دلار/یورو و با منشاء اسکناس بوده و جهت واریز اسکناس مشمول عنوان تأمین نیازهای اساسی (کد 56) خواهد بود.

4- برداشت اسکناس از حساب مشخص شده تنها پس از 5 روز کاری پس از لحظه واریز به حساب ارزی متقاضی (T+5) امکان پذیر است. پس از انقضای مهلت تعیین شده، بانک ها موظفند در هر زمان بر اساس درخواست مشتری، قبوض حساب های این دستورالعمل را پرداخت کنند.

5- کارمزد برداشت از حساب به صورت اسکناس 5 درصد مبلغ برداشت می باشد. نرخ ارز برابر با نرخ فروش اسکناس دلار/یورو در سامانه معاملات الکترونیک ارز به اضافه یک درصد در روز برداشت خواهد بود.

6- دریافت هرگونه کارمزد از مشتری برای ارائه خدمات موضوع این دستورالعمل به استثنای مواردی که در دستورالعمل مشخص شده است ممنوع است.

7- حساب ارزی موضوع این دستورالعمل باید حداقل شش ماه باز بماند.
نکته: حداقل موجودی لازم برای ادامه حساب ارزی موضوع این دستورالعمل 100 دلار آمریکا/یورو خواهد بود.

توصیه تحلیلگران به معامله گران چیست؟

با این حال، تحلیلگران به معامله گران توصیه می کنند که از خرید و فروش هیجانی خودداری کنند. وضعیت بازار به گونه ای است که هر لحظه امکان تغییر جهت وجود دارد. تحلیلگران به معامله گران توصیه می کنند که به صورت افزایشی خرید و فروش کنند. زیرا ریسک بازار این روزها در بالاترین حد خود قرار دارد.

جدیدترین نرخ دلار و یورو در سامانه سنا بانک مرکزی

در معاملات اولین روز هفته (شنبه 26 تیر 1402) بازار ارز و در سامانه سنای بانک مرکزی، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ 40896 تومان در مبادلات بانکی کشوری و مجاز در کشور توسط مردم خریداری و با دلار به متقاضیان فروخته می شود. به قیمت 41,267 تومان.

همچنین امروز هر اسکناس یورو در این صرافی ها توسط مردم با قیمت 44 هزار و 620 تومان خریداری و با قیمت 45 هزار و 26 تومان به متقاضی فروخته می شود.

نرخ حواله دلار، یورو و درهم در امارات چقدر بوده است؟

در معاملات امروز نرخ خرید حواله با دلار آمریکا 37 هزار و 178 تومان و نرخ فروش حواله با دلار آمریکا 37 هزار و 516 تومان تعیین شد. همچنین نرخ خرید حواله به یورو به 40 هزار و 564 تومان و نرخ فروش حواله به یورو نیز به 40 هزار و 932 تومان رسید. همچنین نرخ خرید حواله به درهم 10 هزار و 123 تومان و نرخ فروش 10 هزار و 215 تومان است.

قیمت یک گرم طلای 18 عیار چقدر است؟

بر اساس اعلام مرکز مبادلات طلا و ارز ایران، در معاملات اولین روز هفته هر گرم طلای 18 عیار 2 میلیون و 330 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

مطالب مرتبط