قیمت فعلی دلار و یورو در بازار

با توجه به نبض مبادله؛ در دومین روز کاری هفته در معاملات مرکز مبادلات ارزی و طلای ایران، نرخ مبادله نقل و انتقالات تجاری به دلار تا 37 هزار و 518 تومان و نرخ تبدیل اسکناس دلار برای ارزهای خدماتی قیمت 41 هزار و 270 تومان پیدا شد که از روز گذشته افزایش قیمت داشته است.

امروز هم قیمت هر اسکناس یورو در این مرکز 45930 تومان و نرخ تبدیل به یورو 41754 تومان نیز تعیین شد.

همچنین هر اسکناس درهم امارات در مرکز مبادلات ارزی ۱۱ هزار و ۲۳۷ تومان ارزیابی شد و بدون تغییر یافت و نرخ حواله درهم به ۱۰ هزار و ۲۱۶ تومان رسید.

طبق اعلام سایت کنون صرافان؛ امروز (یکشنبه 1 اوت 1402) میانگین نرخ خرید دلار با کارت ملی 40 هزار و 871 تومان و میانگین نرخ فروش دلار 41 هزار و 268 تومان است.

جزئیات نحوه خرید دلار با کارت ملی

پیش از این بانک مرکزی دستورالعمل اجرایی نحوه فروش اسکناس را تحت عنوان تامین نیازهای اساسی (کد 56) با واریز ارزی به حساب بانکی مشتری منتشر کرده بود.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، با توجه به تغییر نحوه فروش ارز به صورت قبوض موضوع «تامین نیازهای اساسی (کد 56)» از پرداخت مستقیم قبوض به متقاضی به روش واریز به حساب ارزی متقاضی در بانک‌ها، مفاد دستورالعمل اجرایی نحوه فروش اسکناس به شرح بند 5 مبحث اصل 6 است.

1- کلیه بانک ها موظفند در صورت درخواست متقاضی نسبت به فروش و پرداخت ارز برای تامین نیازهای اساسی (کد 56) به صورت اسکناس نسبت به افتتاح حساب سپرده ارزی جهت دریافت وام پس انداز بدون اخذ مانده اولیه، طبق مقررات مربوط اقدام نمایند.

تبصره – افتتاح حساب به درخواست وکیل متقاضی مجاز نمی باشد.

2- پرداخت به صورت اسکناس از حساب ارزی موضوع این دستورالعمل فقط برای صاحب (اصلی) حساب امکان پذیر است.

3- حسابهای مذکور صرفاً به ارزهای دلار/یورو و با منشاء اسکناس بوده و جهت واریز اسکناس مشمول عنوان تأمین نیازهای اساسی (کد 56) خواهد بود.

4- برداشت اسکناس از حساب مشخص شده تنها پس از 5 روز کاری پس از لحظه واریز به حساب ارزی متقاضی (T+5) امکان پذیر است. پس از انقضای مهلت تعیین شده، بانک ها موظفند در هر زمان بر اساس درخواست مشتری، قبوض حساب های این دستورالعمل را پرداخت کنند.

5- کارمزد برداشت از حساب به صورت اسکناس 5 درصد مبلغ برداشت می باشد. نرخ ارز برابر با نرخ فروش اسکناس دلار/یورو در سامانه معاملات الکترونیک ارز به اضافه یک درصد در روز برداشت خواهد بود.

6- دریافت هرگونه کارمزد از مشتری برای ارائه خدمات موضوع این دستورالعمل به استثنای مواردی که در دستورالعمل مشخص شده است ممنوع است.

7- حساب ارزی موضوع این دستورالعمل باید حداقل شش ماه باز بماند.
نکته: حداقل موجودی لازم برای ادامه حساب ارزی موضوع این دستورالعمل 100 دلار آمریکا/یورو خواهد بود.

توصیه تحلیلگران به معامله گران چیست؟

با این حال، تحلیلگران به معامله گران توصیه می کنند که از خرید و فروش هیجانی خودداری کنند. وضعیت بازار به گونه ای است که هر لحظه امکان تغییر جهت وجود دارد. تحلیلگران به معامله گران توصیه می کنند که به صورت افزایشی خرید و فروش کنند. زیرا ریسک بازار این روزها در بالاترین حد خود قرار دارد.

جدیدترین نرخ دلار و یورو در سامانه سنا بانک مرکزی

در معاملات روز دوم هفته (1شنبه 10 مرداد 1402) بازار ارز و بر اساس اطلاعات سامانه سنای بانک مرکزی، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی های ملی و بانک های مجاز کشور توسط مردم به مبلغ 40 هزار و 886 تومان خریداری و به قیمت 41 هزار و 257 تومان به متقاضی فروخته می شود.

همچنین امروز هر اسکناس یورو در این صرافی ها توسط مردم با قیمت 45 هزار و 937 تومان خریداری و برای دریافت یورو با قیمت 46 هزار و 355 تومان به متقاضیان فروخته می شود.

نرخ حواله دلار، یورو و درهم در امارات چقدر بوده است؟

در معاملات امروز نرخ خرید حواله با دلار آمریکا 37 هزار و 169 تومان و نرخ فروش حواله با دلار آمریکا 37 هزار و 507 تومان تعیین شد. همچنین نرخ خرید حواله به یورو به 41 هزار و 761 تومان و نرخ فروش حواله به یورو نیز به 42 هزار و 140 تومان رسید. همچنین نرخ خرید حواله به درهم 10 هزار و 121 تومان و نرخ فروش 10 هزار و 213 تومان است.

قیمت یک گرم طلای 18 عیار چقدر است؟

بر اساس اعلام اتحادیه طلا و سکه تهران، در معاملات چهارمین روز هفته، هر گرم طلای 18 عیار 2 میلیون و 312 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

مطالب مرتبط